Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 év körüli gyereked hogy...

5 év körüli gyereked hogy fogadta, hogy testvére lesz?

Figyelt kérdés
Milyen előnyeit/hátrányait látod az ekkora korkülönbségnek?
2016. júl. 31. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
ez szerintem nem jelente neki gondot :)
2016. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, de testvérem és köztem ennyi korkülönbség van.

Eleinte jó volt mert aranyos volt, örültem neki, majd zavarni kezdett a korkülönbség. Főleg amikor én már kamaszodtam, ő pedig azzal nyaggatott, hogy fogócskázzak, kisautózzak vele.


Pluszban nagyon destruktív jellem is, gyakran szétszedett dolgokat (olyanokat is ami az enyém) a szüleink pedig letudták azzal, hogy kíváncsi.

Nem volt kellemes amikor az áhított Barbie autó még aznap darabokban végezte, a rokonok pedig letudták azzal, hogy "a fiúk ilyenek".

kb 3-12 éves kora között megtudtam volna ölni olyan irritáló volt, utána kinőtt belőle valamennyire. Még ma is megmaradt a "fiús mentalitás" de szerencsére az én dolgaimhoz már nem ér.

Akkor őt utáltam, később rájöttem, hogy nem az ő hibája, hogy nincs fegyelmezve és minden rá van hagyva.

Szülőknek csak akkor kezdett felnyílni a szeme amikor nem az 5-6 ezer forintos játékot vágta gallyra, hanem amikor a saját laptopját püfölte szét.

Ez a nem rászólás más miatt is zavaró volt, rengetegszer kaptam ki azért és voltam büntetésben amiért megpróbáltam fegyelmezni. Ha felemeltem a hangom máris hallgathattam, hogy "nem vagyok az anyja, ne fegyelmezzem", ha nekik szóltam valami miatt az volt a válasz, hogy "kicsi, hagyd rá".


Magyarán nálunk a tipikus a kicsi szent és sérthetetlen mentalitás élt. Neki bármit lehetett.

Persze végig én voltam gonosznak és szívtelennek elkönyvelve amiért szóvá tettem, hogy nem szeretem a hisztis, mindent tönkretevő öcsémet.


Ha normálisan kezelték volna a viselkedését akkor azt mondom, hogy csak a kora kamaszkorom lett volna zavaró. Így a gyerekkorom testvéremet érintő része többnyire rémes volt.

2016. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon örül neki, várja, simogatja puszilgatja a hasam, már válogat a játékai közt, hogy mit ad majd a kistesónak ha megszületik. :)

Előny, hogy felfogja, hogy testvére lesz, várja. A nagyot már nem kell pelenkázni, etetni, nem kell hozzá éjjel kelnem, nem szalad el a boltban, el tudja foglalni magát egyedül is rövidebb ideig, de ha átjön az egyik ovistársa, ketten már nagy jól elvannak, eljátszanak felnőtt nélkül, így könnyebb lesz nekem a kicsivel. (legalábbis remélem :D)

Hátrány, hogy nyilván nem tudnak majd úgy együtt játszani, mint mondjuk egy négy és egy öt éves. És talán kamaszkorban lesz nehezebb, amikor az egyik már kiskamasz, a másik még nagyon gyerek, főleg, hogy különböző neműek De majd meglátjuk. :)

2016. júl. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Nagyon várta a tesot! Két hete született meg es imádja!!! Puszilgatja, énekel neki, szeretgeti finoman! Nagyon jo h ekkora a korkülönbség! Nehéz baba a pici es szopik állandóan, ezt az 5 eves megérti de egy kisebbel nagyon nehéz lenne!
2016. júl. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A 2-eshez hasonló élményeim vannak, bár nálunk nem kimondottan a fegyelmezetlenség volt az ok, hozzátársult az öcsém viselkedészavara (hiperaktivitás), nekünk csak akkor rendeződött a kapcsolatunk, mikor már egyikünk se lakott otthon. (5 és fél év van köztünk.)


Az én nagyobbik lányom októberben lesz 7 éves, a kicsi a hetekben fog megszületni.

A nagy várja, örül neki, de azért félek, hogy előjön a féltékenység, mivel eddig csak ő volt egyedül.

2016. júl. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem sikerült jól a kistesós dolog.

5.5 éves volt amikor megszületett a kishugi, nem simogatta rá sem nézett, az oviban mindenkinek azt mondta utálja.

Párszor bepróbálkozott azzal vigyük el a tesót.

Most 8 éves, és a nagymamához akar költözni, mert ott nincs kistesó. Semmit nem add oda a kicsinek, volt hogy belerugott.

Család segítőhöz járunk már, nem tudom már mit csináljak. Sokkal többet foglalkozok a naggyal, de így sem jó.


Ma épp düroham volt, strandoltunk és a kicsi elvette a nagy palacsintáját. A törölközőn volt, amíg a nagyott elvitte z apja wcre. Addig a hugi megszerezte.

2016. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is majdnem 5 év lesz a két gyerek között. A nagy fiu a kicsit még nem tudjuk. Mi ott tartunk hogy már engem is utál nem csak a kistesot. Kidobja meg összeturmixolja! Kb ilyen a hozzáállása. Nem értem egyébként mert a kisbabákat meg szereti amugy. Nem lesz könnyű az biztos. Már látom előre.
2016. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!