Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez tényleg baj? Nálatok ez...

Ez tényleg baj? Nálatok ez hogy volt?

Figyelt kérdés

Három gyerekem van. A nagyobb 6 éves és rajta kívül van egy kisebb lányom és egy fiú ikertestvére. Az ikrek 4 évesek.

A kissebbik lányom olyan kis mimóza lélek, nem az a tipikus rohangálós gyerek, mint a másik kettő. Nagyon ragaszkodik hozzám a születésétől kezdve. Korábban ha nem látott azonnal sírni kezdett. Az ovival a helyzet kicsit jobb lett. A baráti-családi körben azonban az utóbbi időben egyre többen megszólnak Egy olyan dologért, ami eddig fel sem tűnt nekem. Ez pedig az, hogy például amikor megyünk az utcán nem igazán akar nagyobb távot sétálni. Kéri, hogy vegyem fel. Nekem ez tényleg nem tűnik bajnak. De olyan is van, hogy mondjuk amikor reggel megyünk az oviba a másik kettő jön a lábán, de ő már akkor azt akarja, hogy felvegyem, amikor kiveszem az autóból.

A környezetünkben pedig azt mondják, hogy egy 4 évest már egyáltalán nem kellene például az utcán felvenni. Ez igaz? Hogyan vegyem rá, hogy sétáljon a testvéreivel? Azonnal sírni tud, ha nem veszem fel. És nem hisztizik, hanem őszintén sír. És ez olyan rossz érzés nekem. A hisztinek könnyebb lenne nemet mondani. Persze azt tudom, hogy valamikor vége kell, hogy ennek legyen.

Tényleg túlzás ez ebben a korban?



2016. júl. 12. 21:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz,nekem két gyerekem van, de ők is ikrek. Nem a felvevéssel kapcsolatban, hanem úgy általában azt gondolom, hogy az ikrek helyzete azért tér el a nem ikrekétől, mert a koruknál fogva nincs "pozíciójuk" a testvérhelyzetben. Talán ez nem tűnik problémának a nem ikresek szemében, de akinek ikrei vannak, szerintem tudja, mire gondolok. Ez mindenféle cifra helyzetet tud okozni fegyelmezésben, közösségbe kerüléskor, stb. És szinte mindig észre lehet venni, hogy az ikrek bizony kijelölnek maguknak bizonyos szerepeket maguktól. Pl. hogy melyik félénk, melyik bátrabb, vagy melyik ragaszkodóbb és kér többet anyából.

Nem ismerlek titeket, de el tudom képzelni, hogy a kislányodnak még egy fokkal nehezebb: nem elég, hogy van egy ikertesója, ráadásul a másik tesója is lány. Az ikertesója tehát A fiú, a nagytesója pedig A legnagyobb tesó. Ő meg picurka, félénk, mindig is jobban igényelte a megerősítést. Hát az utcán felvétel egy ilyen "plusz", amit fenntart magának. Ha nem kapja meg, azt veszteségként éli meg, a könnyei ezért őszinték.

Azt gondolom, hogy az egész lelkét kéne egy kicsit megerősíteni, hogy magabiztosabban keresse a helyét a világban. Azzal az ilyen gondok is enyhülnének, de a lényeg az, hogy ő is jól érezze magát a bőrében.

Nálunk is volt/van ilyen probléma. Érdemes megkeresni egy gyermekpszichológust. Nem azért, mert baj van, hanem mert hasznos tanácsokat tud adni ilyen esetekben. Saját tapasztalatból írom.

2016. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!