Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Háztartás és alvás nálatok...

Háztartás és alvás nálatok hogy működik?

Figyelt kérdés

másfél éves a kisfiam.kuzinom nem hagyja aludni két éves gyerekét mert sokáig fent este 10-ig is.de mondtam neki hogy azért még kell a kicsiknek az alvás nem?5 hónapos kortol 8-ig alszik,és az a baja hogy sokáig fent van.

enyém ugyanugy fél 10-kor alszik,éjjel már örülük ha csak kétszer kel fel,de már ugyanugy ébred reggel 6-kor. :P nappal egy órát alszik kb.barátnőm ugy tervezi a babával majd bevezeti a delelést.délben aludni.lehet ezt irányitani?nektek sikerül.mert a fiam,hol délelőtt hol délután alszik kiszámithatatlan.

és a háztartás ? kb heti kétszer mostam kettőnkre,mióta baba van heti 6 napot mosok,mosatlan mennyiség naponta lett annyi mint kettőnkre 2-3 naponta volt.nektek

hogy változott?és a többgyerek szülők ti mennyit mostok,mosogattok és hányan laktok? :) csak kiváncsiságból mert nincs összehasonlitási alapom..


2016. jún. 25. 12:33
 1/7 A kérdező kommentje:
igen két helyesirási hiba is van köszönöm :)
2016. jún. 25. 12:35
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

másfél éves a fiad és nincs napirendje?

kb. egy éves koráig aludt délelott és délután, általában fix idopontokban. majd ráálltunk a napi egy alvásra, ami ebéd után torténik.

miért alszik el a tied fél10 kor? hány orakor teszed le? miért kel még éjjel kétszer? 6-kor nem tudnad még visszafektetni?


jo nagy ossze-visszasag van nalatok..

mi is harman vagyunk, heti három adag ruhat mosok. (sotét, világoas, szines ruhak, de sokszor csak heti két mosás van)

2016. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Mi 3-an vagyunk. A párommal és a fiunkkal.

1 éves múlt, de én mindig is ragaszkodtam valamilyen napirendhez. Neki is jó, és nekem is.

Az esti altatás 8 órakor van reggel 7 körül ébred, most már csak 1x alszik napközben 12-13 óra között. Természetesen úgy alakítottam ki, hogy figyeltem, hogy miképp jó neki, pár napig, és ahhoz igazítom. Ha lődörögne délután akkor is pihi van, tudom, hogy úgyis elalszik közben.

Én reggel és este mosogatok(5-10 perc kb mert nem szaporodik fel), míg a párom a kicsivel van.

A mosás változó, van hogy napi 3 adagot is mosok, ha jó az idő. Átlagban heti 5-6 adag van(párom munkásruhái is).

Ha többen lennénk egy mosogatógépre beruháznánk. ;)

2016. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Gyerek alvása: 1 hetesen már átaludta az éjjeleket, ezért nappal szinte folyton etettük. Tápszeres, így napi 6 étkezés csak úgy fért bele, hogy 10-kor volt az utolsó. Azóta már csak napi 5 étkezés van, ez már kicsit jobb, most 9-kor van az utolsó. 7 körül kel fel.


A mosás nálunk régen is sok volt, pici a gép, de nem mos sokáig cserébe. Nem veszem észre, hogy sokat változott, nagyon picik még a ruhái. A mosogatás sem lett még több, a takarítást meg együtt csináljuk a férjemmel.


3-an lakunk együtt egy kétszobás újépítésűben a férjemmel és a 4 hónapossal.

2016. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
*12-13 körül
2016. jún. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

elso vagyok

mosogatni reggel szoktam, mikor a fiam reggelizik. délután mikor fozok, akkoris mindig folyamatosan mosogatok. illetve, ha van a mosogatoban egy pohar, akkor azt eloblitem és abbol iszom, ugyanez vonatkozik a tányérokra, edényekre is. igy sosincs sok mosogatni valo.

2016. jún. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-en élünk egy háztartásban: a 3 éves fiam, a masfél éves lányom és mi, a szülők.

Minden nap mosok és mosogatok. Van, hogy 2x is bekapcsolom a mosógépet, a mosogatógép pedig 1x megy, éjjel. Napközben az összegyűlt mosatlant azonnal a mosogatógépbe teszem, így sosem halmozódik a koszos edény a konyhában. A koszos ruhák pedig...két ilyen korú kisgyermek iszonyatos tempóban koszolja a ruháit. De ebben a melegben a kicsit összeizzadt ruha is megy a mosógépbe, mert nekem sem esne jól újra belebújni a tegnap csatakosra izzadt ruhámba. Szval mosógép és a mosogatógép is napi 1x minimum megy.

Alvás: napirendünk van. Nincs olyan hogy hol délelőtt, hol délután alszanak. Délelőtt mindig van valami programunk, aztán dél körül ebéd, fogmosás, mesélés és alvás. Mivel a fiam oviba, a lányom pedig bölcsibe megy ősszel, tartani kell ezt a napi rendet, mert Velük lenne kiszúrás, ha ellazáskodnánk a napi rendünket.

Az este még így is néha káosz, mert olyan energiáik vannak, hogy alig lehet Őket fél 10 körül lelőni. Máskor meg már 9-kor alszanak. De mindegy, az őszi korai ébredés majd helyreteszi az esti elalvás időpontját is.

Szval a napi rend mindennek a kulcsa! És a gyereknek is szüksége van rá.

2016. jún. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!