Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vezessem be a tejet?

Hogy vezessem be a tejet?

Figyelt kérdés

A lányom 2 éves és most már lecserélném a babatejet rendes tejre. Igazából kis mennyiségben már másfél éves kora óta kap, pl kalácsot mártogatni kakaóba, vagy ha az ebédben van tej azt is eszi, soha semmi baja nem volt tőle!

Viszont reggel ha elfogy a babatej a cumisüvegből (kb fele mennyiség a szokásosnál) nem hajlandó újabb adagnak nekiállni, ami már tej lenne. Eszik 100 ml babatejet a szokásos 210 helyet és kész. Adjam reggel egyből a rendes tejet? Ha eddig nem volt baja a kis mennyiségtől, akkor ettől sem lesz?


Na elég kacifántosan fogalmaztam, remélem értitek.


2010. ápr. 13. 15:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 1,5 évesen kezdtem a tejet inni adni a kislányomnak, és ugyanez volt a helyzet, hogy nem itta meg tápszer után, ezért cselesen reggelire az első etetésnél adtam neki 100 ml tejet utána kiegészítésnek a tápszert, és így megitta.


Viszont a natúr tejet sajna nem szereti,í gy kénytelen vagyok egy pici kakaót beletenni (pedig amúgy nagyon cukor ellenes vagyok).


Ha eddig nem volt baja tőle, sztm ezután sem lesz. 2,8 %-os nem tartós tejet vegyél és forrald fel, mielőtt adod a kislányodnak. Szerintem elsőre 50-100 ml-vel próbálkozz.


Sok sikert!


1,5 éves kislány anyukája

2010. ápr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!