Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek tej es tojaserzekeny...

Akiknek tej es tojaserzekeny a gyermeke, hogyan nez ki az etrendje?

Figyelt kérdés

Pl. Reggelire, vacsorara miket adtok?

Korlatozottnak erzem, amiket varialok....esetleg bevalt recepteket vagy receptoldalt ajanlanatok, amiket hasznaltok?

Köszönöm


2016. máj. 29. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Vehetsz neki kokusz vagy novenyi tejet, igaz 600-800 ft korul van, de nem zacskos, hanem dobozos, es mivel csak o fogja fogyasztani, ezert nem fog elfogyni hamar, es egy hetig siman tarolhatod. Igy maris adhatsz neki pl muzlit, gabonapelyhet, tejberizst akar, vagy hasonlokat.

Egyebkent nezz utana vegán recepteknek, mivel ok kerulik a tojast es a tejtermeket, igaz a hust is, de azt akarmikor keszithetsz ezekhez a receptekhez.

Pl rengeteg kremlevest lehet kesziteni tej nelkul, en pl a brokkolikremlevesbe csak brokkolit es hagymat teszek, es ugy botmixelem ossze. Vagy gombakremleves, sutotokkremleves.

2016. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a téma,nekünk is tej/tojás érzékeny 11hónaposunk! Kedves kérdező nemtudom mennyi idősek vagytok,de nekünk pl. Nem lehet növényi tejeket sem,mert keresztreakciót válthat ki!!
2016. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zombienyul ***** válasza:

Helló! Gyerekem nincs, de az öcsém tej és tojásérzékeny volt.


Én sima ugyanolyan ételeket néztem neki, mint amit mi is ettünk. Ha ebédre rántotthusi volt akkor mi megcsináltuk a szokásos kis husinkat, neki meg tojás helyett mást használtunk pl mustárral dörzsöltük be és arra ment a panír, tört krumpliból kihagytuk a tejet és csak vajat kapott bele.


Palacsinta tojás és tej nélkül, hidd el ugyanolyan fini mint a normál palacsinta! :)


Keress tojás és tej nélküli recepteket, rengeteg hagyományos étel van átvariálva!


Nem tudom a gyereked mennyire érzékeny, milyen súlyos nála, de az öcsém pici adagban fogyaszthatott, pár csepp tej valamibe, vagy icipici tojás nem ártott neki. Ha tőlfogyasztott, akkor viszont nagyon csúnya kiütései voltak. :/


Egyébként ő "kinőtte" ma már ugyanúgy eszik mindent, amit mi és semmi sem látszódik rajta akkor 4-5 éves volt, most 15.

2016. máj. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3 eves. Nemreg derult ki. Fott eteleket amit ebedre fozok, mert meg nem ovis csak szept.tol csakcsak megoldom, de a reggeli foleg problemas. Novenyi tejeket mar vettem, magába nem issza, muzlifeleket nem ette sose. Gabonapelygekbe van tejszarmazek is, natur nem kell neki.foztem tejbegrizt is mar, az se kellett. Nyomokban sem tartalmazhat az etele se tej se tojas szarmazekot plusz szojat se meg banant még, de azt a legkonnyebb kerulni. Es a gyogytapszert se issza tej helyett.

Koszonom. A receptotleteket azert.

2016. máj. 30. 07:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam isvtej tojás banán érzékeny. Reggelire legtöbbször a sinlak tejpépet kéri. Vagy pick sertés párizsi , kolbász félék vajas kenyérrel. A tojás helyett kukorica lisztet használtam. Mostmár a tojást nagyjából kinőtte. De van nagyon jo tojás mentes piskóta recept is a neten. A rántott husit pl ugy csináltam higy liszt, tejbe egy pici kukoricaliszt és a panirmorzsa. Nem roszabb mint tojásosan. Pogácsába linzer tésztába is kukorica lisztet higitottam tojás helyett.
2016. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!