Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem rugnátok fel néha a másik...

Nem rugnátok fel néha a másik gyerekét a játszótéren?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy durván fogalmaztam,de egy tündéri kislányom van aki 18 hónapos.Mindent odaad ha kérik tőle,akár szépen akár csúnyán,de vannak olyan akaratos kis lurkók akiket sajnos én nagyon nehezen tolerálok.Más is van igy ezzel?
2010. ápr. 8. 13:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez a dolog nálunk megfordult. Eleinte ő volt az akit ellöktek és elvették a játékait. Most 3 évesen inkább egyedül vagy velem játszik. Ezért nem is tudja hogy kell közösen játszani és irígy. Csak a kisebbekhez megy oda és már 2X előfordult, hogy ellökte őket. Persze rászóltam és majd elsűlyedtem a szégyentől. Remélem máskor nem fordul elő. Viszont más játékait nem veszi el, elég csak annyit mondanom, hogy " nem a tied".
2010. ápr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem csak a játszótéren vannak idióta kölykök. Mi most voltunk a kisfiammal 3 napra kórházban az asztmája miatt és ott is vannak neveletlen gyerekek. Vele van az anyja, de mégis olyan mintha ott sem lenne. Fekszik az ágyban, vagy kint cigizik, telefonál a gyerek meg folyamatosan futkos, verekszik, elveszi a többiek játékát stb. Én az anyát rúgtam volna fel szívesen.
2010. ápr. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

Ma pont én is hasonlóban részesültem. 15 hónapos a kisfiam.

És 2-2,5 éves frankón gonosz gyermekeket láttam.

Durvák, irigyek, a mi játékainkat szanaszét hordták, fiam szemébe szórták a homokot stb...

És tudjátok, hogy ezeknek a kölyköknek az anyuk mit csinált? Pletykáztak, bagóztak, szartak a gyermekükre, mégcsak nem is figyeltek.

Én próbáltam ezeket az elbaszarintott kölyköket jobb belátásra bírni.

Vicccccc:((((

2010. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%

Én sem szeretem és simán rászolóka másik gyerekre. Nálunk van egy kisfiú, aki kis elkényeztetett bébi már most, pedig nincs 3 éves és a lányomat a múltkor a hajánál fogva húzta kis a homokozóból. Hát gondolhatjátok, szegényem meg csak nézett. Na én ilyenkor nem bánnám ha visszcsórna egyet a másiknak!

Ja és az anyukája annyit mondott, hogy jaj nem szabad, de hát ilyen a gyerek, mit is tehetne legalább majd megállja a helyét az életben. Ja és ez az anyuka is otthon marad amig meg nem unja, mert jaj szegénykém, mi lesz vele az anyja nélkül az oviban.

Ja igen és még hozzá tenném, hogy ez a nő, pedagógus. Csak ilyen kezei közé ne kerüljön a gyerekem!

2010. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,már kezdtem azt hinni bezizzentem,de látom nem csak én érzek igy.Azért röhelyes ez az egész,de ma délután a brutális kiskölyök megint betalált egy fiúcskát,csak ott apuka közbelépett,és jól kiosztotta anyukát.
2010. ápr. 8. 20:14
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ehhez nincs sok köze a bölcsinek. a nevelésnek már inkább, meg a kölök jellemének. az én 16 hós kislányom imádja a gyerekeket, szeritnem sokat fog még csalódni bennük....de én nem akarom bölcsibe adni, az most mindegy hogy miért, de ő abszolút nem az a verekedős típus, pedig amúgy elég akaratos hisztis kiscsaj, de a gyerekeket abszolút szeretettel közelíti meg.

a másik viszont, hogy akármilyen agresszív egy kölök, már a jelleméből fakadóan, rászólni rá lehet, és kell is, ha hisztizik,a nnál jobb, majd megunja. én is utálom, amikor oda se b@szik a sok anyuka, ha konfliktus van. én a múltkor rászóltam egy kölökre, olyan 4 éves lehetett, és pont az én kislányom mellett kezdett el iszonyúan üvölteni, kb. bele a fülébe, még én is megijedtem. a kislnyom meg összerezzent, nagyon megijedt, mondtam a fiúcskának, ez azért egy kicsit hangos volt, nem gondolod? kicsit látszott rajta, hogy magába szállt. de nyilván nem az én feladatom más gyerekét megnevelni.

2010. ápr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

Én is rászólok a másik gyerekre, az biztos! Hidd el, egy jól célzott, hangsúlyos odaszólás még a legvadabb gyereket is megállítja egy percre.


Viszont ami a 3 évig otthon lévő anyukákra vonatkozó hozzászólást illeti, szerintem ez egy nagyon durva és rosszmájú általánosítás! Az, aki vállalja, hogy 3 évig otthon neveli a gyerekét, nagyon sokszor nagy áldozatot vállal azáltal, hogy a gyereke mellett marad. Mert nyilván nem minden munkahelyen nézik ezt jó szemmel, és a szülő a gyerekéért még ezt is kockáztatja, csak azért, hogy vele lehessen, amíg elég nagy nem lesz. Szóval nem biztos, hogy azért marad otthon három évig valaki, mert büdös neki a munka, és inkább a padon szeret trécselni a többi anyukával... Ilyen alapon írhatnánk a másik oldalról is bőven, aki korán beadja a bölcsibe a gyerekét... Egyébként én NEM vagyok 3 évig otthon lévő anyuka, de mégis igazságtalannak és sértőnek tartom az erre vonatkozó hozzászólást.

2010. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Úgy látom a pontozásból, hogy idekeveredett egy agresszív kölyök anyukája :-)

...ezt is le lehet pontozni :-)

2010. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hajaj, dehogynem. Én biza szólok is a gyereknek, ha anyuka nem reagál.

20 hónapos a kislányom és azt veszem észre rajta, hogy az első útunk a hinta, inkább ott ül sokáig és onnan méri fel a többieket. Hagyom is, csak sokára csalom ki őt.

Minap is mászott fel a csúzda lépcsőjén és már éppen tolta volna le őt egy hasonló korú gyerek, ő meg szegénykém persze, h félre akart húzódni. De én nem engedtem, mondtam, hogy az mászik fel először aki előbb ért oda. Egyből megállt a kis tolakodó. Mikor hazafelé indultunk megbeszéltem a kiscsajommal, hogy mi történt és máskor ne engedje, hogy félretolják.

Mást nem tudok tenni, pedig néha odasóznék a drága anyukának is.

2010. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!