Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem rugnátok fel néha a másik...

Nem rugnátok fel néha a másik gyerekét a játszótéren?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy durván fogalmaztam,de egy tündéri kislányom van aki 18 hónapos.Mindent odaad ha kérik tőle,akár szépen akár csúnyán,de vannak olyan akaratos kis lurkók akiket sajnos én nagyon nehezen tolerálok.Más is van igy ezzel?
2010. ápr. 8. 13:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Ha már ilyen durva hangnemben...

Szerintem akkor már inkább az anyukáját kellene "felrúgni" :-)

2010. ápr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos nincs mit tenni. Azt nem tudom hogy az ilyen kis agresszív gyerekek szülei mit éreznek? Aki a szívére teszi a kezét és látja hogy az Ő gyereke az AKI VEREKSZIK meg irigykedik...mit érez? hogy jaj de ügyes a gyereke? És hogy majd később milyen jól megállja a helyét a világban? Nem kötözködésként, engem ez tényleg érdekelne:)

Egyébként bocsi az offért, szóval nekem a fiam ilyen hogy ő az akitől elveszik a dolgokat meg elkérik, odaadja és más gyerekek DIREKTBE szivatják amíg sírni nem kezd.

Nem nagyon tudok mit csinálni vele, bár a szívem szakad meg mikor szegény próbálja a saját eszközeivel kedvesen visszakérni a SAJÁT játékát és akkor irigy kislányok meg elrohannak vele.

Hát ez van sajnos, más gyerekét nem tudom megnevelni. Általában próbálom olyankor elterelni vmi szabadon hagyott játékkal a figyelmét, vagy elővesszük a maciját és beül vele a hintába vagy arrébb megyünk csúszdázni stb.

És ha én is ott vagyok akkor azért más gyerekek is visszafogják magukat, ha meg nem (és mondjuk ellökik megrángatják stb.) akkor rászólok más gyerekére is hogy ez nem szép stb.

2010. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%

Igen, nekem is pont ez jutott eszembe a kérdés olvasásánál, mint az 1.válaszolónak, hogy a gyereket nem, de a 'kedves' anyukát annál inkább. Mert a gyerek olyan, ahogy nevelik (ill. jelen esetben nem nevelik).


NEkem is pont 18 hós a kislányom, ugyanez a helyzet nálunk is, a kislányom tényleg aranyosan odamegy minden gyerekhez játszani, a múltkor is megsimogatott egy kisfiút, az meg fellökte, és az anyja se szólt rá.


Hidd el, ez nem a gyerek, hanem a szülő hibája. Amúgy tudom, hgyo még kicsik és nem tudják milyen erejük van, de legalább a kedves szülő mondhatna annyit, hogy nem szabad, vagy valmit, hogy a gyerek érezze, hogy nem jó amit csinál.


1,5 éves kislány anyukája

2010. ápr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Fúú... ne is mond! Engem a hideg ráz már a játszótér gondolatától is.Az ilyen gyerektől is amit írtál,meg az olyan sok trécselő anyukától is,aki a nagy sztorizgatás közben már nem tud figyelni a kölykére...
2010. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem szorosan ide tartozik, de még le kell írnim :)


ÉS ezek azok az anyukák, akik 3 éves korukig otthon vannak a gyerekkel, mert ők nem azért szülték, hogy bölcsődébe adják szegényt... mert még ott lehet, hogy ragadna rá valami jó is, meg egy kicsit szocializálódna.


Azt viszont imádom nézni, amikor a gyerek olyan hisztit levág, hogy zeng az egész játszótér, veri magát a földhöz, anyuci meg nem tud vele mit kezdeni :D:D:D, mert hát nem szabad azt az áldott jó gyereket korlátozni és nevelni, hadd csináljon mindent ahogy akar, öröm nézni őket, hogy a gyerek tojik a fejükre.


14.06-os voltam

2010. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is olyan anyuka vagyok aki nem adja bölcsibe a gyereket egyrészt mert nincs a közelben másrészt szeretek vele itthon lenni.

Viszont én nevelem is a gyerekem és nem csak van és kész.Tény hogy sok olyan szülő van amilyet leirtál de nem mindenki ilyen.

A játszin legtöbször ő is sir pedig imád odajárni.A legtöbb amit tehetek hogy rászolok más gyerekére ha ott vagyok.

Pl.:multkor az apukája vitte játszani és mikor meglátta hogy az egyik kisfiu fellökte és nem lett rászolva odavitte a gyereket az éppen trécselö anyucihoz és megmondta hogy lesz szives megnevelni ha már azért van vele otthon.Mert nem azért van a játszotér hogy verekedjenek a gyerekek.

A mi gyerköcünk soha nem verekszik inkább szol.De üti nem üt.Pedig Ő is megtehetné mint más gyerekek.

2010. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

a második vagyok, és az utolsóhoz szeretnék hozzáfűzni, hogy tényleg milyen érdekes hogy pont most beszéltem a 2 legidegesítőbb gyerek anyukájával és mindkettő most lesz nyáron 3 éves de még mindig nem adják oviba merthogy a "XY nem BÍRJA az ovit..." Kérdem én,hogyhogy nem bírja?? Még ki se próbálták..

Rólam meg lehúzzák a vizeslepedőt hogy 2 évesen megy bölcsibe a fiam (de nem jókedvemből hanem mert dolgozni kell).

2010. ápr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
nem az utolsóhoz hanem az utolsó előttihez csak közben jött még egy hsz.
2010. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt egyszerűen megoldom..rászólok én arra a gyerekre aki nem tud normálisan viselkedni!Tetszik vagy sem az anyjának,de mivel el van foglalva általában észre se veszi.Persze nem gorombán szólok,de érezze hogy rossz dolgot csinált.A nemtörődöm szülőkkel nem lehet mit kezdeni.
2010. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A játszótértől engem is a hideg ráz. Nekem egy 16 hónapos kislányom van. Nagyon kedves baba, mindenkihez jóindulattal megy oda, rámosolyog más gyerekekre, de mostanában azt vettem észre, hogy csalódik, elveszik tőle a játékot, megijesztik. Mostmár eljutottunk oda, hogy inkább egyedül játszik, nem megy máshoz oda, engem hív játszani.
2010. ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!