Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Hogy adjam be a 19...

SOS! Hogy adjam be a 19 hónapos kislányomnak a gyógyszert?

Figyelt kérdés

Torokgyulladásra és légcsőhurutra kapott olyan gyógyszert ami szirup szerű.Ma kezdtük, délelőtt még be tudtam nyomni a szájába, de este már nem.(hozzáteszem borzasztó ize van)Próbáltam a kakóba, joghurtba de kiérződik az ize és nem is nyúl hozzá.

De már a kanalas (jó izű) köhögés csillapitót sem akarja elfogadni,sőt a panadol szirupot sem amit eddig imádott.Most akkor mit csináljak?

Gondoltam hogy holnap visszamegyek a dokihoz, hogy más formában irjon fel vmit..


2010. ápr. 6. 20:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk így.Én vissza mentem a dokihoz és mondtam neki,hogy annyira rossz ízű,hogy nem tudja megenni a pici.Zinnat volt az.Írt fel másikat azt már elfogadta.
2010. ápr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Mond el neki szépen ettől megfogsz gyógyulni és nem kell visszamenni a doktorbácsihoz. Anya is bevette, meg a rokon baba is, és meggyógyult tőle. Igen valóban nagyon nehéz, amikor a baba nem akarja ezeket a szörnyű ízű szirupokat. Először szép szavakkal kezdtem, de amikor nem hatott kénytelen voltam egy pillanatra befogni a nóziját, és akkor kinyitotta a száját és egy suszla lenyelte. Azután megpuszilgattam, és megdicsértem, látod ennyi volt az egész.
2010. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azt hiszem visszamegyek a dokihoz, ez az orrbafogós dolog picit kemény.

Amúgy a szavak nem használnak.

2010. ápr. 6. 20:25
 4/11 anonim ***** válasza:
Én minden gyógyszert a panadolos vagy nurofenes adagolóval adok,így nem kell végignyalnia a kanalat,hanem egyből a szája hátsó részébe fecskendezem ahonnan már reflexszerűen muszáj továbbnyelnie.Így nem érzi annyira az ízét és a szagát sem,utána adok valami fincsit gyorsan.
2010. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is úgy kell benyomni a szájába.

21 hós, még köpködte kifelé.

Úgyhogy kénytelen voltam én is, nem fogtam be a nóziját, de benyomtam a gyógyszeradagolóval a nyelve alá. Aztán valahogy lenyelte.

2010. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én kis málna szörp-be szoktam keverni (tömény szörpbe), és úgy eszi... :)
2010. ápr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is a nurofenes adagolót használom ilyen esetben, de ha nincs otthon, megpróbálhatod a fecskendőt is.

Az én lányom mondjuk megszagolja, hogy mit akarok adni neki, és ha az illata rendben kinyitja a száját.

2010. ápr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Ehhez a sziruphoz is van adagoló fecskendő de ki sem nyitja a száját az első kellemetlen élmlénye után:(

Sajna még mindig lázas igy visszamegyünk délután a dokihoz hogy adjon más jobb izű gyógyszert.

2010. ápr. 7. 13:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is ennyi idősek vagyunk, épp lábalunk ki egy megfázásból. rettegtem, mi lesz, ha beteg lesz, mert kisebbként szörnyű volt a gyógyszerbeadás.

Most az etetésekkor adom be. Az utolsó kanál étel helyett azt öntöm rá, és mikor nem figyel, beadom neki.

A lényeg, h ne is lássa, h gyógyszert kap. Mindig a háta mögött adagolom ki a gyógyit, h még véletlen se vegye észre, mert nem lehet becsapni.

A szavak nálunk sem használnának.

2010. ápr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Helló!Hogy vagytok?

Írt ki másik gyógyszert a doki?

2010. ápr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!