Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 és fél éves kisfiam nem...

4 és fél éves kisfiam nem köszön a felnőtteknek. Mivel vegyem rá, hogy köszönjön?

Figyelt kérdés
Tőlünk nem ezt a példát látja, és szoktuk neki mondani, hogy köszönjön. Régebben még a gyerekeknek sem akart köszönni, de nekik már köszön. A felnőtteknek viszont egyáltalán nem akar. Szégyenlősködik, pedig nem egy zárkózott gyerek. Igaz, idő kell még feloldódik idegenek társaságában. Mit tegyek, hogy köszönjön?
2010. ápr. 1. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Leírnám a saját példámat. vidéken laktunk anyuval. Anyu nagyon odafigyelt, hogy szófogadó, tisztelettudó gyereke legyen, állandóan mondta, hogy köszönni kell ennek is, annak is, szomszéd néninek, bácsinak stb. Annyit mondta, hogy valószínű direkt nem köszöntem senkinek. Hanem. Egy nap felmentünk Bp-re a rokonyékhoz. Az aluljáróban, utcán, villamoson: "csókolom", "csókolom"....:DD Szóval ért a nevelés:))) Mit akarok ebből kihozni? Mondd neki, de ne sokszor. Egy idő után át fogja venni, mert látja hogy te is köszönsz, az apja is köszön; neki is ez lesz a természetes.

2010. ápr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ismerősőm anyukája úgy tanitotta meg fiát köszönni, hogy kézen fogva amikor mentek az utcán és amikor a kicsi nem köszönt az anyuka olyant szoritott a kezén h megtérgyelve is de orditotta hogy CSÓKOLOM!!!!:)))

Azóta is ezt kacagjuk!

2010. ápr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
aztaa, na erre nem gondoltam. Ez aztán egy igen jó nevelési mód... még április 1. tiszteletére se tudok nevetni rajta....inkább összeszorult a szívem....
2010. ápr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jajjj na szegénykém!Nehogy elájuljál!!! Nem úgy kell elképzelni, hogy kékre szoritotta!!!!!Csak annyira h érezze h most köszönnie kellene!
2010. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én soha nem mondtam a lányaimnak, hogy köszönjenek. Apa is, meg én is mindig köszönünk mindenkinek, és valahogy ők is megtanulták. Nem mondogatni kell, hanem példát mutatni.

Mert hiába mondogatod neki hogy köszönjön, ha te nem köszönsz, mert őt unszolod.

Nem egy anyukát ismerek, aki maga nem köszön, mert a gyereket noszogatja, hogy köszönj már, észre sem veszik magukat.

A gyereket példamutatással lehet a legjobban tanítani :-)

2010. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 4,5 éves a kisfiam. Van amikor elfelejt köszönni, van amikor kicsit rá kell szólni. De nem erőltettem soha ezt a köszönés dolgot, látta tőlünk, hogy köszönünk a liftben, ha bemegyünk valahova, és ő is köszön.

Lehet, hogy tényleg direkt nem köszön már senkinek!?

2010. ápr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok az aki irta a "kéz megszoritós" példát:) Szóval lehet h mér akarattal nem köszön senkinek. De én jónak tartom azt a kéz megszoritást. Mivel mint egy játék úgy is felfoghatjátok. Lehet h még korai az egész de majd később. Pl én a párommal amikor kézen fogva megyünk az úton és látom h közeledik egy ismerősőm akit a párom nem ismer, akkor amikor érnénk oda hozzá akkor a páromnak 2-3x "megszoritással" adok jelt.És akkor ő már tudja is h kell köszönjön.Persze egyszer én köszönök és akkor ő máris köszön utánnam.

Szóval majd később vagy lassan szerintem lehet ezt használni..És vicces apró kis 2-3 szoritásról beszélek. remélem, érthető ahogy leirom:)

25/L

2010. ápr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
és amikor a kicsi nem köszönt az anyuka olyant szoritott a kezén h megtérgyelve is de orditotta hogy CSÓKOLOM!!!!:))) Én ebből azt veszem le, hogy már összehúzta magát a gyerek "megtérgyelve"(megtérdelve?) és úgy ordított, a fájdalomtól is. Az hogy picit megszorítja a kezét (ez is rossz szó) az nem olyan gond, de ebből a szövegkörnyezetből nekem más derült ki. Bocs, nem kötekedni akartam, a 2. kifejtésedben értettem a dolgot, azonban a 1. példa nekem keményebb jellegű volt.
2010. ápr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

legjobban a példa ragad, ha látja hogy te mindig köszönsz, majd megtanulja ne félj. ha mindig ezzel piszkálod, juszt se fog, ráadásul mint írod, kell neki idő, amíg feloldódik. elmondom, hogy én még kiskamasz koromban is iszonyú félélnk voltam e téren, és nem köszöntem sehol, inkább be se mentem a boltba, megvártam kint anyukámat, nehogy köszönni kelljen. ez olyan 18 éves korra elmúlt náalm. :DDD

én már most is mindig mondom a kislnyomnak, hogy "integetni ki fog?", 15 hós, általában veszi a lapot, aztán ki tudja káésőbb mi lesz.

30 éves anyuci.

2010. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az én édesanyukám , azt csinálta hogy mikor sétáltunk az utcán (úgy-e kézen fogva) akkor ha jött ismerős akkor megszorította a kezemet, persze nem erősen:)

Egy két alkalom után ugy megtanultam a leckét hogy csak na:)

2010. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!