Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanítotok a gyereketeknek,...

Mit tanítotok a gyereketeknek, hogy köszönjön?

Figyelt kérdés

mindenkinek néninek, bácsinak is "Csókolom", vagy esetleg már kiskorban is a kezdetektől "Jó napot".



nekem még nincs gyerekem, csak visszaemlékezve az átmeneti időszak elég nehéz volt, amikor le kellett szoknom a csókolomról. ezért vagyok dilemmában, hogy a születendő gyerekem majd mire tanítsam.


2010. aug. 19. 09:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát a beszédnél még nem tartunk egyelőre van az integetés és egy -egy pápá az ismerősöknek.

még senki se méltatlankodott....


nem fogom úgy nevelni hogy csókolomozzon inkább jó napot kivánok formula tetszik.


nekem a csókolom elavult...

2010. aug. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ezek szerint nem vagyok egyedül ebben. talán a néniknek, de bácsinak csókolom, az nagyon fura.
2010. aug. 19. 09:42
 3/14 anonim ***** válasza:
a fiam sziát köszön.
2010. aug. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Anyukám már 55 éves, a nővére 57. (A nagypapám kollégiumigazgató volt, tehát nagyon sok embert ismert.)

Anya mesélte, hogy kézenfogva mentek a Papámmal az utcán - olyan 4-5 éves korukig - és Anyukám meg a Nővére úgy fogták a Papa kezét, hogy benne volt a kezük a Papa zsebében.

Megbeszélték, hogy amikor jön ismerős, akinek köszönni kell, a Papa megnyomja egy kicsit a kezüket, és akkor tudták, hogy most köszönjenek!

2010. aug. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagylányom 2,5 éves, általában sziával köszön mindenkinek, persze a dackorszak közepén járva gyakran megmakacsolja magát, és nem akar köszönni. Nekem semmi bajom a csókolommal, néha mondom is neki, ha olyan a szitu, hogy a néniknek/bácsiknak nem sziával köszönünk. A jó napottal sztem ráérnek még iskolás korukig.
2010. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
a jónapot sztem iszonyú nyomin hangzik egy kisgyerek szájából.....
2010. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam, hogy néninek/bácsinak "csókolom", ha elköszönünk "viszlát". A "viszlát", az nagyon megy, de "szia"-val köszön még mindenkinek, 2,5 éves, az ilyen korú gyerekek még mindenkit tegeznek.
2010. aug. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csókolom - nem jónapot, az iszonyú bunkón hangzik egy gyerkőctől sztem.
2010. aug. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Természetesen 'Csókolommal' köszönnek. Én idősebb férfiaknak Jó napot kívánok, néniknek Csókolom!
2010. aug. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A jó napot valóban bunkón hangzik, még ha egy férfi köszön egy idősebb nőnek így, akkor is.

Egyébként a magyar nyelvben tényleg nagyon bénán van megoldva ez a köszönés, teljesen összezavarják a gyerkőcöket. :S (Én régen sokszor azért nem mertem hangosan köszönni, mert nem tudtam, mit mondjak. Inkább motyogtam valamit, ami meg így utólag nagyobb bunkóság, mintha valami hülyeséget mondtam volna. :))

2010. aug. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!