Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tanítotok a gyereketeknek,...

Mit tanítotok a gyereketeknek, hogy köszönjön?

Figyelt kérdés

mindenkinek néninek, bácsinak is "Csókolom", vagy esetleg már kiskorban is a kezdetektől "Jó napot".



nekem még nincs gyerekem, csak visszaemlékezve az átmeneti időszak elég nehéz volt, amikor le kellett szoknom a csókolomról. ezért vagyok dilemmában, hogy a születendő gyerekem majd mire tanítsam.


2010. aug. 19. 09:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: A jó napot persze nem mindig bunkó, csak rosszul fogalmaztam. GYerek szájából az.

Felnőtteknek ok egymás közt. Meg hivatalos helyeken.

2010. aug. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Miért bunkó a "Jó napot kívánok?" Akár egy kisgyerek szájából is?

Szerintem sokkal gázabb egy férfinak "Csókolom"-mal köszönni.

Én is emlékszem, hogy milyen ciki volt, amikor már iskolába jártam és találkoztam olyan férfiakkal, akiknek kisebb koromban Csókolommal köszöntem. Inkább nem is köszöntem... :)

Örültem volna, ha a szüleim arra tanítanak, hogy a férfiaknak "Jó napot kívánok"-kal köszönünk.

2010. aug. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Kisfiam 3,5 éves, most próbálom leszoktatni a Sziázásról, egyelőre kevés sikerrel :)

Azzal vagyok gondban, hogy pl. anyósomnak és az anyjának csókolommal, amúgy pedig mindenkinek jónapottal köszönök.

Ő ugye meg sziázza a nagymamikat, de a nőknek meg csókolommal illene köszönnie.

Tehát pont máshogy, mint nekem, ezért szegény nem igazán érti, ami el is veszi a kedvét az egésztől :)

Fura ez a magyar nyelv, mennyivel egyszerűbb lenne angolul :)))

2010. aug. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ezt találtam: [link]


Gyermekek részéről tipikusan magyar módi, monarchia-beli példát követve a "kezit csókolom"-szólam, és a "tetszik"-ezés, ami elfogadott és helyénvaló. Tulajdonképpen a fiatal a tiszteletét fejezi ki az idősebb iránt pontosan úgy, ahogyan egy úr kezit csókolomot köszön egy hölgynek.


Nagyon fontos szabály viszont, hogy úr az úrnak (fiú a férfinek) nem csókolomozik (kivéve aggastyánnak) és pláne nem "tetszikezik"!

2010. aug. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!