Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Babazsúrra mit főznétek a...

Babazsúrra mit főznétek a felnőtteknek?

Figyelt kérdés
Jövő hétvégén lesz a fiam két éves szülinapja és jön a rokonság. Mivel a tortát is én csinálom, nem nagy főzésre gondoltam-amúgy se szoktak enni nálunk-, inkább vmi kis falatkákra. 6 emberkénél több nem jön. Köszi
2010. aug. 6. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Grillezés,vagy szendvicsek,vagy hidegtál(franciasaláta,többféle sajt,felvágott,sonka,zöldségek)
2010. aug. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én hidegtálat csinálnék, vagy kis falatkányi szendvizseket, esetleg salátát is.

Sonkatekercs sajtos-túrós (esetleg tormás) krémmel.

Töltött tojás.

Kicsi fasírtok.

Esetleg töltött hús hidegen (ez azért már macerásabb, és legalább előző nap meg kell csinálni). Én gombás-májas tölteléket szoktam tenni karajba, baconnel betekerem, és úgy sütöm meg.

Stefánia szelet.

Franciasaláta, tésztasaláta (nálunk ezek mennek).


Hú, lehet, hogy soron kívül csinálok egy ilyen ebédet:)

2010. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én pizzacsigákat csináltam.

Megkeleszted a tésztát, megtöltöd (én sonkás-kukoricásat és tonhalas-olajbogyósat csináltam), megsütöd, kész.

Mindenki szereti, és nem nagy cucc elkészíteni.

2010. aug. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A grillezés szerintem is nagyon jó ötlet, illetve:(ezek nem főételek, inkább csipegetni valók)



-SALÁTAFALATOK

(Hozzávalók: saláta vagy jégsaláta,

sokféle színes, friss zöldség, (paradicsom, zöld- és pritaminpaprika, uborka, sütőtök, sárgarépa, retek, cékla)

konzerv (olívabogyó, savanyú uborka)

gyümölcs (alma, körte, ananász)

magvak (fenyő-, napraforgó-, tökmag)

főtt tojás

sonka

sajt


Elkészítés: A zöldségeket alaposan megtisztítjuk, megmossuk. A salátát leveleire szedjük, és egy tálcára egymás mellé terítjük úgy, hogy domború felükön álljanak. Ezekbe a kis "tálcákba" helyezzük a falatokat. A belevalókat vékony csíkokra, szeletekre, ill. apró karikákra vágjuk. A sajtot is vághatjuk csíkokra, de reszelhetjük is. Ha van, 1-2 szemet rászórunk a magvakból. Csak annyira rakunk meg egy-egy salátát, hogy könnyedén fel lehessen emelni, és összegöngyölve elfogyasztani)



IGAZI CHIPS

(Hozzávalók: 5-6 közepes burgonya,

só, olaj a sütéshez


Elkészítés: A burgonyákat alaposan megmossuk (körömefével a legegyszerűbb), a hibás részeket eltávolítjuk. A hibátlan, jó minőségű krumplit nem fontos meghámozni. Uborka- vagy sajtszeletelőn kb. 1 mm vastagságúra szeljük.

Egy stabil sütőedénybe 2 ujjnyi olajat öntünk. Csak akkor kezdjük a sütést, ha elég forró az olaj. Egyszerre csak egy maroknyit teszünk bele, óvatosan adagolva, nehogy a szeletek összetapadjanak. Sülés közben időnként fordítunk rajta, s ha aranybarna színűvé válik, máris kiszedjük egy törlőpapírral vagy szalvétával bélelt tálba. Enyhén megsózzuk. Elkészítése fritőzben a legbiztonságosabb!)



Még van pár szendvics-tippem is, amit már elkészítettem, ha kell, majd szívesen leírom!


Pl.: "FALATKÁK" (ezek nagyon látványosak)

"RAKOTT SZENDVICS"

"FIGURÁK"

"MELEGSZENDVICS"


Remélem, tudtam egy kicsit segíteni, jó vendégvárást, és boldog szülinapot a Nagyfiúnak!

2010. aug. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Ebből tuti össze jön vmi! :)
2010. aug. 6. 20:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!