Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányomat hogyan...

3 éves kislányomat hogyan készítsem fel vérvételre? Tavaly is volt, és hála az okos laborosoknak, pánikba esett.

Figyelt kérdés
Nem lett volna vele semmi baj, érdeklődve nézegetett, erre a két laboros nő lefektette "a biztonság kedvéért", az egyik meg szinte ráfeküdt, hogy lefogja. Persze, hogy megijedt szegényem, és ordított. Még emlékezhet az esetre, mert múltkor mondta, hogy a keze fején bökték meg a nénik. Most máshová megyünk, itt talán nem ez lesz, és tippeket szeretnék kérni, hogy mit mondjak neki.
2008. szept. 18. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

lehet, hogy butasagot irok, nekem meg nincs gyerekem, csak benn a pocimban :)


de én megprobalnek valami mesét kerekiteni a dolog kore, történetbe illeszkedni, és majd vérvétel után befejezni a meset, és akkor nem negativan izgulja vegig, hanem amolyan játszás lesz a dologból. (foleg ha utana van idod valami kedves kis programra)

2008. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán modhatnád neki, mivel már nagy lány, nem fogják a nénik lefogni, mert ő már nem kicsi. Csak a babákat kell. Ezt a felnőttek úgy szokták, hogy nem néznek oda (addig valamivel lekötnéd a figyelmét) és így csak egy pici csípés az egész - akár bele is csíhetsz picit a karjába, hogy tudja miről beszélsz. És persz aki nem hisztizik az a végén meglepit kap :-D
2008. szept. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából tudja, mi fog történni, mert az elmúlt 2 hónapban háromszor is jelen volt vérvételnél (kétszer anyósomnál, egyszer velem), és látta, hogy nem nagy dolog, így abban bízom, hogy nem fog annyira bepánikolni, mint tavaly.
2008. szept. 18. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Én mindig őszintén elmondtam hogy egy kicsit fájni fog ,de hamar túl leszünk rajta és utána jön valami kedves kis ajándék. Ahóvá mi jártunk ott az volt a bevált módszer, (két gyermekem van) hogy az ölembe ültettem és én fogtam le az egyik karját a dokinő meg a másikat. Ami még fontos hogy ne lássa, érezze rajtad hogy félsz mert akkor ő is jobban elbizonytalanódik. Én határozottan mondtam elötte sokszor hogy ezt meg kell tenni, ha akarjuk ha nem nincs mese muszály megtenni. Sokat beszélj neki róla hogy mit fognak csinálni vele.
2008. szept. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Tegnap túlestünk a vérvételen. Apuci ölében volt (az enyémben nem fért volna el a pocimtól), és nem is volt jelenet. Sírt ugyan, de nem vonaglott, így hamar végeztek is. Utána már nem is volt gond, mert jött a baconos kifli almalével, amitől begyógyult a bibije. :D Ma meg nekem volt vérvételem, és amikor hazahoztam őt az oviból, összehasonlítottuk a szurink helyét. :DDD
2008. szept. 24. 16:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!