Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan döntsek óvoda téren?

Hogyan döntsek óvoda téren?

Figyelt kérdés
Kislányom decemberben lesz 3 éves. Most bölcsis, és rágjuk magunkat, menjen-e szeptembertől oviba, avagy maradjon még egy évet a bölcsiben. Akinek volt hasonló problémája, hogyan döntött? Amúgy fejlett a leányzó, szobatiszta, beszél (néha túl sokat is). Várom a válaszokat,, tapasztalatokat.
2010. márc. 22. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha valóban fejlett, szobatiszta és a beszédével sincs gond, én inkább oviba vinném. Ha úgy gondolják az óvónők inkább majd ott maradjon 1 évet. (tanítónő)
2010. márc. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor mehet oviba, amikor betöltötte a 3 évet, tehát decemberben.

Kezdje az ovit amint tudja, teljesen más mint a bölcsi, rengeteget fejlődnek az ovisok!!! Ott ügyesen tanítgatják, fejlesztgetik őket módszeresen.

2010. márc. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A mi városunkban beveszik oviba szeptembertől, ha elég fejlett, ezért a dilemma. Köszi, várok még véleményeket.
2010. márc. 22. 18:27
 4/8 anonim ***** válasza:
Én az ovi mellé teszem a voksom. Sokkal többet fejlődnek ott a gyerekek, mint a bölcsiben. Főleg, hogy írod, szobatiszta, fejlett kislány. Bár az oviban többen vannak, de a bölcsiben meg egészen mások az elvárások, sokkal babásabban foglalkoznak velük. A másik szempont meg az, hogy akkor szinte 4 éve lesz, mire óvodába megy...addig szerintem sok lenne a bölcsi. Egy óvónő
2010. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 3. év betöltésével nyugodtan beadhatod oviba.

Nem tudom, mennyien vannak a böcsiben ugyanabban a korban, de neki inkább az ovi lenne ideálisabb. Itt nálunk, ahogy betölti a 3-at mehet oviba, vagyis pl: december 11.-én tölti be a 3-at, akkor 12.-től várják szeretettel! :)

Még egy év a bölcsiben? Az már nem neki való!

Úgy érted, jövő év szeptemberig??

2010. márc. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, úgy értem, és pont attól tartok, hogy a bölcsis "kicsik" jövő ilyenkor már nem lesz neki társaság. Köszi a válaszokat, ha valaki még hozzászólna, tegye bátran!
2010. márc. 22. 22:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Ovi! A bölcsőde kevés lesz már neki!

Egyébként itt nálunk is beveszik 1-2 hónappal hamarabb is.

2010. márc. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. márc. 23. 18:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!