Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha fél hat- hat óra körül...

Ha fél hat- hat óra körül ébred 14 hós gyermekem, hogyan húzhatnám ki délig vele, hogy csak egy nagyon aludjon?

Figyelt kérdés
Most van az az időszak, amikor egy alvást nehezen lehet kivitelezni, kettő meg sok.
2010. márc. 22. 15:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, "egy nagyot aludjon"-t akartam írni :)
2010. márc. 22. 15:26
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem kb. 11 hónapos kora óta csak egyet alszik a lányom. De én sosem osztottam be, hogy mennyit kéne neki, mindig hagytam, hogy a saját ritmusában aludjon. Miért sok a napi kettő? Mondjuk nekem nem olyan korán kelt fel. Hajnalban felébredt enni, de visszaaludt és olyan 8-9 körül kelt fel.
2010. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdést!

Emlékszem ez nálunk is nehéz időszak volt, de valahogy túlvészeltük. Kicsit előbbre hoztam az ebédet, úgy 11 fél 12 körülre, így délben már ágyban volt, de volt olyan is, hogy az etetőszében egy kanál főzelékkel a szájában aludt el, olyan fáradt volt. Ha délelőtt aludt, akkor délután már nem akart, ha meg mégis elaludt akkor este egyszerűen nem lehetett elaltani.

Próbálj még reggel az ágyban maradni vele egy fél órácskát, vagy ha látod, hogy nagyon fáradt dőljetek le az ágyra kicsit pihenni, az is nagyon sokat számít, ha 5 percig nem szaladgál.

Kitartás, sajnos okosabbat nem nagyon tudok, ezt az időszakot is túl kell élni, lesz még rosszabb is!!! :))


Egy kétéveske anyuja

2010. márc. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez egy átmeneti időszak. Nemigen fogja kibírni alvás nélkül ebédig, próbáld meg lerakni 10 óra körül, délben etesd meg, s délután még hagyd aludni 3 körül. Vagy amikor elfárad.

A jó idő bejöttével kihúzhatod a délelőtti alvást egy kiadós levegőzéssel, 11 körül ebéd és alvás. 1-2 hét alatt beáll az 1x-i ebéd utáni alvásra. de azt nem mondom, hogy ez egy sima hisztimentes 1-2 hét lesz!

2010. márc. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én tanácsom: előszőr is, szerintem a reggeli kelést kellene kicsit elhúzni, olyan fél 7-7 felére. Nehéz, de kicsi erőltetéssel menni fog, nem 1 hét alatt, de kitolható. Majd a kettőről egy alvásra való áttérést én úgy oldottam meg, hogy kicsit lazulósabb délelőttöket szerveztem, vagyis, hogy annyira ne fáradjon el a kicsi. Már fél 11-11 körül ebédelt és utána alvás. Jó nagyokat aludt, este is kicsit nyúzott volt, hamarabbra nem hoztam az esti alvást, de gyorsan elaludt :)

Sok kitartást igényel, és ha azt látod, hogy nagyon fáradt, nem bírja, akkor várj még vele. Ne eröltesd, vagy csak rövid ideig hagyd aludni délután. 15-ig aludjon el, de max 16-kor ébresztő.

Én kitartó voltam, mert sok volt neki két alvás, és reggel már 5-kor fent csicsergett, én viszont éjfélig tanultam, tehát pihenni nem sokat tudtam. Borult minden napunk, nem volt jó. Most 7-kor kel, délben alszik, majd fél 9-kor fekszik le este aludni.

2010. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi tavaly ilyenkor voltunk így, pont kapóra jött az óraátállítás. Ami most 6 óra az jövőhéttől 7 lesz, innen szerintem délig kibírja, alszik egy nagyot és korábban lehet lefeküdni, mert este is 1 órával hamarabb lesz.

Nálunk bevált.

2010. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lányom kibírja. Foglald le, legjobb a séta. Sőt, már jó idő van, tedd a lábára és sétáljon, akkor nem tud elaludni. Nálunk ez bevált, hamar átszokott az egy alvásra, már 10 hósan.
2010. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kisfiam 15 hós és mi is ezzel szenvedünk.

reggel fél hat hatkor kel már én is nehezen bírom. igaz ma elaludt fél hétig. és ha ő felkel akkor már nem is alszik vissza. kezdődik a nap. esetleg itt mellettem az ágyban elvan öt tíz percet és ennyi. napi egy alvás kevés neki még. tegnap elaludt délelőtt fél tíz felé és majdnem délig aludt. utána meg elaludt négytől ötig és kilenckor fektettem le így aludt fél hétig.

ha este nyolckor már alszik akkor fél hat körül fent van.

most tízkor fektettem le és még mindig alszik úgyhogy szerintem megint az lesz mint tegnap. délután majd megint leteszem aludni de csak egy órát.

és így szerintem szép lassan kitolja a délelőtti alvást délre és akkor majd talán átáll az egy alvásra. szerintem kell egy két hét még neki.

sok sikert és kitartás

2010. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!