Mi a különbség a dackorszakos hiszti és az autista dührohamok között, hogyan lehet őket megkülönböztetni?
"Ha meg autista, akkor miért nem mindegy?"
Azért nem mindegy, mert az autista gyereket lehet fejleszteni, és akkor idövel egész jól be tud illeszkedni a normál társadalomba, amennyiben nem túl erös az autizmusa.
Nem olvastam a válaszokat, de egy pár döntő tényezőt muszáj megértened -bocs, ha írták már-, kedves kérdező, és ez sokat segíthet neked az eligazodásban:
A dackorszak szinte mindenkinél véget ér 3 / 3 és fél évesen.
A autizmus legenyhébb formája meg három évesen állapítható meg legkorábban.
Tehát a kanner szindróma (súlyos auti) és a dackorszak jellemzői közti eltérésre le lehet szűnkíteni a kérdést, azonban a súlyos autizmus igen ritka (kb pár ezer gyermekből egy), ráadásul elég feltűnő már kb 2-3 éves korban.
Kizárásos alapon tehát csak a kb max 24 hónapos totyogók, csecsemők esetén kérdéses a dolog, evvel meg nem sokat lehet tenni, nem is igazán érdemes szétválasztani ekkor még az életkori sajátosságokat az autizmustól.
A dackorszak meg egyénenként változó megjelenésű és lecsengési idejű, de szinte mindenkinél valamikor 1-3 éves kor között zajlik.
Szóval ha 24 hó alatti a gyermek, akkor általában vagy kár aggüdni, vagy feltűnő a szindróma.
Ha meg 24 hó alatti, akkor meg az említett okokból könnyen szétválasztható szakember által, általában egy kompetensebb óvodapedagógus is erősen gyaníthatja, melyikről van szó.
Beírásom végén, javítok
* Ha meg 24 hó FELETTI, ...
Bocsi az elírásokért.
Még a 14-es beírásomhoz:
a fentiekből következik, hogy ha kb három éves gyermekről van szó, szakember megállapítja, mást nemigen lehet tenni.
Ha 24 hó alatti, vagy 36 hó feletti, akkor meg logikus, mi az ábra, nem ismétlem
( 36 hósnál idősebb már tuti kinőtt a dackorszakból, stb )
Pardon! Menjünk biztosra, megint korrigálom magam:
( kb 42 hósnál idősebb már tuti kinőtt a dackorszakból, stb )
Kérdező, neked kéne leírnod, hogy mik azok a tünetek, amik gyanússá teszik a szemedben a gyermekedet. Igen, lehet autista, de az nem csak azt jelenti, hogy nem tudod megkülönböztetni a dackorszakos hisztit és az autista dührohamot. Az autizmus nem csak a dührohamból áll, hanem egy olyan állapot, ami a gyermek egész személyiségét áthatja. Több tünet együttes megléte adhat GYANÚT arra, hogy a gyermek érintett.
Ha bármilyen kétséged van, akkor Korai Fejlesztőt érdemes megkeresni, ott nagyon rendesek, meg tudják mondani, hogy a gyerkőcöd érintett lehet-e.
Igen, ahogyan az előző is megerősítette, három évesen jobb, ha látja egy szakember a gyermeket, de a te gyermeked csupán 20 hós.
Nézzük tovább:
"Kedves utolsó köszi ez egy nagyon hasznos válasz volt.Ritka ezen az oldalon az ilyen.A gyerekem 20 hós-azért azt leirod hogy milyen tünetek azok amelyek nagyon feltűnőek?"
Szívesen sorolnám a súlyos tüneteket, de tehát egyrészt túl feltűnő volna súlyos tünet számodra is (ez esetben), másrészt ott a wikipédia, remekül összefoglalja (már amelyik cikk jó, de ez oké, likelem mindjárt).
Nos, mivel gyermeked csupán 20 hónapos, ezért én nem aggódnék a helyedben autizmus miatt, mivel teljesen esetleges, mondhatni értelmetlen felvetés volna, hogy elhelyezkedik-e a gyermek, ennyire fiatalon, az autizmus spektrum középsúlyos, vagy enyhe ("Asperger") részén.
(Mint írtam, azért értelmetlen felvetés a közepes / enyhe auti felvetése is, mert azok tünetei java része 36 hó alatt még életkori sajátosság.)
Két évesen csak a súlyos autizmusra van esély megállapítani (Kanner-szindróma), de az meg nagyon feltűnő, az olyan súlyos tünetekkel jár, hogy már tuti rég rohantál volna magadtól is szakemberhez, kedves kérdező:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!