Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell a rosszra tanítani...

Miért kell a rosszra tanítani a gyereket?

Figyelt kérdés
Nem értem, miért van az, hogy utcán idegenek ijesztgetik a kislányomat, mindenféle hülyeséggel: elvisz a néni stb. Vagy apu és néhány rokon miért tanítja neki a rosszat és miért élvezik ha teljesíti és nem fogad szót a szülőknek. Gondolok itt arra, hogy kavics van a kezében és apu mondja neki kopp kopp az autóra. Nagyon vicces de szerintem nem az. Vagy kulcs van a kezében és mondják dobd el a kulcsot. Meg riogatják, hogy lesz dádá. Ilyen és ehhez hasonló gondok és hiába szólók semmibe veszik, mert játék tárgynak gondolják a gyereket jókat nevetnek rajta hogy milyen kis ügyes és mindent megcsinál, és milyen buli, hogy nem fogad szót anyucinak. Nem értem, de hiába szólók nem értik hogy ezzel megzavarják. Mit tegyek?
2008. szept. 11. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Szia!Ezt nem kellene tanítani a gyereknek,hogy a kavicsot az autora kell dobni ebben igazad van.Nekem eltérő a véleményem a néni,bácsi ilyeszgetéssel ebben meg igazat adók a nagyszülőknek.Én is riogattam a fiamat vele.Azért riogattam mert elmentünk az egyik nagy bevásárló központba és ő önálló akart lenni othagyott bennünket állandóan ,alig bírtunk utánna menni.A végén elmagyaráztuk neki miért is van ez a riogatás.Gondolj bele hány kicsi gyereket vittek el......így!És hány gyereket csalogattak magukhoz az idegen nénik,bácsik.A dá-dá szót csak akkor használom a pici gyereknél mikor rosszat akar csinálni.
2008. szept. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi de apu nagyon buta,egy idő után nem fog tudni külömbséget tenni jó és rossz között mert mindenki mást mond neki, és nem fogja tudni hogy kinek fogadjon szót hát kell ez neked?Állj a sarkadra mert a te gyerekedről van szó.
2008. szept. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, de elgondolkodtató is egyben. Beszélni kell az apuval, hogy ne mondjon a gyereknek hülyeségeket.
2008. szept. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ilyen,bár finomabb verzióban. Azért ilyen rongálós dolgot nem tanítanak nekik (mert már kettő van) de sokszor volt már,hogy valamit csak viccből mondtak és persze a gyerek meg csinálta. Engem meg leszólnak,mert egyből rászóltam a gyerekre,hogy nem szabad, hogy csak azért csinálta,mert most ezt hallotta.

Én már szólalkoztam össze az apámmal ezügyben. Te is állja a sarkadra.

Az ilyesztgetést mondjuk és is csinálom,mert ha pl áruházban rosszalkodik, elszaladgál nem a legjobb dolog. valamivel féken kell tartani.

2008. szept. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szóval az ijesztgetés rendben van, tényleg, mert akkor nem tanulja meg hogy ne kószáljon el. Ami meg a rossz nevelést illeti: szóltam apunak, és keményen hogy hagyja abba, de csak nevetett,mert nem az ő autójáról van szó. De könyörgöm megcsinálja ezt az övével, vagy máséval is. Annyira gyerekes dolog. Nem gondoltam volna hogy a saját apán egyszer így fog viselkedni. De azt hiszem a problémák gyökerét máshol kell keresni...
2008. szept. 16. 11:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!