Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kezded tanítani...

Mennyi idősen kezded tanítani a gyereket a színekre?

Figyelt kérdés
Mikor kell elkezdeni a színek tanítását?
2011. szept. 9. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:

pl mikor már beszél és kérdezz mikor érdekli


mondjuk addig is mondhatod neki ez egy piros alma ez egy kék szilva mikor zöldségesbe mész vagy ott egy sárga busz most ment el a zöld hév


amúgy előbb utóbb akkor is megtanulja ha nem mondod neki kitalálja a beszédedből

2011. szept. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs időhöz kötve. Az sem minden gyereknél egyforma, hogy mikorra tanulja meg őket.

Először felismerik, megmutatják kérésre, aztán jön csak, hogy ők nevezik meg.

Én nem "tanítottam" őket a szó szoros értelmében, hanem játék, öltözködés, séta közben mondtam a tárgyak színét is pici (mondjuk 8-9 hónapos koruk) óta. Először főleg az alapszinekre koncentrálva (sárga, piros, kék, zöld), de ha valami rózsaszín, akkor annak is megmondtam a színét.

2011. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Folyamatosan születésétől, hiszen mindig beszélek hozzá, és általában kerek mondatokban.

-betakarlak a rózsaszín takaróval

-adom a piros cumit

-itt a kék elefánt

stb :)


Egyébként szerintem 1 éves kortól mindenképp!

2011. szept. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb. mint előző, kicsit tudatosabban másfél éves kortól, nálunk a formabeillesztő abszolút alkalmas erre.

Néha kupacokat képzünk a formákból, hogy ezek a pirosak stb. de mi is úgy beszélünk, hogy 'zöld cipő, kék szandál'.

2011. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Azért kérdeztem, mert nem akarok semmit elkapkodni, mindent a maga idejében. 1 éves a kislányom és imádja a színes ruhacsipeszeket, ami egy kosárkában van, napi rendszerességgel kiborítja. Elkezdtük azt játszani, hogy különválogatjuk a kéket, a zöldet, a fehéret.

Egyik este türelmetlenkedett az etetőszékben és elé raktam a műanyag kis kanálkáit, had játsszon velük, mondom neki, hogy anyának add ide a kék kanalat. Kiválasztotta a kéket és odanyújtotta :) Mondom ez tuti hogy véletlen volt, utána mondom, kérem a zöldet, kiválasztotta a zöldet és odaadta.

2011. szept. 9. 21:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!