Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pici gyereket szeretnék...

Pici gyereket szeretnék tanítani angolul, hogy két nyelvet tudjon beszélni. A pici most 4hetes és csak én beszélek angolul családban. Mi ennek módszere?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Te csak angolul beszélj a babával, magyarul ne. Ha később meséket néztek (könyv, TV) ott is veled amennyire lehet, angolul. Próbálj beszerezni, netről letölteni angol nyelvű gyerek cd--ket.
2009. jún. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
A korai nyelv tanítás hasznosságáról erősen megoszlanak a vélemények. Én a magam részéről osztom azt a véleményt, hogy addig amíg a gyerek nem beszéli jól az anyanyelvét illetve nem ismer alapvető nyelvtani fogalmakat nincs túl sok értelme külön tanítani. A kétnyelvű családok helyzete egy picit más, mert ott nem tudatos tanításról van szó, hanem ott mindkét szülő a saját anyanyelvén beszél a gyerekkel.
2009. jún. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az en gyerekem angolul kezdett el beszelni,pedig en is meg az apja is magyarul beszelunk hoza,a mesekbol a tv bolallandoan az angolt hallja,ovodaba iskolaba angolul fog beszelni szoval szerintem magyarul fog alig beszelniu!
2009. jún. 18. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is csak én tudok angolul. Ha többen is vagyunk akkor én is magyarul beszélek, ha csak ketten akkor csak angolul. Ez születése óta így van.Tökéletesen megérti mind a két nyelvet. 14 hónapos. E mellett rengeteg angol nyelvű dvd-t néz kb napi 1/2-1 óra, kis részletekre elosztva. Szerintem simán megy a dolog nem is kell attól félni hogy később fog el beszélni. Az enyém már szavakat mond angolul és magyarul is. Ajánlom a kétnyelvügyerek blog-ot sok hasznos információ van még a nyelvoktatásról.
2009. jún. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra azért vigyázzatok, hogy a szülei azok, akik az anyanyelvét tanitják neki, gügyögnek hozzá, intonációt tanitanak neki stb, ennyire tudsz jól angolul? Én angol nyelvtanárira jártam, azt tanitották, hogy ilyet nem szabad csinálni csak akkor, ha tényleg anyanyelvi vagy, vagy egy egyéb személyt ki kell szemelni erre a célra, hogy ne a szülőket zavarja be a gyerek (mert azt fogja hinni, hogy ez egy és ugyanaz a nyelv).

Az lebeszélő példa az volt, hogy egy angolul jól tudó házaspár (magyarok) angolul nevelték a pici gyereket, mondván, magyarul úgyis megtanul, mivel itt él, de a végén csak őket értette meg angolul, idegeneket és anyanyelvieket pláne nem, mert a szülők nyelvét tanulta, nem a valós nyelvet, ennyit számit a mögötte lévő kulturális külömbség, metakommunikáció. Igy az a gyerek végül tulajdonképpen anyanyelv nélkül nőtt fel, mivel sem a magyar sem az angol nem volt az igazi anyanyelve, teljesen alap hiányosságai lettek, amit akkor sajátit el a baba, amikor még gügyögnek hozzá, beszélni tanitják.

2009. jún. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is lebeszélnélek róla. Nem marad le semmiről, ha később kezdi. A gyerek nem tudja megkülönböztetni a nyelveket, hanem apanyelvet és anyanyelvet a szülőkhöz kapcsolódóan, ha kétnyelvű. De ha ugyanaz a személy két nyelven beszél hozzá, vagy két nyelven hallja beszélni, az katyvasz lesz.

Nővérem férje szlovák, egymás között angolul beszélnek. A gyerekek magyarul-szlovákul. Az nem zavart be, hogy egy-két szót apjuk is beszélt hozzájuk magyarul, de mesélni, magyarázni, mindig szlovákul szokott. Az angol annyiban zavarja őket, hogy nem értik:)) (4 és másfél éves lurkók)

2009. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennek csak akkor van értelme, ha te is anyanyelvi szinten beszélsz angolul.
2009. jún. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én nővérem igy csinálta: mikor másfél-2 éves lett a kislány, folyékonyan beszélt már elkezdett neki angol szavakat tanítani! De csak szavakat! kutya, macska, ház, nap, virág stb és ezt egyre bővítették...

Mikor ment első osztályba már olyan szókincse volt.... Igy külön tanárhoz járt aki a nyelvtant megtanította neki és profi szinten beszél a kiscsaj angolul pedig még csak 12 éves! Szerintem igy neked is menne és nem is lenne elrontva a nevelése! Nálunk bevált!!!

2009. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. Én anyanyelvi szinten baszélek angolul. Ha vannak nyelvtani, kiejtési hibáid, akkor tényleg árthatsz. De erre az eshetőségre nem gondoltam.
2009. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!