Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 14 gyerek egy családban. Fel...

14 gyerek egy családban. Fel lehet nevelni normálisan?

Figyelt kérdés

anyukám volt osztály társának van 14 gyereke...A legnagyobb már elköltözött

Az anyuka most 47 éves,az apukát nem tudom pontosan de hasonló lehet

A házukat mindig alakították hogy több hely legyen

pl beépítették a garázst, az erkélyeket stb...

de azért 13 gyereket nevelni testileg lelkileg anyagilag megterhelő.


2011. aug. 10. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem lehet rossz.

Nyilván teljesen más, mint 1-2 gyerekkel. Biztos nincs nemnormális aggódás, hogy 12 hónap 12 naposan indul el, vagy 12 hónap 21 naposan, mert az interneten azt olvastam :P

Nincsenek irreális elvárások a gyerekekkel szemben, hogy zongoraművész legyen közgazdász végzettséggel, de értsen a számítástechnikához is, vagy járjon majorettre, meg táncházba, nyelvórákra, stb. Mert a sok gyerek közül mind jó valamiben, mind más, mind ad valamit a szüleinek :)

És ők nincsenek elkényeztetve.

Szerintem jó lehet :)

2011. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Le a kalappal azok elott akik sok gyereket tudnak felnevelni, nekem 2 van, most szuletett a pici, de nagyon nehez nekem igy ennyi eleg is. Mielott osszejott volna a gyerek mindig azt mondtam nekem majd 10 lessz:-) hat anyagiak miatt sem meg azert sem vallalok tobbett (max eggyet), mert tudom hogy idegileg nem tudnek annyit. Foleg hogy segitsegem sincs es egesz nap talpon vagyok.
2011. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
nem normálisak:-(((
2011. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Persze , hogy fel!

Ez csak a mai divat , hogy az anyukák már mindentől elfáradnak , nem vállalnak több gyereket , mert egyedül vannak egész nap velük és nem bírják a strapát. El van már mindenki lustulva. Régen is felnevelték a 6-8-10 gyereket családonként és normális emberek lettek és nem volt ott a nagymama és az egész pereputty , hogy mindenki segítsen az anyukának. Megszülte a gyereket és már ment is vissza a háztartásba dolgozni.

Meg persze az is a mai divat , hogy minden gyereknek különszoba meg még sorolhatnám ...


Egy öt gyermekes anyuka

2011. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van aki ugy erzi, hogy az anyasag a hivatasa nagy csaladdal. Szerintem ebbe nincs semmi rossz amennyiben a sajat almait koveti es a sajat utjat jarja. A multkor volt a tv-ben egy documnetum film ahol a ferfinek 121 gyerek volt es a jo eg tudja hany felesege (talan 6) az egyik pont pocakos volt. Egy nagy tanyan eltek, hatamas hazba, halamas telekkel. Voltak allataik, foldet muveltek stb. Ok igy ereztek jol magukat, nem erdekeltek mit gondol a vilag. Na, ott aztan volt gyerekozon. :)
2011. aug. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

14 gyereket kihordani, megszülni sem éppen legegészségesebb.

A külön szoba meg jó dolog.

2011. aug. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyszer egy újságban volt egy cikk egy nagycsaládról, a nagyobb gyerekek azt mondták, hogy nekik max 2-3 gyerekük lesz.

Aki meg nagycsaládban nőtt fel,azt nyilatkozta, hogy persze, jó volt, de néha úgy vágyott arra, hogy az anyja csak az övé legyen. Az én gyerekeim nagyon jól elvannak a nagyszülőkkel, sőt bárkivel mert nagyon barátkozóak, de van amikor csak az anya jó és senki más.. az elkészült rajzot először nekem kell megnéznem, ha valamit készítenek azt nekem csinálják.. Szoktam elmenni velük egyesével is, úgy látom nagy szükségük van rá.

Egy ekkora családban nem hiszem hogy minden gyerekre jut az anya részéről elég figyelem.

2011. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi 9-en nottunk fel es nagyon szep gyermekkorom volt. Ilyet kivanok mindenkinek. A szuleim pedig mindegyikunkkel eleget torodtek. Most mar felnottunk, mindegyikunk normalis eletet elt, iskolazottak vagyunk, megalljuk a helyunket a vilagban es osszetartunk. Ha valakinek segitsegre van szuksege, nem kerdes,hogy segitunk-e. A szuleim az en szemembe hosok. Es mi is szeretnenk legalabb 4 gyereket a ferjemmel.


3.valaszolonak uzenem: te nem vagy normalis!!!

2011. aug. 11. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!