Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Használja valaki azt a nevelés...

Használja valaki azt a nevelési eszközt, hogy amikor hisztizik a gyerek vagy nagyon rossz, akkor azt mondja, hogy "jön a mumus, jön a rendőr, jön a . "? Használ, helyes ez? Vélemények és saját tapasztalatok érdekelnek!

Figyelt kérdés
2-3 napja már végső kétségbe esésembe, amikor nagyon hisztizett a lányom azt mondtam neki, hogy szólok a rendőrnek, jön a ni-nu és elvisz(fél a hangjától), ha ilyen csúnyán viselkedsz. Csodák csodája működik, mindig abbahagyja és mondja, hogy ne szóljak nekik. Ez így szuper, de elkezdtem azon gondolkodni, hogy helyes ez így, jó ez az út, módszer? Anno emlékszem minket mindig a batyus nénivel rémisztgettek és féltem is tőle, elrettentő ereje volt. (Volt egy roma néni és mindig batyuval a hátán járt, nem szimpatizáltam vele, és ezt kihasználták a szüleim :) ) Köszönöm az érdemi hozzászólásokat!
2015. okt. 9. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
NeM. A félelem keltem nem jó nevelési eszköz. A cél az lenne, hogy a gyerek értse, mi a probléma és azert változtasson rajta, nem pedig hogy félelemből ne csináljon valamit. Ugyan ezért értelmetlen a verés is.
2015. okt. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem jó módszer, mert a gyerekek tényleg félnek, szoronganak tőle, és ki akarja ezt a saját gyerekének? Ráadásul ki tudja, nem okoz-e neki maradandó nyomokat később. A szorongás nem játék.
2015. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha kifogyna az eszköztáramból minden akkor sem alkalmaznám azt a módszert!Ezzel olyan félelmet keltesz a kislányodban,hogy akár éveken keresztül cipelheti...de hisz te magad is leírod,hogy gyerekkorodba te is féltél az ilyesfajta fenyegetésektől akkor te miért alkalmazod??

Azt fogadd el,hogy a hisztin minden gyerek átmegy,keresztül megy,sőt sok pszhológus állítja,hogy kell is a gyemek éntudatához,kiállásához!


Írj le egy hiszti szitut nekünk(miért hisztizik,hogy kezdődik,mit csinál hiszti allatt)és mi akik már túl vagyunk 1-2-3 gyerkőccel ezen hátha tudunk praktikussabb tanácsot adni.

2015. okt. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrrel ijesztegetés azért is halmozottan rossz, mert így esetleg pont akkor nem fog segítséget kérni tőlük, amikor szükség lenne rá.

A rendőrséggel szemben hülyeség zsigeri félelmet nevelni a gyerekbe.


Később ez megmarad egy belső, erős ellenérzésként, amit már ő se tud megmagyarázni, de bizalmatlan lesz velük szemben.


A rendőrségtől az féljen, aki bűncselekményt követ el, az átlagember ne.

2015. okt. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bár könnyebb ijesztegetni valamivel, egy-kétszer nekem is kicsúszott a számon (mit szólnak az emberek a boltban stb...)

Én vettem egy hisztikönyvet hátha az segít. Pont úgy van benne lerajzolva, hogy ahogy a kisgyerek egyre jobban hisztizik, egyre nagyobb "hisztiárnyék" lesz mögötte. És a végén legyőzi a hisztit és az árnyék is eltűnik.

Úgyhogy amikor a gyerekem hisztizik, mindig igyekszem pozitívan beállítani, hogy le kell győzni a hisztit amikor érzi hogy közeled, győzd le a hisztiárnyékot stb. De soha nem riogatom, nehogy féljen valamitől.

2015. okt. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Bocsi, ez off lesz. De hasonlo dilemmaban vagyok. 2 eves lanyom egyik reggel feltetlenul papucsban akart menni bolcsibe. Szerencsere epp nem volt szemelott a papucsa, es 15 perc hiszti utan azt talaltam mondani neki, hogy elvitte a cica. Ezt elfogadta, de delutanra visszahozta a cica, akkor meg nem akarta felvenni, ezert megfenyegettem, hogy oke ne vegye fel, de akkor elviszi megint, es nem is hozza vissza. Na most ott mar felveszi, de ez a cica dolog megegyszer elojott, hogy nem akar a bilibe kakilni, merges lesz a cica, de belekakil, akkor hoz ajandekot, igy is lett. Ez igy folytathato? Vagy ne is emlegessem ezt a franya cicat tobbet?:)

Amugy ijesztegetni nagyon nem akarnam, es ilyen mumus, rendor, stb... Nem alkalmaznek, mert nagyon tudnak am rettegni. Szomszed kislanyt vampirral ijesztgettek, en lanyom meg ribizlit evett, folyt a leve a szaja , azota is sir, ha meglat minket, pedig reg elmult a ribizli szezon :S

2015. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

soha nem hazudok a gyerekemnek, más dolgokban sem, és sajnos az emberben benne van a félelem, nem akarom még jobban gerjeszteni.

az oviban gyakran hallom hogy egy anyuka ezzel ijesztgeti a gyerekét, a kisfiú pánikszerűen fél a rendőrautótól :(

2015. okt. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kedves hármas válaszoló kérlek segíts,egy teljesen másik kérdező vagyok,de ez is hiszti

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

kérdező bocsánat az offért

egyébként pedig az ijesztegetés sztem sem jó modszer

2015. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tehát fél a szirénától, Te pedig még inkább azzal ijesztgeted?-szerinted ez jó?

Tehát pl neked tériszonyod van, és ha elrontasz valamit, akkor ki kell állnod egy torony tetejére?

2015. okt. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ok, meggyőztetek. Felhagyok ezzel. Csak olyan jó volt, hogy működött, abbahagyta, de csak ott motoszkált bennem valami, hogy ez így nem biztos, hogy jó. Hát nem is. Köszönöm szépen a segítséget!
2015. okt. 9. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!