Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire helyes nyelvtanilag...

Mennyire helyes nyelvtanilag egy közel két és fél éves gyerek beszéde?

Figyelt kérdés
A kisfiam márciusban lesz 2,5 éves. Az elmúlt hónapokban indult be igazán a beszéde. (mondat szinten) Számomra meglepő hogy hibátlanul ragozza a szavakat nyelvtani alaknak megfelelően. (rólam, nekem, engem, téged, övé, stb.)
2013. jan. 7. 18:10
 1/6 anonim válasza:
szerintem az nagyon jó úgyhogy csak legyél büszke rá : D
2013. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az vagyok, köszönöm. Csak kíváncsi voltam hogy ez mennyire természetes! :)
2013. jan. 7. 18:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiad teljesen rendben van a beszédfejlődés terén, ebből kiindulva.


Mivel általános vonatkozású is a kérdésed, erre is felelek:

Már az anyaméhben elkezdődik a beszédÉRTÉS. Egy normálisan fejlődő gyermek a nyelvtani szabályokat meglehetősen jól érzékeli, olyannyira, hogy hajlamosak 5 éves kor alatt logikus ragozást alkalmazni egyes hagyományelvű, egyben nem logikusan hagyományozódott szavakat is - ezt hívjuk túláltalánosításnak, 7 éves kor alatt nem minősül beszédhibának, viszont a logikai készségnek egy jó jele. Ebből is látszik, hogy érti a nyelvtan egy eg.-en fejlődő kisgyermek.


Pl. tárgyragozás esetén ahelyett, hogy "álmot", sok kisgyermek egy ideig még azt mondja: "álomt". Vagy pl. eszközhatározók esetén "álomval"-t mond, "álommal" helyett. A gyermek sajátos verziói mind logikusak, de ejtéskönnyítés okán a magyar nyelv más eljárást alkalmaz tehát.


Javaslom, ne javítgassa senki a gyermeket, hanem mondd helyesen, úgyis utánoz téged, idővel átveszi a te verziódat.

2013. jan. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na tessék, el is gépeltem... :)

Helyesen: Értei a nyelvtanT.

Valamint: hagyományozódott szavakRA is.

2013. jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most meg az "N" maradt le. :D

Az egérrel kínlódtam a napokban, ma a billentyűzettel is. :D Elnézést...

2013. jan. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gyerekfüggő. Ismerősöm ekkora gyereke 90 százalékban halandzsázik. Mondatot még nem hallottam tőle.
2013. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!