Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj-e, hogy ráerőltetem a...

Baj-e, hogy ráerőltetem a gyerekre a karatét?

Figyelt kérdés
Sajnos 6-dik éves és mindenből ki akar maradni,visszahúzodó,gyámoltalan nem akar szerepelni pedig mindent megadunk neki,de itthol elég eleven..Nekem azt mondták,hogy jó a karate mert önfegyelemre tanítja a gyereket, és ad őnbízalmat.Nem akarja a gyerek,de én szeretném ha járna.Mit tegyek?Segítsetek!
2008. szept. 10. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Próbálj meg sokat beszélgetni vele..Legalább arra bírd rá,hogy egyszer elmenjen megnézni,milyen is az.Vagy kérdezd meg,hogy nincs-e kedve kipróbálni esetleg másmilyen sportot.Esetleg az apukája is elbeszélgethetne vele,a saját "tapasztalatairól",hogy megjöjjön a kedve hozzá.
2008. szept. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ.Eddig úgy néz ki,hogy talán elmegy megnézni az apukájával.Remélem megtetszik neki.Azért szeretném,hogy ha elmegy az iskolába ne fogják ki a társai,mert ahogy írtam nagyon gyámoltalan.Mégegyster köszönöm a választ!
2008. szept. 10. 13:02
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha ennyire visszahúzódó, gyámoltalan, akkor érdemesebb lehet olyan sportot választani, ahol kezdetben ti is vele lehettek és inkább játékosabb, együtt lehet a család. lehet ez úszás,horgászat,túrázás,korcsolyázás, lovaglás,kutyaiskolába járás egy kutyával, lövészet stb. És ugyanígy lehet kézműves foglalkozások meglátogatása: rajz,festés, valamilyen hangszeren játszás. Jó a karate, de a gyermekednél most lehet,hogy nem az önfegyelem a legnagyobb kérdés,hanem inkább az,hogy elfogadja saját magát és ti is elfogadjátok az ő temperamentumát.lehet alkudozni is,elég nagy már: nem fontos a karate,de válasszon helyette valami mást, amire viszont járni kell.
2008. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

szia az ilyengyerkőcök nem szeretnek verekedni az öcsém is igy járt anyu ráerőszakolta a karatét de nem tetszetrt neki és abba is kellett hagyni szerintem adj neki egy kis időt és majd ő eldönti hogy mit szeretne sportolni de különben az uszás nagyon jó testileg és szellemileg egyaránt


de a legfontosabb hogy hagyjad ő had válasszon

2008. szept. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ.Igen nagyon sokmindent kiprobáltunk már az apukája sporthorgász,nem szereti,még a haltól is fél.Az állatóktól annyira fél mikor elvittük az állatkertbe pedig ott ketrecekbe vannak és üveg fal mögött félve nézte meg őket.Soha nem bántotta állat mi se bántottuk soha.Lestük és lessük a kívánságait.A kistesója most 2éves és annyira eltérő a két gyerek.Pl a kicsit véletlenül megcsipte egy méhecske nem sírt hanem mutatta a lábát,hogy valami nincs rendben és ott volt a fullánkja.Elvolt halva hogy a kistesó milyen erős nem fáj neki.őnbízalom kellene neki abból jó sok.
2008. szept. 10. 13:29
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
ha ennyire drasztikus a helyzet, akkor lehet,hogy jobb lenne, ha egy nevelési tanácsadóban egy pszichológust keresnétek fel, aki segítene neki feloldódni és segítene kideríteni, hogy a félelmei mögött milyen dolgok állnak!
2008. szept. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat elmentünk a bemutatóra és megtetszett neki.Ma lesz az első edzés és vágyik azóta csak arról beszél.A karate oktató beszéde és a bemutató hatással volt a fiamra!Mégegyszer köszönöm a válaszokt!
2008. szept. 11. 12:57
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

SZia!

Én nagyon sokáig karatéztam. Ha tetszik neki, az nagyon jó, mert nagyon jó sport, van hova tartozni, és nagyon leköti az ember felesleges energiáit, valamint valóban önfegyelemre és pontosságra nevel. ja és majd anno az iskolában sem fogja az erejét fitoktatni. Tapasztalat. NAgyon sok gyerekkel talákoztam, míg sportoltam.

Valamint ha egy idő után nem tetszik neki és nem akar járni, akkor ne eröltesd. nekem volt 1-2 tesóm, akik így jártak. jó-jó volt nekik, de valahogy mágsem vált az Ő sportjukká.

2008. szept. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Elment az edzésre és nagyon tetszett neki és járni akar örömömre,de ha véletlenűl közben úgy dönt,hogy nem akar járni nem fogom erőlltetni.
2008. szept. 12. 16:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne eroltesd a karatet, van mas sport is, pl. uszas vagy foci, mindegyik sport jo! Mindegy hova iratod csak legyetek kitartoak!

Vagy irasd be nyelvet tanulni vagy zenere!

Nekem is van 7 eves kisfiam es o imadja a vizet, igy uszni jar, es gitarozni is tanul.

2008. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!