Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kevesebb időtök van a második...

Kevesebb időtök van a második gyerekre?

Figyelt kérdés
Az elsőnél még sok ideje van az anyukának foglalkozni a gyerekkel,de a másodiknál már kevesebb. Több a házimunka,főzés stb.. Ötletek időbeosztással kapcsolatban?

2011. nov. 5. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazi tanácsom nincs, csak talán annyi, hogy fontos a "lazaság".

Amíg rágörcsöltem arra, hogy minden jó legyen, mindent jól csináljak, minden kész legyen, addig majd szét szakadtam.

Ha meg csak hagyom, hogy minden folyjon a saját medrében, jobban megy.

S néha az is segít, ha előbb gondolkozom és aztán cselekszem. Nem csapok bele a lecsóba, mert akkor kicsúszik a kezemből az irányítás. Ha végiggondolom a napom (nem törvényszerűen, csak úgy lazán), akkor jobban előrelátok és jobban tudok hárítani, ha valami nem úgy megy, ahogy akarom. Ha nem gondolkozom, akkor csak kapkodok.

DE nem tudom neked ezt jól leírni. Teszem a dolgom, aztán csak lesz valahogy. :)

2011. nov. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én elengedtem a házimunkát. volt egy kis vitánk ebből a férjemmel,de aztán anyósom is elmagyarázta neki,hogy míg régebben kb. 8 felnőtt volt az anya mellett, addig ma egyedül kell az anyának mindent ellátnia, kicsit más tészta...

Szóval, nálunk szerda és szombat a takarításé, (csak a délelőtt egy része), főzni főzelékeket főzök, esetleg este, ha itthon van már a férjem,akkor vmi tartalmasabbat is összedobok (vagy ő). A gyerekekkel töltöm a legtöbb időt,ilyenkor,mikor alszanak teregetek, hajtogatok és pihenek, kávézok, ebédelek.

2011. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Húú, detto mint a másokdik válaszoló. Én is a gyerekekre koncentrálok jobban. Háztartás meg humm...ok ezzel lehet vitatkozni, gondolom a tisztaság mániás anyukák rögtön lehurrognánka. Nálunk mindig szalad a ház, de nem érdeekel, én nem vagyok hajlandó ezeket az éveket amiket a gyerkőcökkel töltök idegeskedéédel és kapkodással tölteni, hogy minden csili -vili legyen. A gyerekekkel és férjemmel foglalkozom. És a válasz a kérdésre, hogy sokkal kevesebb idő jut a másikra. Teljesen más szituáció így hogy ketten vannak. Viszont azt mondják a másokdik alapból többet tanul mert látja a nagytesót és sokkal több inger éri.Attól is függ az időbeosztás hogy mekkorák a gyerekeid. Az enyém ovis a nagyobbik amikor ő oviban van van időm többet foglalkozni a kicsivel.
2011. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!