Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlő elleni oltással...

Bárányhimlő elleni oltással kapcsolatban mik a vélemények?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nagy oltáspárti, de a környéken hallottam pár rémtörténetet, amikor csúnya szövődmények alakultak ki, maradandó károsodást okozva, és nem a hegekre gondolok.
2010. márc. 11. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Én még vacillálok. Doktornéninket kérdeztem, ő annyira nem hajlik felé, elmondása szerint jobb lenne, ha minden gyerek otthon, anya mellett ki feküdné 2 hét alatt - de nyilván ezt manapság nem mindenki tudja megtenni. Félek a szövődményektől, de attól is, hogy felnőttkorára esetleg már nem védi az oltás, azt semmiképp nem akarom, hogy felnőttként kapja el, ne adj Isten terhesen. Akkor már inkább kicsiként essen túl rajta. Barátnőm, aki gyógyszerész, azt mondta, h ő mindenképp beadatja a fiának.

Szóval egyelőre várakozó állásponton vagyok. Dokinéni szerint addig ráérek gondolkodni, amíg aktuális nem lesz a dolog (bölcsi v. óvoda)

2010. márc. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A barátnőm egészségügyis, és egyszer volt alkalma beszélgetni a László kórház fertőző osztályáról egy dokival. Ez a doki mindenképpen javasolta az oltást, mert az utóbbi években egyre durvább és gyakoribb megbetegedések vannak. A házi gyerekorvosok általában még mindig csak ártalmatlan betegségnek (csak pár pötty, anyuka) tartják a bárányhimlőt, mert nem találkoznak súlyosabb esettel, ugyanis azok a gyerekek egytől egyig a kórházban kötnek ki.

Egyébként Svédországban egy kislány pár éve belehalt a bárányhimlőbe, kórházban volt, és mégsem tudták megmenteni. Ennyit a báránykáról.

2010. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21 hónapos a kislányom és mi biztosan beadatjuk.
2010. márc. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hamarosan én is viszem a 20 hósomat.

1. Elméletileg az oltástól védett lesz.

2. Ha mégis elkapja az oltás ellenére, az azt jelenti, hogy ha nem kapott volna oltást, akkor súlyos szövődmények lettek volna.

3. Így legalább nem lesz mit elkapargatni magán, hogy aztán élete végéig azt nézegesse. (lányom van, lehet, hogy ezt csak azért tartom fontosnak...)

2010. márc. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, még én is gondolkodom kicsit. Az a helyzet, hogy terhes vagyok, és úgy tudom, hogy még nem voltam bárányhimlős. Emiatt szeretném a kisfiamat beoltani.
2010. márc. 12. 08:25
 6/6 A kérdező kommentje:
Illetve azt is hallottam, hogy csak húsz évre ad védettséget az oltás, ez igaz? Azt sem szeretném, ha felnőtt korában kapná el. Nehéz döntés.
2010. márc. 12. 08:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!