Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen és hogyan tanult...

Hány évesen és hogyan tanult meg gyermeked kétkeréken bicajozni?

Figyelt kérdés
2015. júl. 29. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

5 évesen, de ez részben az én hibám is, nem vettem neki már az elején futóbiciklit.


Az egy szuper találmány, mi a rendes bicikliről szereltük le a pedált és a láncot, két hétig használta így, utána már pedállal, kétkeréken száguldozott :)

2015. júl. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom már pontosan, az biztos, hogy ovis volt. Kis bicaja volt, először két pótkerékkel, aztán a pótkerekeket leszereltünk.

Általánosban talán 2. osztályos volt, amikor már nagy bicajjal is tudott menni. Egy nyaralás alkalmával tanult meg vele menni, nagyobb gyerekek segítettek neki.

2015. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Most nyár elején, tehát 4 és fél évesen.

2 éves elmúlt, már volt neki pótkerekes bicaja, használta is sokat.

Aztán végül is már tavaly nyáron 3 és fél évesen is elég jól ment neki, viszont a szomszéd gyerkőc bicajával ment, amin ugye nem volt pótkerék, viszont a méretéhez képest nagy is volt az a bicaj, de egész ügyesen tekert vele segítség nélkül, csak még ingatag volt és semmi pénzért nem engedte, hogy levegyük az övéről a pótkereket, így nem is erőltettük. Idén nyár elején viszont sikerült rábeszélnem, hogy levegyük, konkrétan ráült a bicajra és azóta megy két keréken, nem is kellett tanítani.:)

2015. júl. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9, addig nem volt biciklije, csak kicsikent kismotorja. Apa tanította meg, kb egy óra alatt sikerült neki.
2015. júl. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4 múlt valamivel. Pótkerekes biciklije sosem volt, viszont rengeteget futóbiciklizett.
2015. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem a lányom 3 évesen ráült az anyosoméknál egy kisbicajra, és néhány nap alatt megtanult. De akkor még kicsi volt a tesó és nem tudtam volna utánna futni, így maradt a futo bicaj, és 4 éves szülinapra kapott egy bicajt, ráült és onnantól tudott bicajozni.

A kisebbik most 3 éves és még kitámasztó kerekekkel is nehezen megy neki a tekerés, majd jövöre kezdjük el gyakorolni.

Szomszéd kisfiúnak már 3 bicajt vettek, és még sem megy neki, nincs is kedve hozzá, már 4,5 éves de még a közel jövöben nem fog bicajozni.

Szerintem gyerek ütemében kell csinálni. 3 évesen ha van bicaj meglehete vele próbáltatni, de kb 4 évesen érettek rá, ami fontos, hogy minden évben vissza térüen kell vele foglalkozni, és amikor megjön a kedv és akarat akkor fog megtanulni. Egy ismerüsümnek 10 évesen tanult meg a fia, elötte ö sem akart, a huga már rég tudott bicajozni, mikor neki kedve lett. Ami fontos hogy 12 ßeves kora elött tanulja meg, utánna már sokkal nehezebb.

2015. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3,5 évesen a bölcsiben

Volt futóbringa is, de voltak pedálos bicajok, amikre direkt nem tettek pótkereket. Amikor már leért róla a lába, onnantól azt használta, kb. 2 hét után már tekerte is. Sosem pótkerekezett.

2015. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én, mint gyerek, válaszolok, ha nem baj :)

6 évesen tanultam meg, előtte 1 évig bottal toltak a kétkerekűn, de egyedül nem voltam hajlandó megpróbálni. Aztán nyáron találkoztam Balatonon barátnőmmel, aki akkor szintén 6 volt és már tudott bicajozni. Elhatározta, hogy megtanít és kb egy nap alatt sikerült neki megtanítanija :D

2015. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács, felejtsd el a pótkereket, csak futóbringa!! :)
2015. júl. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A fiam 3 éves kora után kicsivel tanulta meg, előtte 2 éves korától futóbiciklizett. A lányom 3,5 évesen tanult meg két keréken menni, soha nem volt futóbiciklije.
2015. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!