Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselitek a játszóterezést?

Hogy viselitek a játszóterezést?

Figyelt kérdés
A tömeg, a sok neveletlen és/vagy elkényeztetett gyerek meg a hasonló felnőttek. Nem általánosítok, de szinte mindig van vmi díszpéldány bármerre megyünk.
2015. jún. 30. 14:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Utálom a játszótereket. Nem is megyünk gyakran. A kisfiam 20 hónapos, nagyon barátságos mindenkivel. De én megőrülök ott. Egy héten egyszer megyünk, akkor sem sok időre. Idegesítenek, a gyerekek és a szüleik is. Inkább nagyobb terekre járunk sétálni, pl. Margit sziget, Gyerek sziget a hajógyárin, stb. Ott el lehet kerülni a tömeget, és mégis játszunk a természetben. Lehet, hogy antiszoc vagyok, nem tudom, de nem is akarok beilleszkedni az ilyen tömegbe. Rosszul érzem magam közöttük.
2015. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%
Nincs tömeg és nem érdekel, hogy ki van elkenyezteteve. Én nevelem a sajt gyerekemet, vele foglalkozom, le van ejtve tobbu
2015. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%
Ahol sokan vannak, azt elég nehezem bírom, ott mindig vannak hülyék. Igyekszem az ilyen helyeket elkerülni, akkor inkább elmegyünk bringázni, motorozni.
2015. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
1. Én is hasonlóan érzek... 2. Ezt a gyakorlatban hogy csinálod? Ha pl kicsúfolják bántják a gyereked vagy irígyek oda-vissza? Csak kell vhogy kezelni ezeket a helyzeteket.
2015. jún. 30. 14:34
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
A gyerekek még hagyján... de a múltkor azért jöttünk el a játszótérről, mert 3-4 szülő beszélgetett egy padon és olyan alpári stílusban, hogy nem volt kedvem hallgatni. A kisfiam most tanulja a szavakat, 1-2 hallás után utánoz mindent, napi szinten 3-4 új szót tanul és ott fél órája hallgatta a baz_dmegelést, meg a kurv_annyát. Budapest, nyugis kerület, mégis ilyen emberekkel vagyunk körülvéve. Ennél még az is jobb, ha csak sétálunk egyet a közeli parkban.
2015. jún. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretek a kisfiammal játszóterezni,de igazad van, hogy nagyon sok szülő kicsit félreértelmezi a gyereknevelés fogalmát. Hülyét kapok tőle ahogy ülnek sorban a padon, rossz esetben fújják a füstöt és pletykálnak. A gyerekük meg lökdösődik, tolakszik, durván viselkedik. Nagyon toleráns ember vagyok, de szemrebbenés nélkül helyrerakom ezeket a neveletlen gyerekeket. Tudom,hogy nem az ő hibája, hogy ilyen lett, de akkor sem hagyom hogy az én gyerekemet bántsa (aki nem tudja még megvédeni magát) ha a feje tetejére áll anyuka. Majd legközelebb veszi a fáradtságot és felkel a padról és akkor majd rászól ő. Amíg ez nincs így addig egy szava se legyen.
2015. jún. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem szeretem a játszótereket,mondjuk engem untat is.Itthon a kertben is van hinta,csúszda stb.Inkább játszóházakba megyünk,igaz fizetős,de az még nekem is élmény.
2015. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Húúú...mi rengeteget járunk játszóterezni. Szerintem mi igazi játszótér turisták vagyunk, heti rendszerességgel keresünk fel Budapesten új játszókat. A Budapest játszóterei honlapot használom.

Én egyébkémt elvagyok a játszótereken. Lehet, hogy csak szerencsénk volt eddig, de sehonnan nem kellett elmenekülnünk, nem találkoztam alpári stílusban beszélő szülőkkel sem. Neveletlen gyerkőcőkkel annál inkább. De én odafigyelek a sajátomra, így szinte sosem keveredik balhés helyzetbe. Ez nem azt jelenti, hogy folyton a popójában vagyok, de ugrásra készen, hogyha kakaskodásra kerülne a sor /pl. kiveszi a játékot valaki kezéből vagy Tőle vesznek el valamit stb./, azonnal tudjak segíteni Neki kezelni a helyzetet. Nem szoktam a fiam helyett megoldani a konfliktusait, de le szoktam mellé guggolni, és elszoktam mondani Neki, hogy szerintem mi a helyes viselkedés. Mivel rengeteget beszélgetek a fiammal, sokat szerepjátékozunk, gyakoroljuk ezeket a helyzeteket és általában megfogadja a tanácsom /ehhez az is kell, hogy ne erővel vegyem rá a helyes viselkedésre/.

Szval nem szokott gond lenni. És mondom: igazi játszótér-bennszülöttek vagyunk most már az 5 hónaoos hugival együtt. A fiam 2,5 éves. Mivel az átlag gyermeknek nagy élmény a játszótér a.sok gyerekkel együtt, akkor is jó képet vágnék hozzá és naponta vinném, ha hánynom kellene tőle. De mivel szeretem én is, így nem is kérdés. Egyedül azt nem szeretem, amikor a nagyobb gyerekek anyukái egy kupacban beszélgetnek, a gyerekeik pedig valahol arrébb nem biztos, hogy megfelelően viselkednek a kisebbekkel. Ezért tartom mindig szemmel a fiam. Vigyázok rá, ez a dolgom!

2015. jún. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

"akkor is jó képet vágnék hozzá és naponta vinném, ha hánynom kellene tőle"


Én a hiteles együttélés híve vagyok. Nem teszek olyat az életem során, ami számomra nem jó érzés, és erre tanítom a gyerekeimet is. Nem kell olyan programokra járniuk, amiket nem szeretnek, csak azért, mert "illik". Én sem hazudom nekik, hogy szeretem a játszóteret, mert nem. Apukájukkal elmennek oda, és ennyi. Nem szoktam megsérteni őket azzal, hogy napi szinten hazudok nekik. De tőlük sem várom el, hogy jó képet vágjanak olyan programhoz, amin nem akarnak részt venni. A szabadidő eltöltése legyen igazi szórakozás. Meg lehet találni azt, ami mindenkinek jólesik.

2015. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 porcukormókus ***** válasza:

Miota a lanyom ovis lett, osszebaratkoztam egy-ket anyukaval az egyik lakoparkbol. Tok jofejek, hasonlo koruak a gyerkoceink, is, igy mostanaban nagyon szeretek jatszoterezni.

Regen mindig egyedul mentunk, nagyon unalmas volt nekem is, de a gyerekeimnek is. Most meg alig birom oket hazacsalogatni.

Nekem egyebkent szinte sosem volt meg igazan rossz tapasztalatom mas anyukakkal, mindenki normalisan viselkedik. Igaz, ez nem egy nagyvaros, hanem egy kozseg.

2015. jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!