Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyáron a szomszéd néni vigyáz...

Nyáron a szomszéd néni vigyáz 6 éves kislányomra, napi 5-6 órát, úgy heti 3-4 nap. Elegendő napi 2000 forintot adnom neki?

Figyelt kérdés

Nem adhatok neki annyit amennyit én keresek. Csak tévét néznek, játszanak.

Egy kis nyugdíjasnak az is jól jön szerintem naponta.

Kis városban lakunk.



2015. jún. 13. 20:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Azért ne keverjük a hivatásos babysittert a szomszéd kislánnyal, nénivel. Akik 1000Ft-os órabérrel dolgoznak, maguk fizetik a költségeiket is. Általában vállalkozók járulékfizetéssel, adózással. Ja, és egy gyerekre valószínűleg nem napi nyolc órát, havi 20 nap vigyáznak, valszeg több gyereket is vállalnak, ahogy az idejük összeegyeztethető, vagy másodállásban végzik.

Egyébként a takarítónőnk is 1000Ft-os órabérben dolgozik, teljesen reálisnak tartom.

2015. jún. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, 10-esnek: igen, valóban kemény. én logopédiai általános iskolában kezdtem anno dolgozni gyógyped asszisztensként, spec 15 fős osztálylétszámokkal, 3 osztály volt, kivétel nélkül minden gyerek idegrendszeri problémákkal küzdött, mindennapos volt kb az ilyen megnyilvánulás: kölcsönadod a radírodat?nem.és már 10 körömmel ugrott a másik szemének. A tanári gárda minden szünetben kávézott a konyhán, te meg tarts féken 40-45 idegroncs kisgyereket, havi 48 ezer ft-ért, mert akkor annyit kerestem!

Imádtam csinálni, csak hát önálló életre kellett a pénz, muszáj voltam továbblépni.

Óvónőként sem feltétlen jobb a helyzet ám, néha 30+-os csoportlétszámokkal, vagy adott esetben több beintegrált SNI-s gyerekekkel, autival stb.

akkor már inkább foglalkozom egy gyerekkel a magánszektorban, és hiába vagyok elhivatott pedagógus, ha nem tudom eltartani belőle a családomat. Örülök, hogy van lehetőségem a magánszektorban mozogni, valószínűleg anyagi okokból nem is megyek vissza az állami szférába, pedig Isten látja a lelkem, tényleg szerettem.

Lehet irigykedni, meg huhogni, hogy ennyit keresek. Én nem érzem soknak :) főleg tekintetbe véve, hogy mennyit tanultam érte (speciális vonalon is), mennyi gyakorlatom van, és mennyit eszek bele magamból napi szinten. Elárulom amúgy, hogy idegenforgalmi diplomám is van ám, meg felsőfokú szaknyelvem, fordítóként többször ennyit kereshetnék, vagy kihelyezett idegenvezetőként, vagy akár utazásértékesítőként. De lélek nélkül én már nem akarok semmit csinálni, jó nekem ez a 160, megélünk belőle a két gyerekkel és nem darál be a mókuskerék, mert élvezem amit csinálok, még ha annyira nem is kihívás, mint anno óvónőként vagy gyógypedagógusként tevékenykedni...

2015. jún. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
12es félre ne érts, nem irigylem, örülök, hogy te kikerülhettél ebből, ez az ország szégyene, az csak jó, ha van, akinek sikerül megoldania :) :(
2015. jún. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

Azért érdekes ez a havi 160.000 ft-os kereset csupán azért, hogy egy kisgyerekre vigyázol. A lakosság 80 %-a minimálbért keres. Akkor ők ne vállaljanak gyereket, mert nem tudják kifizetni a nyári babysittert?

Persze, lehet ilyen pofátlanul sokat elkérni, amennyiben van aki ezt megfizeti. Én nem tenném. Azért remélem adózol is belőle.

2015. jún. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Egy kicsit elment a kérdés más irányba, de nem baj. Az az összeg, amit a Kérdező írt nemhogy a 160 eFt-nak, de még a minimálbérnek megfelelő óradíjat sem éri el. Ráadásul, ha valaki teljes munkaidőben dolgozik ilyen típusú munkakörben, akkor szerintem általában kisebb az órabére, mintha csak alkalmanként kell dolgozni. Ez a néni a heti 3-4 napért kapna havonta kb. 28 ezer forintot. Én ennyi pénzért biztos nem kötném le magam heti 3-4 napra. Az más lenne, ha minden nap 8 órát kellene vigyáznia és azért kapna egy teljes fizetést.

Viszont lehet, hogy ő elvállalja. Lehet, hogy ő nagyon unatokzik, vagy nagyon kevés a pénze és így is megéri neki.

2015. jún. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Megdöbbentő ez a sok irigy, fröcsögő, rosszindulatú féltékeny válaszoló! Helyettetek szégyellem magam! Egy: ki a fene kényszerített titeket, hogy pedagógus asszisztens, családsegítő vagy buszsofőr irányban "tanuljatok tovább"? Nem titok egyikről sem, hogy nem vágják hozzájuk a milliókat. Innentől kezdve nem is értem a hisztit, ami amúgy sem volt kérdés. Senki nem kíváncsi ugyanis a nyomorotokra. Egy tudás és verseny alapú társadalomban élünk. Itt bizony számít a szorgalom, az értelmi képesség és a végzettség. Azért egy buszsofőrnek megtanulni nincs szükség 145-ös IQ-ra, de még az érettségid is oly mindegy milyen lett. És azt tudtuk kérem szépen, hogy egy kezdő orvos (aki talán egy picit többet tanult és több felelősség van a kezében, de többet is dolgozik) ugyanennyi kezdő fizetéssel indul, ami nem sokkal emelkedik? Őket meg ki sajnálja? Értük nem háborodtok fel? Ja nem, mert az le van kakilva, az a lényeg, hogy te, aki már pedagógus asszisztensi végzettséggel is pedagógusnak hívod magad, hogy neked legyen elég. Tudom hogy megy ez, én is szakmán kezdtem, ott is gyógyszerésznek hívták az asszisztens tanulókat, Na hát inkább ez a szégyen. Fogadd el, hogy az élet nem igazságos, hogy ha nem tanultál (vagy tanultál, de kényelemből nem a szakmádban helyezkedtél el), akkor nem kapsz annyit, mint amennyit elképzelsz magadnak. De ez a rosszindulatú hozzáállás, hogy mire fel kapjon a babysitter ennyit, mikor a gyári munkás annyit kap. Mivan? Értem, az a lényeg, hogy ha neked rossz, mindenki másnak is. Gusztustalan...
2015. jún. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16-os, miért a babysitterkedéshez hányas IQ kell? Mit kell ahhoz tanulni ahhoz, hogy valaki ellásson 1-2 gyereket? Mert szerintem a mucsaröcsögei Kalányosné 5 gyerekkel semmilyen képzésen nem vett részt, ahogy milliók anyja sem, mégis gyereket gondoz. Ok, hogy épp melyik milyen színvonalon, az már más tészta, de nem kéne beállítani a babysitterkedést valami bonyolult feladatnak. Főleg egy 6 évesét. Én vigyáztam napi 5-6 órát simán a húgomra, amikor ő 3-4 éves volt, én meg 10.
2015. jún. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
16os, ki fröcsög itt rajtad kívül, már nem is haragudj??
2015. jún. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Gonolom nem kell megszakadnia. Így teljesen jó.
2015. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!