Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyáron a szomszéd néni vigyáz...

Nyáron a szomszéd néni vigyáz 6 éves kislányomra, napi 5-6 órát, úgy heti 3-4 nap. Elegendő napi 2000 forintot adnom neki?

Figyelt kérdés

Nem adhatok neki annyit amennyit én keresek. Csak tévét néznek, játszanak.

Egy kis nyugdíjasnak az is jól jön szerintem naponta.

Kis városban lakunk.



2015. jún. 13. 20:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvállalja annyiért, akkor elég. Én nem vállalnám, ez 330-400 Ft-os órabér.
2015. jún. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Talán őt kéne erről megkérdezni. A reális ár 1000 ft per óra lenne, de ha ezt nem engedheted meg magadnak, akkor kérdezd meg erről őt. Nyilván a napi 2000 is bőven nyugdíj kiegészítés, de azt neked nincs jogod eldönteni, hogy a néninek az a pénz elég e vagy sem.
2015. jún. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
Végül is nem értem, mire fel reális egyesek szerint 1000ft/óra. Hol keres ennyit egy átlagember? Más gyárban melózik nettó 520 ft órabérért.
2015. jún. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Ha beleegyezik elegendő, ha nem, akkor meg nem elegendő. Mi nem fogjuk tudni, hogy mennyire gondolt.

Amúgy attól is függ, hogy pl. ő eteti-e? Mondjuk ha kap a gyerek rendes tízórait, ebédet meg uzsonnát akkor semmire se elég.

2015. jún. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

3-as: még egy dogsitter is többet keres pedig. Azt kell megfizetni, hogy ki az aki vigyáz a gyerekedre, illetve a felelősségvállalást.

Gyárban ha elrontasz valamit, kidobják vagy megjavítható, esetleg levonják a fizuból ha nagyobb dolog és kész. De ha babysitternél valami történik a gyerekkel (pl. véletlen baleset), akár börtönbe is kerülhet kiskorú veszélyeztetéséért.

2015. jún. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

Én 500 ft-os órabért szoktam adni a szomszéd kislánynak vidéken, amikor esténként néha vigyáz a gyerekekre. Nyáron heti 10.000-ben állapodtunk meg, ami 250 ft-os órabér. Tudom, hogy nem sok, de ez egy hónapra így is 50.000 ft lesz, szerintem neki bőven jó. Elmehetne minimál órabérben diákmunkásként kukoricaföldet kapálni, nettóban ott sem kapna többet, és azért az mégis nehezebb munka. Ő elfogadta, és örül neki.

Egyébként egy 6 éves gyerek már nem akkora marha nagy felelősség, sem pelenkázni, sem etetni nem kell.

Az én lányom 7 éves, simán önellátó, csak azért hívom át a szomszéd kislányt, hogy ne féljen egyedül. De ő már nem fullad bele a wc-be, nem esik le a lépcsőn és nem gyújtja magára a házat.

2015. jún. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Le kell ülni és megbeszélni a nénivel, ő mit érez reálisnak, te mennyit tudsz rászánni a dologra és kompromisszumra kell jutni.

viszonyításképpen mondom: én 2 éves fiúcskával vagyok (másfél éve) napi 9 órát, havi 160 ezerért, ez nem egészen 600 ft-os órabér. Óvónői végzettséggel, két saját gyerekkel és több éves sitter-tapasztalattal (erőm és kreativitásom teljében). Pest m-i kisváros.

2015. jún. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem,ha elfogadja,elég.Nálunk a "napidíj" 3000 ft egy pedagógus néninél,ott vannak 3-an,nagyon aranyos a hölgy.

Vállalja délelőttre is,délutánra is.Általában napi 4-5 órát töltenek ott a kicsik.

Off: a felelősség: buszvezetőként dolgoztam,gondolhatjátok napi hány ember életéért feleltem (elég egy kis nem oda figyelés,egy rosszabb mozdulat stb.; gondolom nem kell bemutatni) Mégis az órabérem,amit kézhez kaptam nem érte el az 500 ft-ot,mert a napi 13-14 óra ott töltött időből jó esetben elszámoltak 9-et.

2015. jún. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
3-as, 8-as, a "hivatásos babysitter" órabér valóban 1000Ft/óra körül mozog, de természetesen itt már az elvárás, és a szolgáltatás minősége is más.
2015. jún. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
az kemény, bébiszitterkedéssel havi 160, én gyermekvédelmi családgondozóként, ahol 43 gyerekért felelek, kapok állambácsitól 84000ft-t...
2015. jún. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!