Milyen naptejet ajánlotok (kell egyáltalán? ) 11-12 hónapos korúnak v később, ami nem szívódik be a bőrbe és nincsenek benne kémiai vegyületek?
Természetesen kell napozó krém, de nem csak a babáknak hanem mindenkinek aki szabad bőrfelületét akarja órákig a napon süttetni.
Egyébként nagyon el vagy tájolódva a "kémiai vegyületek" tekintetében.
Körülöttünk minden és mi magunk is kizárólag kémiai elemekből és azokból felépített kémiai vegyületekből állunk. :-)
Így hát természetesen a ma reggeli szendvicsed, a kert végében álló fa az általad folyamatosan belélegzett levegő is kémiai elemekből és kémiai vegyületekből áll.
Mi másból lenne bmeg??? :-D
ok, kevertem a kémiai szűrővel a émiai vegyületet
nagyon régen hallottam erről és nem emlékeztem pontosan, csak a lényegre, hogy babáknak, gyerekeknek inkább zsírosabb a krém a bőrén, mert az a jó ha nem szívódik be, de ugye felnőttek már nem akarnak csillogó csúszós mázúak lenni, így a nekik való készítmény már beszívódik és olyan anyagokat tartalmaz, ami gyereknek nem jó, vagy akár káros, kémiai szűrőket vagy mit.
A "kémiai szűrő"-nek semmi értelme.
A napozó krémek feladata a Nap ultraibolya sugarainak a kiszűrése. Vagyis a napozó krémek UV-szűrőket tartalmaznak és nem "kémiai szűrőket". :-)
Ezek kivétel nélkül mind-mind kémiai vegyületek. A leghétköznapibb ezek közül a falfestékek pigmentjeként széles körben felhasznált titán-dioxid.
A bőrbe bizonyos mértékig minden azzal kontaktusba hozott anyag beszívódik. Van ami jobban van ami kevésbé.
Most nem értem mi az amit szeretnél elérni vagy elkerülni.
Gondolom nem akarod, hogy a Nap káros sugarai kárt tegyenek a gyermeked bőrében testében.
A félelem jogos, hiszen az intenzív napsugárzás jelentősen növeli a bőrdaganat kialakulásának kockázatát illetve intenzíven roncsolja a szerkezetét. Továbbá sokkal gyorsabban is öregszik a bőr a sok napozástól.
Ha ezektől szeretnéd a gyermekedet megvédeni a legegyszerűbb és legtisztább megoldás a ruha! :-)
Létezik "fizikai" és "kémiai" fényvédő, bár nem tudom, mi a hivatalos neve. Az első nem szívódik be a bőrbe, hanem azon védőréteget képezve visszaveri a sugarakat. A másik beszívódik, és a sugarakkal kölcsönhatásba lépve fejti ki hatását. Mivel se bőrgyógyász, se kémikus nem vagyok, ennél pontosabban nem tudom, hogy melyik hogy működik. Itt van néhány link a témáról:
" [link]
" [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!