Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónapos Kisfiam harap....

15 hónapos Kisfiam harap. Hogyan szoktassam le? (nem szopizáskor harap! )

Figyelt kérdés
2008. aug. 25. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon gyorsan szoktasd le róla, mielőtt szégyenkezni fogsz. Én az én fiamra rászóltam, aztán figyelmeztettem, majd a szájára csaptam. Határozottan.
2008. aug. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt találtam ki, hogy amikor harap jól megcsípem, hogy Neki is fájjon. Mintha ritkultak volna a harapások. Nem szeretek a szájára ütni, elvétve volt már rá példa, inkább csípkedem.
2008. aug. 30. 12:26
 3/3 anonim ***** válasza:
51%

Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de ezeknél a babáknál csak a drasztikus módszer válik be: Rá kell csapni a szájára és határozottan rászólni, hogy: Nem szabad!


Közösségbe (bőlcsi, ovi) nem vesznek be harapós babát és nagyon-nagyon sok problémája lesz a kicsinek és magának az anyukának is a jövőben mindennemű babás társas érintkezéssel ha nagyon gyorsan nem szoktatja le a kis ragadozót a harapdálásról.


Igen gyorsan elterjed ám a szülők között, hogy melyik kisgyerektől kell a gyermeküket távol tartani és komoly ellenkezésbe és konfliktusokba ütközhet a szülő a többi szülővel, ha egy ilyen kis vadóc közösségbe kerül.


Azt azért hagy jegyezzem meg, hogy sok kis baba a szülők/család "bátorítására" válik ám harapóssá, ugyanis minden szülő valamilyen okból kifolyólag "kétségbeesett" módon próbálja megtanítani a kisbabáját arra, hogy puszit adjon.

Nem tudom ki mennyire van ezzel tisztában, de az a bizonyos cuppantás és közben a szánk mások arcához érintése nem is annyira egyszerű "manőver" egy pici babának, így sok esetben fogalma sincs, hogy mit várnak tőle. Amikor aztán nyitott szájjal -még fogatlanul- a kisded véletlenül "rácuppan" a nyakunkra vagy az arcunkra, sok szülő -teljesen elérzékenyülve "hisztériás örömujjongásba" csap át, hogy a picikéje puszit adott neki és jól megdícséri a picit.

persze 90%-ban szó sem volt pusziról hanem a gyermekünk csupán csak gyengéden -fogatlanul- megharapott, de mivel folyamatosan dícséretben részesül ezen cselekedete hát hamar összekapcsolja a dolgokat és utána már akkor sem hagyja abba, ha már kinőttek az első fogai és megerősödött a rágóizomzata.


Aztán meg nem érti, hogy miért mérges rá mindenki azért amiért eddig dícsérték....


Bármi is legyen az ok, csak következetességgel és határozottsággal lehet (sajnos) a kicsiket erről leszoktatni.


Remélem segítettem egy picit. :-)

2008. okt. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!