Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányommal mi lesz az...

Kislányommal mi lesz az óvódában, ha itthon nagyon rossz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Májusban lesz 3, szeptembertől megy oviba. Tudom, hogy addig még javulhat, de nagyon szófogadatlan, hisztis, sokszor szemtelen is. Nem nagyon figyel, ha próbálok neki magyarázni, hogy mit miért nem kéne. Mi lesz vele így? El sem tudom képzelni, hogy az oviban mit fog csinálni. A másik, hogy még mindig inkább kézzel eszik, és nagyon piszkosan. Ráadásul, ha kicsit leeszi magát, vagy vizes lesz kézmosáskor már öltözik át, ezt hogy fogják tolerálni?
2015. márc. 5. 20:50
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Mással milyen a lánykád? Nagyszülőknél, vendégségben szót fogad?



Az én fiam is hasonló zsivány. Épp elég vele bírni sokszor, visszadumál, kiabál, még rám is csap ha úgy van. (kicsit természetesen, aztán jön ordítva, hogy szeret) Illetve szokik le róla. Rájöttem, hogy én csesztem el, ha tetszik, ha nem. Nem kiabálok vele, nem csapok a kezére-fenekére, csak máshogy nevelem. Több odafigyelés kellett neki, ez volt a kulcs. Hogy energiaigényes-e? Az, de megtérül. Azért csibészkedett, hogy több figyelmet, és szeretetet kapjon. Türelem kell mellé, az tuti, mert sokszor már rég ordítanék, hol kínomban, hol dühömben, de visszafogom magam, nyugodt, következetes! és határozott maradok.


Az oviban nagyon türelmesek vele, mondták hogy az első időszakban voltak gondok, mindent ezerszer kellett neki elmondani, nem éppen tartotta a szabályokat, volt, hogy odacsapott az ovistársának (azóta visszakapta), de már nem panaszkodnak rá, szépen nevelgetik, nagyon sokat fejlődött a gyerek, szótfogad, nem verekszik, nem kiabál, egyszóval: átlagos gyerek.


Kézzel eszik, mert hagyod :) Rá lehet ám beszélni az evőeszközre, megfelelő fordulatokkal. Csak hajlamosak vagyunk feladni, előbb mint ők.


Az oviban pedig szépen megtanulják majd helyesen használni az evőeszközöket. Fél éve ovis a fiam, már alig jön haza maszatosan :) Addig meg ha kell, ott a váltóruha.


Összegezve: a gyerekek csak azt szivatják, aki hagyja magát. Állj a sarkadra.

2015. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Köszi a további válaszokat. Nyilván azért nem hasznos az a válasz, hogy jól megneveltem, vagy kezdjem el nevelni, mert nem ez volt a kérdés! Hanem, hogy vajon mi lesz az oviban! Nyilván, ha nem akarnám nevelni, pont nem érdekelne a viselkedése, nem aggódnék miatta. A napjaim nagy része ezzel telik, hogy szenvedek vele/miatta, hogy próbálok türelmes lenni, de nem megy. Minden reggel úgy kelek, hogy ma más lesz, kb 1-2 óra eltelik és ugyanott tartunk ő rossz, én meg ordítok!

Igen, tudom, hogy trükközni kellene, de nekem ez nem megy, mert nem jut eszembe semmi, meg igazából, azt szeretném, hogy szót fogadjon és ne azt, hogy bedőljön valami trükknek. A férjem szokott neki hazudni, gyere menjünk haza kapsz valamit, aztán nincs semmi, de én nem akarom átverni. Szóval harcolunk folyamatosan, tisztára, mint egy háború.

2015. márc. 6. 15:12
 23/24 A kérdező kommentje:
21-es, igen ez a bajom, hogy sokszor engem utánoz, amikor kiabál, vagy rámcsap vagy csak hallom a hangsúlyt. Mindig próbálom neki mondani, hogy ha gyorsan megcsinálja, amit kérek, akkor marad idő játékra, de hiába. Így sokszor a kicsi, amíg alszik nincs is időm vele játszani, mert mire végzek a dolgommal, ő a mosakodás-fogmosással, meg közbe bili, meg kiborít valamit, meg azt ne vedd el, meg most mit csinálsz megint, szóval elmegy az idő és már megint a kicsivel is kell foglalkoznom.
2015. márc. 6. 15:16
 24/24 A kérdező kommentje:
Nincsenek nagyszülők, tesóméknál sem nagyon fogad szót, de igazából ők sok mindent ráhagynak, mert nem nekik kell nevelni, náluk csináljon, amit szeretne felkiáltással! Másra se nagyon hallgat, az apjára leginkább.
2015. márc. 6. 15:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!