Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányommal mi lesz az...

Kislányommal mi lesz az óvódában, ha itthon nagyon rossz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Májusban lesz 3, szeptembertől megy oviba. Tudom, hogy addig még javulhat, de nagyon szófogadatlan, hisztis, sokszor szemtelen is. Nem nagyon figyel, ha próbálok neki magyarázni, hogy mit miért nem kéne. Mi lesz vele így? El sem tudom képzelni, hogy az oviban mit fog csinálni. A másik, hogy még mindig inkább kézzel eszik, és nagyon piszkosan. Ráadásul, ha kicsit leeszi magát, vagy vizes lesz kézmosáskor már öltözik át, ezt hogy fogják tolerálni?
2015. márc. 5. 20:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
37%
Hát.... büszke lehetsz a nevelésedre. :D
2015. márc. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%
Ott nem fogják eltűrni a viselkedését, jogosan. Igaza van az elsőnek, hogy nagyon elrontottad a nevelését.
2015. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ovono vagyok, lassan 20 eve. Azt tudom mondani, hogy ne aggodj, sokfele gyereket lattunk mar, es nem fogjuk engedni, hogy o legyen a fonok, a szabalyokat igenis be kell tartani, nem tehet mindent kenye kedve szerint, mert ez egy kozosseg, ahol egyutt kell elni masokkal is. De! Ne ijedj meg, a szigorusag nyomat se fogod felfedezni a pedagogusokban (nem lesz ra szukseg), mert par nap, het utan, a gyerek, a tarsaktol vett mintak alapjan gyonyoruen fog viselkedni. Nem mondom azt, hogy mi hatradolhetunk, de minden megoldosik magatol, a gyerek, latva, hogy hogyan is elunk, egyszeruen normalisan fog viselkedni- a csoportban... mert valoszinuleg otthon ugyanezt fogja produkalni, amig meg nem elegeled es a sarkadra nem allsz! Kitartast!Ne izgulj az ovi miatt! :)
2015. márc. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Sajnalom, ha kicsit ertelmetlenre sikeredtek a mondataim !(kuldes elott kellett volna atolvasnom) :)
2015. márc. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem meg izgulj az ovi miatt, mert ha a gyereked tényleg ilyen, mint írtad, nem fogják szeretni, nem lesznek barátai és utálni fogja az iskolát. Nem lesz képes szocializálódni, ami később az iskolában még nagyobb problémákhoz vezethet.

Nevelni neked kell(ett volna), még nem késő. Ne egyik napról a másikra, de valahogy láss hozzá.

2015. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Fél év rengeteg idő! Nálunk a dac- és hisztikorszak 3 hónap alatt lecsengett anno, a kisfiammal semmi gond nem volt az oviban és most sincs.
2015. márc. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%
Hallgass az óvónőre. Közösségben meg fog változni. Nem ő lesz az egyetlen, a központ, kiválóan fog alkalmazkodni. Inkább magad miatt aggódj, mert otthon ugyanúgy fog viselkedni Veled, mint eddig.
2015. márc. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%
Helyreteszik majd az oviban. A többiek pedig ha nem játszanak vele, hamar rájön, hogy változtatni kell a hozzáállásán. Rájön hogyan kell viselkedni, hogy legyenek barátai és elfogadják. Az evés miatt ki fogják csúfolni, így -mivel az sem egy jó érzés- megtanulja majd azt is. Szóval az elején biztos nem fog neki tetszeni, de majd megszereti.
2015. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat. Próbálom nevelni, lehet, hogy néha túl sok is a tiltás és azért szarik rám, de nem hallgat rám. Próbálom szépen magyarázni, nem figyel, ordítok, logikusan visszaordít (néha mondjuk ez beválik), büntetés (mesemegvonás, nem megyünk le, nem olvasok mesét, volt sarokba állítás is, de rájöttem, hogy fél, így ezt nem csinálom), többször vertem rá, semmi. Igaziból, ha olyanja van csinálja, ha nem nem. Pl. fogmosás, egyik nap jön simán, másik nap fél órára bezárkóztunk a fürdőbe, mire hajlandó volt fogat mosni.

Nem gondolom, hogy nem fogják szeretni, nagyon barátságos, már most van jó pár barátja, az összes anyuka imádja, mert ők bírják, hogy kis csibész.

Egyszerűen nem tudom, hogyan lehetne rá hatni ( a férjemre legtöbbször hallgat, ő nagyon keményen rászólt párszor, meg kiabált vele, nála működik). Pl. pakolás, mit csináltok ilyen esetben? Pakolj össze, közli nem. Akkor próbálom szépen, nem csinálja, beígérek büntetést, nem érdekli, ordítok, akkor sem, végül nagy hiszti közepette nekiáll, de akkor is én pakolom a többet ő meg segít. A büntetést megkapja, sír miatta, de legközelebb ugyanez történik. Meg időnként ilyen hülyeségeket közöl, hogy ő nem tud pakolni, mert túl rövid a karja.

Utcán nem akar jönni, mert ő fáradt, fáj a lába, a kedvenc dumám, nem bírom a súlyomat! Ilyenkor mi a jó megoldás?

A legkönnyebb azt mondani, hogy neveld meg (családból is megkaptam 50 feletti gyermektelen férfitől, hogy nem hallgat rám a gyerek, jé, tényleg, fel sem tűnt, a mit csináljak kérdésre a válasz: szépen, türelemmel...kb. ennyi), ha valakinek van konkrét ötlete én mindent hajlandó vagyok már kipróbálni, mert nem bírom! Ja, amúgy van egy 8 hónapos kicsi is.

2015. márc. 5. 21:29
 10/24 A kérdező kommentje:
Ja, igen a kaja, állandóan kap villát is és kanalat is, egyen azzal, amelyikkel jobban megy. Rászólok, hogy ne kézzel, de akkor is inkább azzal eszik. Mondjuk sokat javult a helyzet, mert már egyre kevesebb kaja potyog a földre, de akkor is nagyon kis béna. Nem szándékosan dobálja szét a kaját, hanem leejti a kanálról, vagy túl sokat szed rá, ilyesmi.
2015. márc. 5. 21:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!