Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányommal mi lesz az...

Kislányommal mi lesz az óvódában, ha itthon nagyon rossz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Májusban lesz 3, szeptembertől megy oviba. Tudom, hogy addig még javulhat, de nagyon szófogadatlan, hisztis, sokszor szemtelen is. Nem nagyon figyel, ha próbálok neki magyarázni, hogy mit miért nem kéne. Mi lesz vele így? El sem tudom képzelni, hogy az oviban mit fog csinálni. A másik, hogy még mindig inkább kézzel eszik, és nagyon piszkosan. Ráadásul, ha kicsit leeszi magát, vagy vizes lesz kézmosáskor már öltözik át, ezt hogy fogják tolerálni?
2015. márc. 5. 20:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A testvérke születése előtt milyen volt?
2015. márc. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ugyanez, nem sokat változott.
2015. márc. 5. 21:51
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nálunk ue.van itthon, oviban egy Tündér. Hiába teszek bármit, nem bírok vele. A becsmérlő hozzászólóknak erről fogalmuk sincs. Minden rendben lesz az oviban.
2015. márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Mintha az én fiamat írtad volna le, pedig ő már 6 éves.

Itthon detto olyan amilyennek leírtad a lányod, nem használ se szép se csúnya szó, se ígéret se tiltás. Betegségnél gyógyszert nem volt hajlandó semmi kép bevenni, könyörögtem, ígérgettem végül elvettem minden játékát, se tévé, se mese olvasás semmi, ha megláttam hogy egy szívószállal játszik még azt is elvettem tőle 4 napig inkább unatkozott, de akkor se vette be a gyógyszert, sőt volt is olyan "pofátlan" az elején hogy röhögve segített bezsákolni a játékait...

Oviban viszont alapvetően semmi panasz nincs rá. Egyetlen dolog az az hogy ha épp nincs kedve menni fejlesztésre, tsmt-re akkor nem tudnak vele mit kezdeni az óvónők nem megy.

2015. márc. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Arról fogalmam sincs, mit kell csinálni otthon, hogy egy ilyen kislány megváltozzon, (merthogy nem tudom, mit csináltok rosszul), azt viszont én is osztom, hogy az oviban nem lesz gond. Pedagógus vagyok, és az ismeretségi körünkben volt a te lányodnál egy kb. ezerszer rosszabb kisfiú. Teljesen kezelhetetlen volt, és olyan ocsmányságokat mondott a szüleinek, amit te szerintem el sem tudsz képzelni. (Ott mondjuk konkrétan az volt a baj, hogy anya erélytelen volt, apa meg nagyon jókat mulatott pici fia minden bunkóságán.) Egy szó mint száz, kiderült, hogy ez a kis mintagyerek a mi sulinkba jár. Alkalomadtán megkérdeztem a tanító nénijét, hogy hogy bírják a kissrácot cérnával, és kiderült, hogy ez a pokolfajzat az iskolában egy teljesen normális, jól nevelt, problémamentes kisfiú.

Én is azt gondolom, hogy a csoportnyomásnak, illetve a teljesen más közegnek köszönhető ez a fajta változás, és feltehetően a te lányod is jó lesz majd az oviban.

2015. márc. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is ilyen kis akarnok volt.májusban lesz 4 èves.és mostanában kezd benőni a feje lágya.hiába volt minden féle próbálkozásom,egyszerűen nem hatott semmi.a védőnővel is beszéltem erről anno.sokszor elkondta,h ilyen a természete,fog majd változni.és tényleg így lett.sokkal alkalmazkodóbb,meg lehet beszélni vele a dolgokat.ha mégis kibújik néha a kisördög,utána magától kér bocsánatot.az evéssel mondjuk nem volt gondunk,mert másfél éves korától egyedül eszik evőeszközzel.akinek nem ilyen a gyereke,azok mindig azt mondják,h anyuka bacta el,pedig ha tudnák,h mennyi kindent kipróbálunk,és tényleg van h csak egy kis idő kell h megtanulja kezelni az indulatait.szóval ne add fel a reményt:)
2015. márc. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
21%

szóval az a jó/"értelmes" válasz, amit hallani akarsz.

Csodás anya vagy. :)

2015. márc. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Az oviban elvileg más lesz, mint otthon. Ott az óvónők nem lesznek elfogultak vele, hamar megszokja majd, hogy mit szabad és mit nem és ha rossz, büntetik.
2015. márc. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

18-as vagyok.


Az lemaradt, hogy a 4,5 éves kislányom itthon elég akaratos és egy kicsit szelektív a hallása, bent az oviba folyamatosan dícsérik. Nem hisztis, nem akaratos, szófogadó.

2015. márc. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Szia az én kislányom pont egy évvel fiatalabb és nálunk ha nem akar fogatmosni azt szoktam csinálni, hogy előveszem a kedvenc maciját és azt mondom, hogy a maci meg szeretné nézni hogy hogy mossa anya fogadat. Mutasd meg neki, hogy milyen szép nagyra tudod nyitni a szádat stb. ... vagy ugyan ez a helyzet a rendrakással. Segíts a macinak rendet rakni. És persze én fogom a macit és azzal pakolok és ő általában segít. Ha van neki valami kedvenc állatkája akkor próbálkozz azzal. Vagy bábbal. De mivel az én lányom egy évvel kisebb nem tudom hogy később is működne- e ez a technika. Az ovis és evős részhez nem tudok hozzászólni.
2015. márc. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!