Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális ha egy 6...

Szerintetek normális ha egy 6 éves gyereknek tábla gépet vesz a szülő?

Figyelt kérdés
Gyermekem unokatesója 6 éves és táblagépet kapott karácsonyra. Ritkán találkozunk a rokonokkal, de a gyerek mindig a tableten lóg, és az én 4 évesemnek is mutogatja mi merre hány méter. Amikor szóltam sógor asszonynak tetesse el a gyerekkel mert nem való a kezébe őrült vita lett belőle. Nektek erről mi a véleményetek?
2015. márc. 5. 12:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
63%

Engem fel tud húzni ez a most divatos "ne legyen tv, sem telefon, sem számítógép, meg ez azért van,mert a szülő lusta stb" duma!

A lényeg mint mindenben itt is azon van,hogy korlátozni kell a használatukat. Meg megválogatni (amíg tudom), hogy mit nézzen, mivel játszon mondjuk egy tablet-en. Lehet tiltakozni, de az online világ, a net, úgyis bele fog kerülni a gyerek életébe. Leghamarabb már akár általános elsőben. Mert hiába nincs nekem otthon semmilyen elektronikai kütyüm, a többi gyereknek van. És a mai gyerekek már elsőben bizony megbeszélik,hogy mivel játszottak apa telefonján, milyen mese megy a tévében stb.

A gond ott kezdődik,ha a gyerek kizárólag ezekkel játszik.

Mi ha hazaérünk a bölcsiből 3 éves fiammal akkor játszunk. Mindegy mit, kirakózunk, autópályázunk, rajzolunk bármi. Közben megbeszéljük mi volt a bölcsiben. Aztán amikor odaérkezik az idő, és nekem neki kell állnom főzni vagy berakni egy mosást, netán felmosni a konyhát, akkor ha kéri,akkor a tablet-en bapcsolok neki egy mesét. Van 4 mese favorit, azoknak a részeit töltöttük rá. Van,hogy nézi, van hogy játszik tovább.

Illetve este, lefekvés előtt is nézhet egyet, utána kikapcsoljuk és én vagy apukája is mesélünk egyet.

Vagy ha messzebb útra megyünk, akkor játszhat rajta legós játékot.

2015. márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!