Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek, ha figyelmezte...

Hogy kezelitek, ha figyelmeztetést hoz haza?

Figyelt kérdés

Másodikos fiam mostanában előszeretettel rossz. :)

Nálunk heti magatartás értékelés van, betétlapokkal. Szeptember óta, már 6 figyelmeztetése van (ez akkor jár, ha egy héten elveszik tőlük mind a 3 betétlapot). Ennek ellenére a félévi bizijében 4-est kapott magatartásból.


2010. febr. 4. 07:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi a figyelmeztetés oka...ha mondjuk azért, mert itthon hagyott valamit és ebből jön össze a 3, akkor bizony alaposan elbeszélgetek vele, mert a saját holmijáért ő a felelős, neki kell bepakolnia úgy a táskába, hogy mindene ott legyen az órán. Ha a magatartása miatt kap figyelmeztetést, akkor vele és a tanítóval is beszélek, hogy kiderüljön, mi miatt kapja a büntetéseket..Először fontos megkeresni az okot, utána lehet eldönteni, hogy itthon jár-e érte valami...Egyébként én sokszor azon a véleményen vagyok, hogy az iskolai dolgokat ott helyben kell megoldania a pedagógusnak és nem itthon a szülőnek... Persze, tudjon az esetről a szülő, de ne ő legyen a felelős... Én igyekeztem ott, rögtön elintézni az ilyen dolgokat és csak valóban súlyos esetben szóltam a szülőnek..ha csupán kisebb dolgok voltak, akkor csak a fogadóórán, ha meg súlyosabb volt az eset, felhívtam a szülőt, hogy együtt oldjuk meg (de ilyenre 1 év alatt 1-2x volt példa). Tudod, nem tartom helyesnek, hogy a pedagógus "árulkodjon" a gyerekről a szülőnek. Pl. Az ilyen beírások a ped. tehetetlenségét jelzik számomra : X.Y. evett az órán!, Rendetlenkedik az órámon... Gondolom, érted, mire akarok kilyukadni. Ezeket nem a szülőnek, hanem a nevelőnek kell ott megoldania... egy tanító néni anyuka
2010. febr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk-elsős a fiam-megbeszéltük szülőin,h ha "kirívó" dolgot tesz a gyerek,azt beírják a pontozó füzetbe-ez negatív vagy pozitív dolog is lehet,és a gyerekhez mérik mi számít különlegesnek:)-,de ez nem azt jelenti,h nem tudják kezelni,hanem egyszerű értesítés.Nekem jó,mert így tudom,h pl a fiam előszeretettel nem csinálta tornaórán amit kell,beszélgettem vele erről,és mostanában dicséreteket hoz,miszerint szépen dolgozott tesin.A tanárnénik nem azért írják be,h büntetést kapjon a gyerek,hanem azért,h a szülő is tudja,h hogyan viselkedik a gyereke az iskolában.Én ezt így jónak tartom,sosem kapott büntetést a "panaszokért",de így tudunk róla,és a megfelelő irányba tudjuk "terelni".Én elfogult vagyok a fiammal:)),és leginkább annak örülök,h a tanulással semmi baj,a magatartás kicsit hullámzik,emiatt néhány hete elkezdtük,h minden panaszmentes napért kap egy kalózt,amit egy kalózhajón gyűjt,és ha tele a hajó,kap egy meglepetést.:)De ez a része off,bocs.
2010. febr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!