Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kislányom hajából nem...

Ha kislányom hajából nem tudtam a tetűfésűvel kiszedni az összes tojást, akkor mivel tudom kiszedni?

Figyelt kérdés

Ma reggel csekkoltam a 4.5 éves lányom haját, mert 1-2 napja nagyon vakarja a fejét. Találtam egy tetűt, nem is kerestem tovább, be a kádba, hajmosás. Vettem egy hónapja tetűsampont, mert oviban mondták, hogy terjeng. Elkezdtük kifésülni, akkor láttam, hogy van ott több is. Szerintem még nem annyira rég lehet a hajában, mert nem túl sok nagyot találtam és tojást se olyan rengeteget. (Nézegettem fotókat neten, hogy biztos az e, és ott láttam, hogy mennyire brutál el tud szaporodni.)Szerencsére nem túl sok, de voltak olyan pici tojások, amik nem jöttek ki. A doboz azt írja, hogy 3 naponta ismételjük. 5 alkalmat ajál.

Mennyire "egyszerű" elkapni?

3 hete szültem, szoptatok, nem tudom, hogy lehetne e kezelnem magam, ha elkapnám, azonkívűl a babát se akarom, hogy elkapja. Hogyan tudnánk elkerülni, hogy elkapjuk. (A férjem jó helyzetben van, ő kopasz:D)


2014. dec. 29. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ovono vagyok, egy evben kb. ketszer nekem is van a hajamban tetu. Lehet kapni megelozesre sprayt (azt hiszem teafaolaj a hatoanyaga) nem tudom, hogy ez valt e be, szeptember ota nincs tetum (akkor kezdtem el haszanlni). Ami a legfontosabb, hogy irtsd ki, kend neki le mindig, es minden nap nezd at, fesuld at a hajat! Az ecetesviccel atmosott hajbol konnyebben kijonnek a tetuk, szerintem az egesz jo, de ne sajnalj semmilyen szert a hajrol. Jo sokba fog kerulni, de muszaj! Sajnos abban nem tudok segiteni, hogy Te kenheted a magad hajat. Magasfokon agynemumosas, Karpitokat porszivozd ki, mindent, amit csak lehet, fertotlenits ki (ne hagyd ki a plussoket, az agynemutartot...). Ha mindent megteszel, sikerulni fog! Szurkolok, mert tudom, hogy nagyon rossz! :)
2014. dec. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor egyesével kell körömmel lehuzigálni...
2014. dec. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szőnyegünk szinte sehol nincs, mert parketta van mindenütt. Ágyneműmosást mindig 60 fokon mosok. De milyen sűrűn mossam? Teafa olaj van a samponban, amit vettem. Estére átnézi párom a hajam. Majd megpróbálok utánanézni, hogy árulnak e itt megelőzésre olyan spray-t. (Nem magyarba lakom)Persze, sajnálni nem sajnálom ezekre a cuccokra a pénzt. Sajnos az elmúlt 2 éjszaka lányommal aludtam, mert a lányunk szobája átalakítás alatt áll, így apuka a kanapéra költözött pár napig, lányom meg a helyére. De összefordulni éjszaka biztos nem fordultunk, mert a kicsi is velünk alszik, így egy nagy párna van közöttünk. Talán nem kaptam el. Ha elkaptam, akkor azt az ecetes megoldást kipróbálom, vagy a sampont, nem írja, hogy nem lehet.
2014. dec. 29. 13:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Na, olyan hülye vagyok, hogy ez eszembe se jutott, kedves második...:D Akkor majd megpróbálom úgy. Most olvasom egyébként, hogy lehet használni ezt a sampont megelőzésre is, de hát mindig ezzel mossam akkor a haját? Vagyis, tulajdonképpen nem sampon ez, mert rajta kell hagyni.
2014. dec. 29. 13:56
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ecetes lemosas csak a serkek lehuzogatasaal segit, az irtuszer hasznalat muszaj (lehet, hogy felreertettemamit irtal, akkor bocsi). Egyebkent van egy szer Magyarorszagon biztos, ami nem kemiai uton oli meg oket, hanem megfujtja a tetuket. Talan ezt a szert lehet hasznalnod neked is.
2014. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsi, en is arra gondoltam, hogy korommel huzogatod le, Ezen segit csak az ecetes lemosas, fellazitja egy kicsit. Minden mast jol csinalsz, nyugodtan mosd azzal a hajat, foleg amig le nem megy a "jarvany".
2014. dec. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Körömmel húzogasd le egyesével. Kislányomban- szintén 4,5 éves - októberben volt először, jó tele volt a haja, mert nálunk nem szóltak az oviban 😒. 3,5 hét volt, mire az összes serkét ki tudtam szedni. Bennem is volt, amit bár nézett a párom, mégsem vett észre. Én tetűfésűvel fésültem ki a hajamból. Vettünk speckó sampont és sprayt, de elölre nem fújtam csak egy picit a hajára és 2,5 hete ismét találtam de akkor 1 kifejlett volt csak és összesen 10 serke, az oviban ismét nem szóltak, de mint Kiderült itt ez állandó gond.
2014. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7.vagyok.


Mi a neve a szernek? Mi Neemoxan vettünk, azt is úgy kell használni ahogy a tiéteket, de nem tudom ez külföldön kaphato-e. Hajmosás után kell használni és mivel a hajon kell hagyni megszáradni, enyhe megelőző hatása is van.


Én őszintén szólva akkor kezdtem minden átmosni 60 fokon, amikor az én hajamban is volt, az enyémből könnyű volt és nem is fertőzödtünk vissza. 3 naponta cseréltem az ágyneműket, mindent átvasaltam, naponta porszívóztam és átgőzöltem a foteleket, plüssöket.

2014. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nevetni fogsz, de ismerősnek a sűrű fogú kutyafésű jött be erre a célra. De legrosszabb esetben igen, körömmel kell lehúzgálni a serkéket...
2015. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!