Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szavakat mond 17 hós...

Milyen szavakat mond 17 hós gyereketek?

Figyelt kérdés
Egy könyv szerint átlag 50 szót tudnak ebben a korban, de nagy eltérések is lehetnek mindkét irányba, néhányan már összetesznek szavakat is. Nem olyan szavakra gondoltam, amiket "csak" utánatok megismétel, hanem amiket önállóan mond, pl ha kér valamit, meglát a könyvben, máshol.
2010. febr. 3. 13:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

a 22:40-től megkérdezhetném, hogy a hány éves a kicsid?

az én fiam 16 és fél hónapos, bár ő egész nap két nyelvet hall, igy biztosan nehezebb.

mondja a saját nevét:Noé, a tesójáét, Marc, cici (mert még szopik), az apjának vagy azt mondja, hogy apa, vagy azt, hogy PaPA(igy van franciául), a kutyára, hogy va-va, a cicára nyá. ha valamit odaad, azt mondja, tyá. (ez azt jelenti fra-ul, hogy tessék.) amúgy ha itt lesz az ideje, beszél majd. a nagy fiam első szava (két évesen!) az volt, hogy borsó és gomba.

2010. febr. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

16.13. Mi is hasonló helyzetben vagyunk, előző kommentemben leírtam. És ha érdekel, azt olvastam, ált. a nagyobb gyerekek előbb beszélnek, mint a kisebb testvéreik, mivel amikor a kicsi mondani akarja a szót, a nagy testvér mondja helyette őt megelőzve, jelezve, hogy "ő már tudja" :), remélem, érthető, amire gondolok.


A "rá kell hogy cáfoljak"-kal kezdő válaszolónak ugyanúgy írhatom, hogy "rá kell, hogy cáfoljak", mert igenis, bizonyos helyzetekben "résen kell lenni", figyelni kell a beszédfejlődést. Pont a kétnyelvű környezet is ilyen. Ebben a faluban 2 nálam idősebb magyar nő lakik (külf-i férjjel), és mindkettőnek a gyerekének voltak problémái, ha nem is felnőtt korukra, de iskolás korukra, amire kellene egy bizonyos szinten beszélni az iskola miatt!! És mindkettőről kiderült a vizsgálatok után, hogy minden rendben, egészségesek, csupán a kétnyelvű környezet miatt kezdtek később megszólalni, ill. kibontakozni.

És a neten olvastam egy kisfiúról, aki később szólalt meg és alig beszélt, amit a kétnyelvű környezettel magyaráztak, majd iskolás korra neki sem volt elég a beszédfejlettsége, és a vizsgálatokból derült ki, hogy ő nem egészséges, és már késő volt, de korábban lehetett volna fejleszteni!!! És ilyen vizsgálatokra persze csak úgy nem küld (ad lehetőséget) ám el az orvos, hiszen a kétnyelvű környezet... kezdetű magyarázat, vagyis "a majom a farkába harap" játék...

(A neten egyébként mindenhol csak a kétnyelvű környezet előnyeiről esik szó, holott nekem a fentieken kívüli ismerőseimre sem igaz, hogy több nyelvet tanultak volna felnőttként, mint mások. Ők magyaro-i nemzetiségi falvakban laknak. Szerintem a motiváció sokkal többet számít.)

2010. febr. 5. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!