Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szavakat mond 17 hós...

Milyen szavakat mond 17 hós gyereketek?

Figyelt kérdés
Egy könyv szerint átlag 50 szót tudnak ebben a korban, de nagy eltérések is lehetnek mindkét irányba, néhányan már összetesznek szavakat is. Nem olyan szavakra gondoltam, amiket "csak" utánatok megismétel, hanem amiket önállóan mond, pl ha kér valamit, meglát a könyvben, máshol.
2010. febr. 3. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hát, akkor mi nagyon le vagyunk maradva :(

Kislányom 16 hós, amiket magától mond: "anya, apa, mama, vava (kutyára), ató (autóra), baba, pápá, ezt is"


Hát ez még nagyon messze van az 50-től, de a környezetünkben lévő hasonló korú babák közt még ő beszél a legtöbbet, eddig azt hittem jól állunk :P


16 hós kislány anyukája

2010. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Kisfiam 17hós és hát akkor ő sem a nagy átlag,mert kb.ugyan azokat tudja amit az előttem válaszoló kislánya:apa,apu,baba,mama,papa,va-va(kutya),brüm-brüm(autó,busz),cica,anyi(ez én lennék),tota(torta),ham-ham(ha éhes ezt mondja és megy a konyhába),kek(keksz),csacsa(csacsi),de amúgy mindent megért és megértet,szerintem nincs lemaradva.A környezetünkben élő babák sem tudnak többet,SŐT!!!

Üdv.17hós manócska anyuja

2010. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

50 szó?! ne nevettess(en az a könyv) :)))

az enyém 16,5 hónapos: apa, vava, hoppá, ama(alma),baá(banán),tátá, hálló(telefonra)

ha kérem, akkor megismétli, hogy anya, a többit magától mondja.

ez 7 szó:)))

2010. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Elbújt,iszik,viszlát,szia,kutyus,gyere Nekünk meg van az 50 szó szerintem.
2010. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!az én kislányom még nincs egészen 17 hónapos.Ezeket tudja:szia,cici,hello,kókolom(csókolom),bóba(boltba),séta,csüccs,vau,tété(tv),tátó(távirányító),hajtátó(hajszárító),hajnünü(hajgumi),pép(szép)teccik,add oda,kéjem(kérem),anyu,anya,apu,apa,papa,mama,baba,Barbi,Laci,Jocó,Antita(Anita),Mián(Milán),Bababás(Barnabás),ágy,bili,pisi,kaki,Tőpapa(Törpapa),táka(táska),fa,tetó(telefon),lámpa,labda,laszti,angyagya(angyalka),enni,inni,eszi,iszi,keksz,babán(banán),ama(alma),gyügyü(gyürű)Gyugyu(Gyuri),lába,papir,toll,bábán(bárány),néni,bácsi,csokó(csoki)tutor(cukor),hapci,tető,ató(ajtó),tütü(autó),hó,hómembe(hóember),hógogó(hógolyó)

De nem rak össze még szavakat,de szerintem nem kell ilyeneken idegeskedni,mert ismerősömnek van egy 19 hónapos kisfia,és mindig aggódott,hogy nem mond semmit,és egyik napról a másikra elkezdett szavakat mondani,és nem telt bele három napba,mire már ott tartott,hogy összerakta a szavakat.Nekünk meg az várat magára.De majd ha megérik rá az is eljön.Minden jót,és sok boldogságot

2010. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam... :) Köszönöm a válaszokat!

Azt hittem, a kétnyelvű környezet miatt és mivel még nem volt időm utánajárni, itt hol lehet gyerekek között (állítólag a nők a barátnőikkel járnak össze, ennyi a lehetőség, nekem meg itt nincs barátnőm, ismerősöm se sok), szóval azt hittem, emiatt le lennénk maradva, de hozzátok hasonló a helyzet(nem a sok szót leíróhoz!), és 16.5 hós. Igaz, ugyanezeket a szavakat már 11.5 hósan is tudta, szerintem nagyon korán.

Gratulálok mindenkinek (a gyerkőcöknek :)!

2010. febr. 3. 14:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Jelentem 20 hónaposan a szókincs: apa, aja, papa, mama, baba, ööööööööö Kb. ennyi. 50 szó: ez csak egy könyv és tudományosan megállapították, csak éppen nem tapasztalattal.... :)
2010. febr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Rá kell cáfoljak! 19 hónapos a kisfiam simán mond 50 szót, szerintem többet is, lehet vki elhiszi lehet nem. A környezetünkben mindenki mondja, hogy nagyon ügyes kisfiú. Ha kérdezgetjük simán elbeszélget velünk egy szavas mondatokkal.Ugyanakkor az uncsitesónk másnap született szinte meg se szólal.De nem kell agódni nem sok olyan kisgyerek van aki felnőtt korára nem beszél:))))
2010. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kislányom 18 hónaposan 200 szót használt rendszeresen, de akkor indult csak el..

Most 2 éves, folyékonyan beszél, de lépcsőzni, motorozni nem tud.

2010. febr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lányom komplett mondatokban beszél onnan kezdve, hogy reggel kinyitja a szemét. Apa hoz Szabinának tejcsit, tejcsi elfogyott, Szabina megitta, finom volt..anya leteszi Szabina poharát, de a kedvenc: apa felöltözött, kivette Szabina kakis pelusát a kukába.

Hihetetlen....

2010. febr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!