Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt a fiam?...

Miért csinálja ezt a fiam? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

lassan 4 éves,jelenleg sajnos oviba nem jár,nem vették fel helyhiányra hivatkozva.most itthon tanulunk rajzolni,mondókázni.

rajz nem akar menni.mondókákat velem elmondja,de,van amit már tud is,de sem az apjának se másnak nem hajlandó elmondani.sokszor beszélget velem meg az apjával is,utcán is sokszor elkezd beszélgetni idegenekkel is.de nem mesél semmit,olvasni próbáltam neki,de azt nem szereti,rám szól,hogy hagyjam abba,vagy csak egy szó nélkül otthagy.aztán megnézettünk vele egy rövidebb mesét,hátha az beválik...és így pl próbáltuk azt is mondja el mi volt a mesében amit nézett.hát nem mond semmit!és ez megy akárhányszor próbáljuk. :( miért csinálhatja ezt?

ja és van amikor tapsolos mondókákat csinálnuk,pl:süssünk,süssünk kalácsot....

ha fogom a kezét csinálja,de ha nem akkor nem hajlandó.hogy taníthatnám meg,hogy ő mama mondja el a mondókát apának,mamának stb meg,hogy a tapsolós mondókákat is csinálja a nélkül,hogy fognám a kezét.vagy szüksége van arra,hogy fogjam neki?én nem emlékszem rá,hogy az oviban nekünk fogták volna a kezünket amikor tanultuk ezeket.

mitől ilyen félénk?miért nem mond el semmilyen mondókát másnak?mit lehet ezzel kezdeni?ha nem mondom vele a mondókát akkor sem mondja el ha tudja már!még nekem sem,de ha mondom vele és csak mi vagyunk ott akkor elmondja velem.apával ugyan ez,csak fordítva,tehát ha csak ő van ott és csak együtt mondják akkor elmondja vele,de más elött nem,még elöttem sem.mitől van ez?


2010. febr. 2. 13:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szakértő igy csak a józan eszemre tudok hallgatni. Az én lányom is csinál ilyeneket. Még nincs négy éves, de ő sem szereti ha mesélek és a mondókákat is én mondom, pedig tudja ő is.

Szóval szerintem fontos lenne mégis közösségbe vinned. Az egy egész más környezet, ott kinyilna. Amikor gyerek van nálunk akkor tud csúzdázni egyedül, ha nincs itt senki akkor kiabál hogy anya segits. Szóval kellene egy kis "levegő változás " neki. Vidd el egy pár órába játszóházba ahol közösségbe lehet, keress meg több ovit még ha messze vannak akkor is. De bemehetsz az önkormányzathoz is hátha tudnak segiteni , hátha tudnak olyan ovit ahol még van hely.

2010. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Oviba kell vinni,vagy más helyre ahol gyerekek között lehet.Az oviba fel lehet lebbezni az elutasitás ellen.Már 3évessen kötelesek bevenni oviba ha te szeretnéd!
2010. febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!