Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula? Szerintetek...

Orrmandula? Szerintetek minden esetben orrmandula-megnagyobbodásról lehet szó, ha 4,5 éves kislányom horkol, nehezen veszi a levegőt?

Figyelt kérdés
2014. dec. 8. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Esetek 99,8 százalékában igen.
2014. dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Nem. Az orr azért nem csak az orrmandulából áll! :) Az egész orrot,orrüreget érzékeny nyálkahártya boritja. Ami pl virus,vagy allergia miatt megduzzad. A gyerekeknek sokkal szűkebbek az orrjáratai,mint a felnőtteknek. Ezért elég egy kis nyálkahártya duzzanat, és máris nehezen kapnak levegőt,mert könnyen elzáródnak a járatok. Szóval nem mindig az orrmandula az ok. Ez egyébként csak akkor derül ki,ha kiveszik a gyerek orrmanduláját, mondván az a bűnös, aztán mégis ugyanaz a probléma marad,mint azelőtt...Ahogy nő a gyerek,úgy fognak az orrjáratok is nőni, és egyre ritkább lesz az orrdugulás,horkolás. Na meg a virusokhoz is egyre jobban hozzászokik a gyerek. Ajánlom dr Timár Tibor fül-orr gégészt,nagyon jól látja a dolgokat.

[link]

2014. dec. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

A 2-es minden egyes szavával egyetértek...mostmár...sajnos!

Én is és rajtam kívül még három doki úgy gondolta mint az első válaszoló így 3,5 évesen kinyisszantották a fiam orrmanduláját!

redmény:SEMMI!

Horkolás,tátott száj,orrhangon beszélés,sok betegség maradt!!

Eltelt azóta 1,5 év és sokkal jobb a helyzet!Sőt mondhatni,hogy semmi panasz nincs!Tehát igaz az amit a kettes ír:ahogy nőnek tágulnak az orrjáratok,jobban kap levegőt illetve egyre erőssebb az immunrendszerük és már nem annyit betegesek!

Konkrétan az én fiam tavasszal volt utoljára beteg...pedig most is az oviban több mint a fele csoport hiányzik!


De egyébként még más is állhat az ilyen jellegű betegség mögött pl:tejfehérje allergia!


Ajánlom"Hagyjátok békén az orrmandulát" blog olvasgatását!Megdöbbentő mi minden húzódhat egy betegség hátterében!Googleban keress rá,tanulságos!

2014. dec. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már tavaly azt mondta a fül-orr-gégész, vetessük ki az orrmanduláját. Én úgy gondoltam, várjunk, hátha erősödik az immunrendszere. Valóban nem olyan beteges eddig (középsős), mint tavaly, de nagyon rosszul alszik 1 hete, nehezen kap levegőt, felsír, felébred. Kicsit elbizonytalanodtam, ezért írtam ki a kérdést.
2014. dec. 8. 14:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk majdnem a gyermekem hallását tette tönkre, hogy két évig húztuk halasztgattuk a gyermek orrmandulájának kivételét. A műtétet végző orvos mondta, hogy a középfülben (a nagy orrmandulák miatt) felgyülemlő folyadék már kezdte kimarni a hallócsontot, amit csak műtéttel lehetett volna pár év múlva helyrehozni... Én emiatt orrmandula műtét párti vagyok.
2014. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szintén mint az előzőnél sok fülgyulladás miatt felgyülemlett a fülében a váladék és már a hallását károsította, ezért kellett az orrmandula műtét és tubust is kapott a fülébe.
2014. dec. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Megfelelő kezelés kellett volna,amivel elkerülhető a műtét. De ehhez is jó orvos kell...Ezt az előző válaszolóknak szól..
2014. dec. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk pont ez volt a gond..3 éves kislányom kb 2 hónapja nagyon horkolt,nehezen kapott levegőt.Volt,hogy éjszaka eltelt jó pár másodperc,mire levegőt vett..Múlt kedden vették ki az orrmanduláját,azóta megszűnt a horkolása,olyan halkan veszi a levegőt,hogy néha úgy kell fülelnem,valóban vesz-e.
2014. dec. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, több orvosnál voltunk, hónapokig kezelgettük, próbáltuk elkerülni a műtétet, de amikor több orvos is azt mondja, hogy szükséges,mert rá fog menni a hallása, akkor én nem fogom még egy x-edik semmit nem érő kezelést kipróbálni, fontosabb a gyerekem hallása! Nyilván a sima horkolásnál nem indokolt a mandulakivétel, de van amikor nincs más megoldás!
2014. dec. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es.. mint írtam KETTŐ évig húztuk halasztottuk a műtétet.. gondolom sejted, hogy nem ölbetett kézzel tettük mindezt... és mikor a gyerekünk már majdnem süket volt.. na akkor vették ki az orrmanduláját, és köszönjük, azóta minden a legnagyobb rendben van.
2014. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!