Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Idén 4 éves lányom menjen már...

Idén 4 éves lányom menjen már oviba úgy, hogy itthon van az újszülött kistesója?

Figyelt kérdés

Nem hoz haza túl sok bacit majd? Nem akarom burokban tartani a Picit, de többek szerint sem jó, ha a kis immunrendszere túl korán találkozik némely ovibetegségekkel, pl. rota...

Mit tegyek, már elvileg kéne járnia, elmúlt három.

De csak délig veszik be az oviba, mivel már megszületett a kistesó, úgy meg nem éri meg vonatoznom az oviig...

Mit tegyek, árt a lányom szociális fejlődésének, ha csak 1 vagy 2 évet fog oviba járni? Nagyon lemarad, kimarad?


2010. jan. 31. 08:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
szia!szerintem vigyed...az én lányomis 4 éves, és nagyon szereti az ovit, ha most lenne kistesó, akkor sem fosztanám meg ettől. és igaza van, aki azt írja, hogy az ovi nemcsak gyerekmegőrző, sokat tanulnak is a gyerekek, meg neked is egyre kevesebb időd lesz rá, ahogy nő a pici. halálra fogja unni magát otthon :) és ugye rosszalkodni is általában unalmukban szoktak, szóval ha nem viszed, nem nézel könnyű idők elébe fél év múlva, egy hat hónapos baba meg egy nyűgös négyéves között :) a szocializáció fontosságát már leírták előttem, csak ezzel még ki szerettem volna egészíteni.
2010. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

PRO

ha a lányod idén 4 éves akkor valószínó 3 évet fog járni oviba.

ha a pici elmült 6 hetes akkor már az ovis bacikkal szemben ellenállóbb

a lányod nagy szüksége van a közösségre anak fejlesztó neveló hatása miatt


KONTRA


a kicsivel vonatozni....

óvónéni

2010. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Fú, köszönöm a sok választ.

Üdülőövezetben lakunk, alig lézeng itt egy-két emberke...szóval nem lakatlan sziget, de majdnem.

Idén okt-ben lesz majd egy éves a picike, szerintem idén már fogom vinni, a nagy pedig el fog múlni addigra 4 éves.

Szóval ha a sarkamra állok, beveszik délutánig is? A fejlesztés miatt szeretném vinni, nem megőrzésre:-) bár néha az is jól jön, mert Ő is egy örökmozgó lány.

Köszönöm a válaszokat mégegyszer.

2010. febr. 2. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!