Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Idén 4 éves lányom menjen már...

Idén 4 éves lányom menjen már oviba úgy, hogy itthon van az újszülött kistesója?

Figyelt kérdés

Nem hoz haza túl sok bacit majd? Nem akarom burokban tartani a Picit, de többek szerint sem jó, ha a kis immunrendszere túl korán találkozik némely ovibetegségekkel, pl. rota...

Mit tegyek, már elvileg kéne járnia, elmúlt három.

De csak délig veszik be az oviba, mivel már megszületett a kistesó, úgy meg nem éri meg vonatoznom az oviig...

Mit tegyek, árt a lányom szociális fejlődésének, ha csak 1 vagy 2 évet fog oviba járni? Nagyon lemarad, kimarad?


2010. jan. 31. 08:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem smemi hátránya nem lesz abból ha egy évet jár.
2010. jan. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Én nagyon szerettem oviba járni, és sok barátra tettem szert, akikkel később egy iskolába kerültem, ovisként náluk aludtam/ők nálunk. Nem voltam sokszor beteg, csak amiken gyerekkorban át kell esni. Ez mondjuk immunrendszer függő is.

Azt most nem fogom tudni megmondani, hogy járasd-e, vagy ne, csak elmondtam, hogy bennem egy jó élményként szerepel az ovi (bár a legelső az nem volt jó hely..). Fontos, hogy jót válassz, ha járatni akarod :S

2010. jan. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Szia szerintem ne vidd már öt eggyáltalán mert akkor a kis agyacskájával össze fogja kötni ,hogy neki azért kell menni oviba mert meg jött a kistesò, ezáltal lehet hogy féltékeny lesz rá vagy netán megutálhatja a kistesoját azt te sem akarhatod! Én sem voltam ebböl kifolyòlag.

23/F

2010. jan. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szüksége van a közösségre, és én úgy gondolom, hogy 1 év em elég nekik. egy év után aztán hirtelen iskolába megy, és majd nem bír megülni a seggén.Kislányom idén középsős, és én is féltem, hogy haza hozza a bacikat a pár hónapos kisöccsének. Ez sajna benne van. talán mire oviba kerül a kicsi is, ellenállóbb lesz a szervezete. Az a szerencsénk, hogy a kislányom, kezdi elhagyni a beteges korszakot, szóval idén még csak egyszer volt beteg, sajna az öcsi is elkapta, de ez ellen nem tudsz mit csinálni. Szerintem vidd oviba, mert jót tesz neki a közösség, hadd játszon ismerkedjen....nem tudom milyen a ti ovitok, de az én kislányom egész nap ott van....miért csak délig veszik be??? Nélunk, csak a nyári időszakban szóltak, hogy maradjon otthon, mert én itthon vagyok a picivel.
2010. jan. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vigyed, kell, hogy szocializálódjon és nem akarod, hogy nagyobb közösségben esetleg viselkedésbeli gondjai legyenek.

Amúgy nem csak délig kell, hogy "átvegyék". Erre nincs semmilyen szabály az ovónénik próbálkoznak csak, ha tudják, hogy valaki van otthon.

2010. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi is pont ebben a helyzetben vagyunk,de nekem a gyerekorvosunk azt mondta,hogy azt is mérlegelni kell hogy ami a nagynak egy sima influenza az a kicsinek esetleg tüdőgyulladás.Én úgy döntöttem,hogy majd csak jövőre megyünk oviba.
2010. jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt én nem tartom helyesnek, hogy a nagyobbat megfosztod valamitől a pici miatt. Mertha szeret óvodába járni és jó az ovi akkor ez történik. Ez, hogy te otthon vagy a tesóval és akkor a nagyobb mit fog érezni hülyeség, mert jővőre sőt még két év múlva is otthon leszel a kicsivel és akkor iskolába sem fogod vinni? Az óvoda nem gyermekmegőrző, hanem oktatási intézmény, ahova azért jár a gyerek, hogy tanuljon, nevelődjön. Én nem fosztanám meg ettől a kicsi miatt.

Az hogy haza hordja a betegségeket, nem baj mert a kicsi immunrendszere csak erősődik és ha találkozik ezekkel a bacikkal, akkor majd ovisként nem lesz beteg. Egyébként nálunk a kicsi, aki született immunhiányos, tehát elvileg sokkal betegebbnek kéne lennie mint a bátyja, a rotát úgy átvészelte, hogy még hasmenése sem volt. És ezek az ovis betegségek is kimerültek az orrfolyásban, köhögésben.

2010. jan. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom már unatkozott itthon, mert egy örökmozgó, nagyszájú kiscsaj és akikkel szoktunk játszani születése ota a játszótéren nekik nem született kistesojuk, ezért bölcsibe mentek és sajnos nem tudtunk velük már annyit találkozni. Sokat kereste őket és tényleg nagyon igényelte már a gyerektársaságot azért vittem oviba és szerencsére nagyon jol érzi magát. Úgy gondoltam,ha nagyon nem tetszik neki akkor kiveszem és majd megpróbáljuk késöbb. Rengeteget tanult már , egész nap mesél, mondókázik és még soha nem volt olyan, hogy azt mondta volna, hogy nem akar oviba menni, sőt multkor azért sirt mert nem kellett mennie :) Na a lényeg a lényeg, hogy nagyon szeret oda járni. Én igazából nem félek ezektől a betegségektől annyira, mert ha betegek voltak meggyogyultak, de ez persze ember függő, hogy ki mennyire fél tőlük. Szerintem ha nem viszed most abbol sem lesz semmi hátránya, én is csak 2 évet jártam a hugom pedig 1-et mert anyukám otthon volt a hugunkal, de én egyáltalán nem érzem, hogy emiatt hátrány ért volna minket. Semmi baj nincs és nem is volt a társasági életünkel és az iskolában sem volt velünk semmi gond. Te ismered a lányod, hogy mennyire igényli már, hogy oviba menjen, de ha úgy látod, hogy még elvan otthon és tényleg ennyire tartasz attol, hogy hazaviszi a betegségeket akkor szerintem nyugodtan legyen még veletek. Az én véleményem és tapasztalatom az, hogy ebből hátránya nem lesz.
2010. jan. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én vinném oviba.
2010. jan. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem vinnem! En csak 1 evet jartam oviba, de igy is allandoan beteges voltam, anyu otthon volt a tesommal, szoval neki is hordtam haza a sok finomsagot. Semmi bajom nem lett a "kesoi" szocializaciotol, irto konnyen baratkozom a mai napig, es nem jarok pszichologushoz amiatt, mert 5 evesen kerultem csak oviba. A lanyom most 2 eves, majusban jon a kisteso. O sem megy szeptembertol oviba, majd talan akkor amikor 3,5 eves lesz.. vagy telen, amikor betolti a 4-et. Mondjuk nalunk kisebb a korkulonbseg. De en semmikepp sem vinnem. Feltenem a kicsit, es mivel a nagylanyom eleg anyas, biztos rosszul esne neki a "szamuzetes" csak azert mert jott egy kisbaba a hazhoz. Maradjatok otthon (plane ha az ovi nem setatavolsagra van!!) es vond be a nagyot is a kisbaba ellatasaba. Gondolom nem lakatlan szigeten laktok, van jatszoter, ott meg gyerekek. Szoval nem burokban fogod tartani!
2010. febr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!