Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Só liszt gyurma formákat...

Só liszt gyurma formákat milyen festékkel lehet kifesteni?

Figyelt kérdés
Készítettünk a gyerekekkel pár karácsonyi figurát só-liszt gyurmából. Először azt gondoltam, hogy szép lesz fehéren is, de a gyerekek ragaszkodnak hozzá, hogy majd fessük ki őket. Milyen festéket vegyek hozzá? A vízfesték gondolom nem jó... vagy igen? Festés után kell lakkozni, vagy valamit csinálni vele?
2014. nov. 26. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban vízfestékkel festettük ki (még Tempera se nagyon volt akkoriban), és jók lettek. Persze csak addig, amíg nem éri őket víz, de akkor a gyurma is szétmegy.
2014. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vízfesték, tempera. Mi sose lakkoztuk.
2014. nov. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sima vízfesték tökéletes.

Hajlakkot szoktam ráfújni, attól fényesebb lesz, de az sem feltétlen kell rá. Tavaly vettem ilyen csillámos hajsprayt, azzal nagyon menő voltam a csajoknál, csillogott még a bugyijuk is :)

2014. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az információkat!!

MÉg annyit szeretnék kérdezni, hogyha vízfestékkel, temperával kifestjük a formákat, és nem lakkozom le őket, nem fog kopni a színük, vagy maszatolnak, fognak majd?

2014. nov. 26. 21:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb 3 éve készítettünk egy karácsonyra mi is ajándékokat só liszt gyurmából temperáal festettük és nem fakultak ki azóta se és nem fognak be semmit.
2014. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos segítséget!!
2014. nov. 27. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!