Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sò liszt gyurma! Akik...

Sò liszt gyurma! Akik szoktak csinálni, hogyan? Hogy készítitek? Hogy szárítjátok?

Figyelt kérdés
Nagyszülőknek szeretnénk ajándékot készíteni :)

#gyurma #Sòliszt
2013. dec. 14. 06:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Én 1:1 arányban szoktam lisztet és sót keverni, ehhez annyi vizet hogy gyúrható tészta legyen. De ismerek olyan receptet is, hogy 3 rész liszt, 2 rész só, 1 rész víz.


Szárítani lehet simán radiátoron, vagy sütőben alacsony fokozaton 100 fok körül.


Ha megszáradt, akkor érdemes festeni sima temperával. A kész művet nem árt lelakkozni, mert fog, én erre kutyaközönséges hajlakkot szoktam használni :) Ha picibb darab készül, lehet belenyomni szárítás előtt egy mágnest, és akkor hűtőmágnesként használható, vagy ha pl. kéz-láb lenyomat készül, abba pedig drótot vagy vastagabb fonalat beleszárítani, akkor fel lehet akasztani.

2013. dec. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én csakúgy kb csinálom, kis liszt, pár kanál só és annyi víz amennyit felvesz, 1 nap alatt kiszárad a radiátoron, a kislányom utána vízfestékkel kifesti :)
2013. dec. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én csak úgy találomra nem szoktam gyúrni mert mindíg félek nehogy repedezzen!

Én ezen az oldalon szoktam puskázni receptet,és én csak tálcára teszem fel a konyhaszekrény tetejére és pár nap alatt kiszárad!Azért is nem jó kisütni vagy radiátorra mert szintén fennáll a repedezés veszélye!

2013. dec. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egy régi praktika magazinban olvastam a tippet, hogy ellenállóbb, könnyebben formázható és tartósabb legyen, tapétaragasztós vizet kevertek az elegybe. Tehát fele-fele arányban só és liszt és annyi elkészített tapétaragasztós vízzel kell kikeverni, amennyit 'felvesz'. Ezekből szépséges rózsákat csináltam annak idején, amiket sütőben minimális hőmérsékleten kiszárítottam. És nyersen is beszínezhetitek egy kis temperával vagy ételfestékkel. Én utána teszek rá egy kis fimo gyurmára való lakkot, mert szép fénye lesz tőle.
2013. dec. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!