Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korig használtok...

Mennyi idős korig használtok orrszívót?

Figyelt kérdés

Két és fél éves a lányom, néha már egész ügyesen fújja az orrát zsebkendőbe, de csak ha olyanja van, és sok cucc így is benne marad. Ha sikerül leszívnom, akkor sok lejön, viszont kézzel-lábbal tiltakozik szegény...

Én meg félek, nehogy a fülére vagy az arcüregére húzódjon...


2010. jan. 29. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi idős a lányom és még szívom, pont azért amit te is írtál nehogy komolyabb baj legyen belőle!!
2010. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem tudja megfelelően kifújni, akkor bizony szívni kell neki. Ez nem kor függő. Kell még idő neki, mire megtanulják alaposan kifújni. Az én fiam 1,5 évesen már egyedül fújta, nem is használjuk az orrszívót. Tudja, ha nem elég erősen fújja, akkor előveszem.

A kicsi 1 éves, neki még ezt használjuk, de remélem ő is elég ügyes lesz!

Igen, használni is kell, nehogy letapadjon a váladék és ráhúzódjon a fülére. Akkor inkább egy kis sírás, hadakozás, mint utána antibiotikum! Én azért mindig elmondom még a kicsinek is, hogy az ő érdeke, hogy kiszíjam, különben nagyon beteg lesz!

2010. jan. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is elmondom, hogy ezt most muszáj (harsogja is, hogy "kicsit beteg vagyok" :o) de minden hiába... Furcsa, mert amikor fél éve beteg volt, saját magának szívta le, és kérte is ezt, amikor be volt dugulva...
2010. jan. 29. 15:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Fül-orr-gégész orvos még a 7 éves lányomnak is a porszívós orr szívót javasolta, mint egy rossz technikás orr fújást, amitől aztán közép fül gyulladása lesz. Nem hülyeség. Próbáld ki, hogy kifúja egyedül az orrát és utána még mennyit kihoz a porszívó!
2010. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4 éves lesz a lányom. Ő is tudja fújni az orrát. Viszont ha nagyon sok a 'cucc', tökéletesen nem tudja kifújni, úgyhogy még én is szívom neki. Inkább, minthogy valami baj legyen!
2010. jan. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik gyerkőc 7 éves és megfázás esetén magának porszívózza mert akkor nem lesz tiszta seb az orra mint amikor zsepit használ.A pici még csak 6 hónapos de sosem ellenkezik a művelet ellen.Legalábbis a mai napig:)
2010. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm 3 éves fia saját maga porszívózza az orrát. Olyan édi! .-)
2010. jan. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szia! nem korfüggő. amíg ki nem tudja rendesen fújni. nem érdemes a komolyabb betegséget megkockáztatni!
2010. febr. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lányom 3 évesen tanulta meg rendesen kifújni az orrát. Mi a gyertyás módszerrel tanultuk:

meggyújtasz egy gyertyát, elfújjátok ketten sokszor, aztán csak ő, utána befogod az orrát, és csak szájjal fúj, a végén a száját fogod, és orral fújjon.

A lányom nagyon élvezte, és gyönyörűen megtanult orrot fújni.

2010. febr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!