Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg önállóan...

Hogy tanítsam meg önállóan elaludni? Minden ötletet örömmel fogadok!

Figyelt kérdés

2 éves a lányom,még cicin alszik el.Nappal is,este is,és éjjel is ébred és cicivel alszik vissza.

Most került át leesésgátlós ágyra és szeretném egyedül elalvásra szoktatni.De hogyan?Valami ötlet?

Nincs cumija,cumisüveget sem használ.Nincs se rongyi,se plüss amivel aludna.

Fontos lenne,mert Januárban kezdi a bölcsit és ott nincs cici,hogy aludjon.

Köszönöm az ötleteket!!


2014. nov. 14. 13:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%
Ja és a nagylány még félévig,miután bölcsibe került szopizott esténként.
2014. nov. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 laulau válasza:

Szia, en is nemreg szoktattam le a 2.5 eves kisfiamat a szopirol. Minden delutan es este cicin aludt el, majd amikor elaludt, betettem az agyaba es aludt tovabb, es ejszaka is felebredt parszor szopizni majd visszaaludt. Ez sokaig teljesen jo volt mindkettonknek, de mar ugy ereztem, nagy teher nekem es faraszto, foleg az ejszakak.

Nekem ugy sikerult, hogy megprobaltam az agyat vonzova tenni: vettunk egy aranyos huzatot, meg uj parnat (dinosat valaszott) es egyutt elkeszitettuk az uj agyat, nagyon orult neki... Addig ebren szinte sosem fekudt az agyaban.

Odaultem az agya melle, olvastunk, es amikor elalvasra kerult a sor, betettunk egy csomo allatot, jatekot melle az agyba, jol betakartam es "kerekecskeztem" neki, amit meg a nagytesotol orokoltunk, vele is ezt szoktuk, vagyis a kezet simogatva mondogattam az "ez elment vadaszni, ez meglotte stb." De barmi mast megprobalhatsz, valami monoton legyen szerintem. Faradtsagtol fuggoen 10-20-szor elmondom (5 perc) es elalszik.

A masik dolog, hogy az elejen persze nem elegedett meg ezzel, hanem kerte a cicit, akkor adtam neki, de meg mielott elaludt volna rajta, elvettem tole es ugy fekudt be az agyba (tehat azt kell megtanulni, hogy ne a cicin tudjon csak elaludni).

Meg egy otletem van, hogy ne az ejszakait probald meg elvenni tole eloszor, mert felalomban biztos a legnehezebb meggyozni, hogy marpedig nem kell neki cici :-) Igaz, hogy az a legfarasztobb, de a kisfiam, miutan este es delutan cici nelkul aludt el, kb. 1-2 het utan mar ejszaka sem ebredt fel, vagy ha fel is ebredt (ebred), inni ker es alszik tovabb.

A bolcsi miatt ne aggodj, ott nem leszel ott, nem is fog neki hianyozni a szopizas (azert te biztos hianyzol neki). Nyilvan ket evesen nincs hatalmas szuksege a szopira, de szerintem ez kb. olyan, mint ha valaki eddig ugy aludt volna el, hogy a ferjehez bujik, es egyszer csak azt mondja neki a ferje, hogy innentol kezdve ne bujj ide.

Probald meg ugy alakitani a dolgot, hogy nem valamit elveszel tole, hanem valami uj dolgot kap (uj, szebb agy, kedvenc meseskonyv olvasashoz, uj alvos pluss allat). Bocs, ha nagyon hosszura sikerult.

2014. nov. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!!

Kifogok próbálni mindent,amit tanácsoltatok!! :)

Aztán írok majd,hogy alakulnak a dolgok!

2014. nov. 14. 17:03
 14/16 anonim ***** válasza:

átszd el nagy kétségbeesetten,hogy "elromlott" a cici és mutasd is meg neki(kend be citrommal) majd mond el neki azért romlott el mert ekkora nagylánynak már nem jön tejci és ne azt mond hogy nem ekll cici mert az szigorúbb!Ja és te is legyél "mérges" és meglepett a cicire hogy megromlott!Ez egy ismerős anyukánál nagyon bevált!


Én nem vagyok híve annak,hogy hagyjuk ordítani 1-2 napig és majd megszokja...ez nekem egy kicsit poroszos neelésnek tűnik!De hát mi adtuk neki azt a cicit,mi szokattuk rá most meg hobáztatjuk a gyereket mert 2 évesen még merészel szopizni???Jól írja az előttem lévő:olyan mintha a férjem egyik nap közölné nem bújhatok soha többé hozzá!!


Másik:ha még sem sikerül akkor se keseredj el!

Szintén ismerős anyuka úgy vitte bölcsibe a gyerekét hogy még szopizott, a gyereknek bent a bölcsibe eszébe sem jutott a cici,otthon meg még vagy 1 évig este szopizott!

Nincs ezzel semmi baj,majd ha megérik rá elengedi a cicit!!!


Kitartást és türelmet!

2014. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Játszd!
2014. nov. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Két és fél éves leánykám egy hete szokott le a lefekvés előtti szopizásról. Mivel hirtelen szólt a munkahelyem, hogy visszavárnak dolgozni, nem volt lehetőségem gondolkodni sem a leszoktatáson ovikezdés előtt, nemhogy kivitelezni is azt.

Az első hetekben csak délelőtt volt oviban, délutáni alváshoz hazahozta a férjem, és láss csodát, az addig kizárólag cicin elalvós királylányom 2 perc alatt bealudt egy röpke mese után. Hétvégén, mikor én altattam, akkor az esti és a délutáni alváshoz is kellet még a cici. Aztán oviban ugyanúgy gond nélkül aludt.

Ez így ment szeptembertől a múlt hétig, amikor egyik nap leraktam aludni, és mondtam neki, hogy még elpakolok pár dolgot és jövök. Mire bementem elaludt magától. Másnap egész nap emlegettük, hogy milyen ügyes nagylány volt, hogy egyedül aludt. Másnap már nagy büszkén mellém feküdt, megfogta a kezemet, és elaludt. Azóta nem is emlegeti.

Úgy gondolom, hogy ő most érett meg rá. Persze már előtte is mondtuk, hogy már nem kellene ciciznie, de ragaszkodott hozzá. Én meg ősanya vagyok, nem okozott problémát ez a napi egyszeri vagy kétszeri összebújás, pláne, hogy láttam, hogyha nem vagyok jelen, akkor nélkülem is probléma mentesen elalszik.

2014. nov. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!