Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet fegyelmezni egy...

Hogyan lehet fegyelmezni egy másfél évest?!

Figyelt kérdés
A nem szabad semilyen formában nem érdekli, sokszor direkt csinálja a rosszat. Hiába kérem szépen, hiába emelem fel a hangomat, semmit nem ér. Csak nevet és elkezdi újra. A járókáját szétszetük, eddig abba volt büntibe. Most semmi ötletem nincs.
2014. nov. 12. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Előre megvonod a kamaszkori zsebpénzét!
2014. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Foglalkozni kell vele és akkor nem lesz ideje rosszalkodni.
2014. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
El kell terelni a figyelmét. Nem azt, hogy mit nem szabad, hanem mit szabad helyette. Sok türelmet hozzá, egy ideig még rosszabb lesz :)
2014. nov. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy a 3-as mondja!
2014. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
És mi az a rossz, amit csinál? Olyan környezetet kell körülötte teremteni, hogy ne legyen módja kárt tenni semmiben. Egy ilyen kicsinek még nincs erkölcsi érzéke, nem tudja, mi a helyes, mi nem, próbálgatja a világot és játszik. Nem veled akar kiszúrni! Te pont ugyanilyen voltál másfél évesen.
2014. nov. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

ez nehéz kor :) büntihez még kicsi, mert egyszerűen nem tart ott az értelmi képessége, hogy mondjuk a sarokban ülést felfogja, hogy azért kell, mert letépte a függönyt. járókával se értél sokat, csak nem tudott elmenni, mert bezártad. de ha majd érett lesz a büntire, akkor nem bezárni kell, hanem hogy ő ott maradjon, mert te azt "ítélted" neki :)


mást nem tudsz tenni, mint milliószor elmondod neki mit miért nem szabad (és reménykedsz, hogy egyáltalán megérti), közben milliószor elhozod onnan és megpróbálod elterelni.

szerintem olyan 2 éves kor körül működhet a bünti, addigra alakul ki nála is az ok-okozati összefüggés, persze alap szinten :)

2014. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha valamit nem szabad, nem kell sokat ragozni, hogy mit miért nem szabad, meg ha majd azt csinálja akkor bünti lesz, mert nagyon keveset ért belőle. Egyszerűen egy határozott "nem" szóval vedd el tőle, amivel nem szabad játszani, vagy vidd el máshova. Ebben a korban természetes, hogy direkt rosszalkodik, mert ki kell próbálnia, hogy minden esetben ugyanaz-e a reakciód.
2014. nov. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
1,5 évest nem nagyon lehet, csak kitartással, ötszázszori ismétléssel, határozottsággal.
2014. nov. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is figyelem elterelés volt és működött! Olyan szépen együtt működő volt. Csak valóban foglalkozni kell vele, kitalálni a "gyengéjét", hogy mivel lehet "elcsábítani". Persze azért rá kell szólni, mit ne csináljon, de valóban mint egy papagáj, ismételgeni, akár kiabálni, szerintem nem vezet eredményhez. Azért valljuk be, hogy egy 1,5 éves kisgyerek nem is lehet olyan értelmi szinten, mint egy felnőtt! Ez érdemes szemelőtt tartani. A gyereknevelés egy nagyon nehéz "munkahely". :)
2014. nov. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

jujj, nálunk is megy a zsiványkodás. a nemszabad olaj a tűzre, ha mondjuk a szobanövények szekálása miatt (rázza a szárukat) rászólok, még pláne csapkodni is kezdi a leveleket, és kajánul vigyorog, és huncut szemekkel rámnéz; "azéris" :) persze nem mondja, de hallom a gondolatait :)

én ilyenkor elhúzom onnan, ahol éppen rosszalkodik. rászólok, hogy jújúj, nem szabad.

sosem ütök rá, sosem rángatom, sosem rázom meg.

a szigorú bünti nálunk az, hogy beviszem a szobájába - az ajtón safety gyerekrács van, azt zárom rá. ilyenkor oltári nagy keserves sírásba kezd, mert tudja, rögtön megsajnálom, és ki is engedem, megölelgetem :)

ez a menetrend.

valahogy úgy érzem, nekik ez még kísérletezés, a határok feszegetése. nem is tudja szerintem a "büntettet" és a "büntetést" összekötni igazán. azt tudja, a "bemész a szobádba, ha nem hagyod abba" az egy fenyegetés, de még másfél évesen nem tudja, mi is történik.


szerintem most is lehet büntit kijelölni - pl. sarokba állítod, úgysem marad ott, de ez egyfajta bünti... majd később megérti, most még nem, de legalább így tanulja, hogy tetteinek következményei vannak.


a bajt csak úgy kerülheted el most, ha mindig mellette állsz, ugrásra készen, de legalábbis figyelsz, ha látod, hogy rosszalkodási lehetőség kezdődik :)


tán 3 évesen már értik, de az még messze van :)

2014. nov. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!