Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyermeketek mennyi...

3 éves gyermeketek mennyi ideig foglalja el magát, játszik és mivel? Mennyi idő várható el Tőle önálló játékra?

Figyelt kérdés
Az én lányom egyszerűen nem tud magával mit kezdeni.Előbb-utóbb vmi rosszat csinál. Igaz, sokat foglalkoztam vele kisebb korában, együtt játszottunk, persze próbáltam rávezetni arra, hogy önállóan is foglalkozzon a játékokkal. Max. puzzle, ami leköti de pár hét után megunja azokat is és hozzájuk sem nyúl-nem tudok sajnos mindig újat venni. Ráadásul a házimunka, kistesó is időigényes. Ezek mellett max. 2-3 óra, amit naponta el tudok Vele tölteni. Szóval tapasztalatok, ötletek?
2010. jan. 24. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
54%
Sokat játszottál és játszol ma is vele,ezért nem tanult meg önállóan játszani.
2010. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Írod, hogy van kistesó. Vond be a "nagyot" is a körülötte való tevékenységbe! Kiviheti a piszkos pelust, vihet tisztát, odaadhatja a textilpelust, cumit stb. Amikor szoptatsz vagy eteted a babát, ő is mehessen oda, esetleg ő is adjon a babájának cumisüveget...Egy 3 éves már nagyon ügyes, sokféle tevékenységbe, akár a házimunkába is bevonhatod..ha segít, dicsérd, hogy ő már milyen ügyes nagy lány. Egyébként egy 3 éves max. 10-15 percig tud koncentrálni egy dologra, ezért is szoktunk az oviban ilyen rövid foglalkozásokat, kezdeményezéseket tartani. Ne várd el, hogy sokáig ellegyen egyedül, mert szociálisan nem képes rá!! Nem kell, hogy új játékokat vegyél, otthon is sok jó dolgot tudsz készíteni neki pl. só-liszt gyurma..napokig felhasználható, újra gyúrható, a legsikerültebb darabokat megszáríthatjátok és ki is süthetitek... Emellett hajtogathattok papírból különféleegyszerű dolgokat. Nem tudom, hogy kapható-e még az Ovi-origami c. füzetecske..ebben jó dolgok voltak, én a kiscsoportban napi szinten használtam. Ételfesték és liszt keverékével lehet ujjfestéket csinálni..nem káros, ha véletlenül megeszi és könnyen kimosható..ezzel és egy krumplival, amibe valamiféle formát vágtál, jól lehet nyomdázni, nyomdázáshoz jó egy parafadugó is. Hirtelen ennyi ugrott be. Az a fontos, hogy ne érezze úgy, hogy a pici miatt ő háttérbe szorul...legyen ott, amikor a picivel foglalkozol..akár a fürdetésben is segíthet.. 4 gyerekes anyuka
2010. jan. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!