Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a gyerekeimmel,...

Mit csináljak a gyerekeimmel, akik egész nap, szó szerint egész nap rajtam lógnak?

Figyelt kérdés

A kicsi 2 éves, még szopik, éjjel is. Nappal is, ha őnagyságának úgy tartja kedve, akkor addig ráncigál, amíg be nem fekszünk az ágyba egy röpke félórás-órás cicizésre. Ha nemet mondok, akkor úgy elkezd pityeregni, hogy megszakad a szívem, és ő győz. A nagy 6 éves, ő meg folyamatosan beszél. Reggeltől estig. De még éjszaka is. Hiába kérem, hogy maradjon egy kicsit csendben, kb. fél percig bírja. És az még hagyján, hogy folyamatosan mondja, de elvárja, hogy mindenre reagáljak. Ha nem reagálok, akkor addig kérdez. Egész nap játszani akar, amit meg is értek tulajdonképpen, mert gyerek.

De én ezt már nem bírom tovább. Egy perc szabadidőm nincs, nincs már egy önálló gondolatom se, holott amellett, hogy a háztartást vezetem, írnom kellene a szakdolgozatomat is, de még átgondolni se tudom, mert mire belefognék az első gondolatomba, már megint ott van az egyik gyerkőc. Sokszor már kiabálok is velük, ami miatt lelkifurdalásom van, mert nem akarom bántani őket, mert egyébként tényleg nagyon jó gyerekek. Kínomban már van, hogy leülök az internet elé napközben, és fel sem kelek vagy egy-két óráig, próbálnám kikapcsolni az agyam, de nem megy, mert nyaggatnak, hogy menjek játszani, vagy éppen valami problémájuk van. Közben persze egy cikket nem olvasok el, mert tudom, hogy kár belekezdenem, csak bámulom a képernyőt. Ettől meg lelkifurdalásom van, hogy e helyett az "értelmes" tevékenység helyett lehetnék a gyerekekkel.

Azt hiszem én hibáztam el a dolgot, mert nem találtam meg azt a bizonyos arany középutat.

Szerintetek hogy tudnám még helyrehozni úgy, hogy ne okozzak törést a gyerekeknek, de nekem is legyen egy picike életterem? Nem akarok sokat, csak annyit, hogy a napi feladataimat el tudjam végezni. Egyszerűen szellemileg ki vagyok fáradva.

Sajnos arra nincs lehetőségem, hogy valakire rábízzam, akár néhány órára is őket, a férjem is hajnalban megy dolgozni, és csak este ér haza.

Segítsetek. Köszi.


2008. aug. 11. 22:11
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

nem olvastam végig, mert fáradt vagyok már, de arra számíthatsz ha továbbra is a gyerek parancsol, pl amit írtál, hogy kisírja magának, akkor ne is számíts másra, mert ezt tanítani kell, és tudni kell nemet mondani, mert elrontod jobban..

Biztos rossz rászólni, de tanulja meg, hogy nem is van és kész..

Anya vagy és látom önfeláldozó, de könyörgöm ember is vagy és igényeid vannak, amit néha szem előtt kell tartani..

Ha így folytatod 3 évesen a boltban fetrengve fognak üvölteni, ha nem veszel meg valamit!

2008. aug. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fetrengeni biztos nem fognak, mert olyan téren nincs baj, sőt. Mindenki szerint nagyon jó gyerekek. Csak ez az egy probléma van velük, hogy írtózatosan rám vannak szállva (ez most csúnya kifejezés volt így, de nem tudom jobban kifejezni).
2008. aug. 11. 22:21
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha egy gyerek 2 évesen még éjjel-nappal cicizik, akkor az az anyuka akaratgyenge.(bocs az erős kifejezésért)Igenis nemet kell mondani neki, már nem a táplálása a cél a cicivel.Játszani pedig le lehet velük ülni naponta 1-2 órára, de ne húzódjon el ez az idő egész napra.Be kell vonni őket a napi rutin elvégzésébe, pl: mosogatás, rendrakás, portörlés, porszívózás, stb. vmilyen jutalom beigérésével.Ez lehet kedvenc mese, kis finomság,, meglepetés.Nekem is 2 kicsi lányom van és nem könnyű egész nap itthon velük, tudom, de meg kell tanítani őket arra, hogy egyedül töltsék el néha az idejüket.Ill. a 2 testvér együtt játsszon.
2008. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Mindenképpen hozzá kell szoktatni őket ahhoz hogy nem ők parancsolnak! Nem késő még , de minél tovább vársz annál rosszabb lesz. Tudni kell nemet mondani, nem rosszból hanem mert ez a nevelés célja éppen. Ha pityereg akkor pityereg, aztán 2-3. alkalommal megérti hogy a nem az nem és hozzászokik, nem fog többet pityeregni. MUSZÁLY ezeket az eszközöket választani, ez NEKIK ÉS NEKED IS JOBB LESZ!!!
2008. aug. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%

Szia! Nem rontottál el semmit. Az, hogy ilyenkor is cicizik, nagyon szép és jó, nem kell leszoktatni. Próbáld ki, hogy mikor játszol a gyerekekkel, CSAK rájuk figyelsz és nem gondolsz a megoldandó feladatokra!

Megtérül hidd el, dózisonként próbáld...

2008. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. :)
2008. aug. 12. 11:25
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Szia!Nekem 32 hónapos a lányom, és 8 hónapos a fiam.A kicsi kb.4 hónapos volt mire beállt a közös napirendünk.Bár néhányan azt mondják túl szigorú anya vagyok, szerintem meg csak következetes.A nem az nem, és nincs könyörgés utána.Szerintem ez hosszú távon az Ő érdekeiket szolgálja, mert a világ sem fog ugye hozzájuk alkalmazkodni.
2008. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Látom már régen írtál a problémádról. Remélem azóta már megoldódott. Ahogy olvastam a soraidat kisértetiesen hasonlít az én gondomra. Az én lányom másfél éves lesz, de sajnos örjítő amit csinál. Imádom, de mát teljesen kivagyok idegileg. Se mosogatni, főzni, Wc-re menni! Folyamatosan lóg rajtam, mászik rám ha leülök. Már fáj a karom, mellem. Rengeteg játéka van, szeret játszani, de velem.Nagyon értelmes, társaságban játszik más gyerekekkel. De a délutáni alvás után estig lóg rajtam. 11-nél előbb nem alszik el, 4 után sötétedik, így muszáj itthon maradni és csak lóg, lóg...Nem lökhetem el magamtól, de sajnos néha már nem bírom. Küldöm játszani, de csak velem akar, mindig visszajön és bömböl ha elküldöm. Ha megvan a megoldás, kérlek írd meg vagy aki tud, segítsen! Köszönöm.

2010. nov. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!